توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 463732
عجیب‌ترین دردسر فضانورد ناسا
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۹ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۲۲
"جک فیشر" (Jack Fischer) فضانورد ناسا بیش از هرچیزی نگران رویارویی با تجهیزات سرویس بهداشتی ترسناک ایستگاه‌های فضایی است.
جک فیشر فضانورد ناسا، روز پنج شنبه برای اولین بار به خارج از جو زمین و ایستگاه فضایی بین‌المللی فرستاده خواهد شد. او درباره فعالیت‌هایی که قرار است در فضا انجام دهد بسیار هیجان زده است، از جمله این فعالیت‌ها رشد گیاهان و استخوان است اما علاقه‌ زیادی به استفاده از سرویس بهداشتی در فضا نشان نمی‌دهد.
جک فیشر در مصاحبه‌ای که داشت از بزرگترین چالش‌های پیش روی خود در این سفر فضای صحبت کرد. از نظر او بزرگترین چالش در ایستگاه فضایی استفاده از توالت است. او گفت: "همه چیز از طریق سیستم مکش انجام می‌شود، خیلی سخت است و من هم از این مسئله وحشت دارم. برعکس خیلی از اقدامات، تمرین این کار بر روی سیاره زمین ممکن نیست. بنابراین قصد دارم در فضا توالت رفتن را با آمادگی کامل انجام دهم".
اگر فکر می‌کنید فیشر در این باره بزرگنمایی می‌کند، در اینجا توضیحات رسمی ناسا در مورد سیستم توالت ایستگاه فضایی را برایتان نقل می‌کنیم: "این توالت در اصل مانند یک جاروبرقی عمل می‌کند و به وسیله چند فن، هوا و مواد زائد را به سمت خود می‌کشند و در فضایی مخصوص قرار می‌دهند". در ضمن برای استفاده از این دستشویی لازم است که ابتدا پاهای خود را به وسیله یک کمربند مخصوص محکم ببندید.
 
 
کلمات کلیدی : فضانوردان+توالت فضانوردی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.