نظر منتشر شده
۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 463831
پول نفت را چگونه دور می ریزیم؟
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۰ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۰۶:۲۷
تسنیم نوشت: ورود ۷۰ هزار میلیارد تومان قاچاق از مبادی رسمی به کشور درحالی در دولت یازدهم ثبت شده که اگر دولت می توانست جلوی قاچاق از مبادی رسمی را می گرفت دیگر نیازی به صادرات نفت نداشت.

آمارهای رسمی حکایت از ورود 100 هزار میلیارد تومان قاچاق در هر سال به کشور دارد که 65 تا 70 هزار میلیارد تومان از این میزان، از مبادی رسمی وارد کشور می شود.

ورود این حجم قاچاق به کشور آنهم از طریق مبادی رسمی نشان میدهد که دولت توجهی به کنترل قاچاق ندارد درحالی که اگر به فرمایشات مقام معظم رهبری در مبارزه با قاچاق عمل می کرد می توانست از ضربه وارده به تولید کشور بکاهد.

به طور حتم یکی از راه کمک به تولید مبارزه با قاچاق است بنابراین دولت براحتی می تواند مانع از فلج شدن تولید داخلی شود البته اگر تمایل به مبارزه با قاچاق داشته باشد.

در این گزارش قصد داریم قیاسی درباره حجم قاچاق و درآمدهای نفتی انجام دهیم؛ طبق بودجه امسال،‌ اگر بتوانیم روزانه 3.8 میلیون بشکه نفت تولید کنیم و بتوانیم حداقل 2 میلیون بشکه را صادر کنیم، با احتساب نفت بشکه ای 50 دلار، حداکثر می توانیم 111 هزار میلیارد تومان درآمد داشته باشیم.

به عبارت بهتر اگر ما بتوانیم جلوی قاچاق را بگیریم؛ اصلا نیازی به صادرات نفت هم نداریم! بنابراین وقتی 70 هزار میلیارد تومان قاچاق از مبادی رسمی وارد می‌شود نشان میدهد که دولت به راحتی میتواند جلوی قاچاق را بگیرد.

عدم کنترل قاچاق درحالی در دولت روحانی رخ می دهد که اگر این دولت فقط و فقط قاچاق رسمی را کنترل می کرد می توانست گام مهمی برای اقتصاد مقاومتی بردارد ولی تیم روحانی این کار را انجام نداد.

به عبارتی با کوتاهی دولت، اولاً  تقریبا هرچیزی از بابت نفت برای دولت به دست می آید، با قاچاق از کشور خارج می شود و ثانیا یه اتفاق بدتر هم می افتد و آن اینکه تولید کشور نابود میشود.

بنابراین این مقدار قاچاق یعنی اولاً دور ریختن نفت کامل 2 میلیون بشکه نفت در روز! و ثانیاً نابودی محض تولید.
 
 
کلمات کلیدی : اقتصاد ایران+پول نفت+قاچاق کالا
 
ه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۰:۰۸:۱۵
هرچی قکر میکنید از چین وارد میشود (4268293) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۴:۳۱:۲۳
اکثریت چه سهمی دارد؟
---
باید با برنامه ریزی علمی کار آمد شفاف بخشی از ثروتها و داراییها و در آمدها و امکانات بالفعل و بالقوه ی کشور برای تامین زندگی برخوردار از امنیت و آرامش و رفاه نسبی بنفع قشر اکثریت کم در آمد تعیین و ضابطه مند هزینه شود تا این اکثریت درک کند در کشور خود سهمی دارد و تشویق شود از آرمانها و اصول خرد گرای انقلابی نظام و وطن خود در مبارزه با دشمنان بیگانه و خائنان درونی جانانه و اصولی دفاع کند. (4268943) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۱۴:۰۲:۴۸
اتفاقا اساسی ترین اقدام ها برای کاهش قاچاق توی این دولت انجام شده. دیگه همه میدونن استادتمام واردات بی رویه و فراهم کردن زمینه قاچاق، دولت آقای احمدی نژاد بوده. خب... (4270580) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.