توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 453832
واکنش لندن به همه پرسی دوم درباره استقلال اسکاتلند
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۴۰
در اولین واکنش به اظهارنظر وزیر اول اسکاتلند مبنی بر لزوم برگزاری همه پرسی دوم برای استقلال آن از بریتانیا، دفتر نخست وزیری بریتانیا واکنشی منفی به آن نشان داده است.

به گزارش فارس، سخنگوی دفتر نخست وزیری بریتانیا به اظهارات وزیر اول اسکاتلند درباره لزوم برگزاری همه پرسی دوم درباره استقلال اسکاتلند واکنش منفی نشان داد.

وزیر اول اسکاتلند در آستانه شروع مذاکرات خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا گفت همه‌پرسی دوم استقلال این کشور از بریتانیا بهتر است بین پاییز 2018 تا بهار 2019 برگزار شود.

نیکولا استرجون گفت که به دنبال برگزاری همه‌پرسی دوم استقلال این کشور از بریتانیا است. او در آستانه آغاز فرآیند مذاکرات برگزیت (خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا) گفت بهترین زمان برای برگزاری همه‌پرسی استقلال از بریتانیا پاییز 2018 تا بهار 2019 است.

او تاکید کرد، پیش از آنکه خیلی دیر شود این امکان به مردم اسکاتلند داده خواهد شد تا برای استقلال از بریتانیا برای خود تصمیم‌گیری کنند(جزئیات بیشتر).

به دنبال این اظهارنظر، سخنگوی دفتر نخست وزیری بریتانیا(داونینگ استریت) موضعی منفی درباره برگزاری همه پرسی دوم برای استقلال اسکاتلند اتخاذ کرد.

سخنگوی «ترزا می» اعلام کرد که «یک همه پرسی دیگر، اقدامی تفرقه افکنانه خواهد بود و در بدترین زمان ممکن، سبب بلاتکلیفی اقتصادی بزرگی خواهد شد».

این اولین موضع رسمی لندن درباره تاکید اسکاتلند برای برگزاری همه پرسی دوم استقلال است اما قطعا آخرین واکنش این دولت نخواهد بود و باید منتظر اظهارنظرهای بیشتر دولت محافظه کار بریتانیا بود.
 
 
کلمات کلیدی : انگلیس+اسکاتنلند+همه پرسی استقلال
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.