توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 504934
چین خواهان توقف تحریم‌های آمریکا شد
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۲۸
سخنگوی دستگاه دیپلماسی چین اعلام کرد که این کشور از آمریکا می‌خواهد اعمال تحریم‌های یک‌جانبه علیه اشخاص و شرکت‌های چینی را به اتهام ارتباط با کره‌شمالی متوقف کند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، هوآ چونیینگ، سخنگوی وزارت خارجه چین اعلام کرد: پکن از آمریکا می‌خواهد اعمال اشتباه تدابیر بازدارنده یک‌جانبه علیه اشخاص و شرکت‌های چینی را به اتهام داشتن ارتباط با کره‌شمالی متوقف کند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: ما با هر تحریم یک‌جانبه‌ای که خارج از چارچوب مشخص شده در شورای امنیت سازمان ملل متحد باشد، مخالفیم؛ به ویژه این که برخی کشورها بر مبنای قوانین داخلی خود علیه شرکت‌ها و اتباع چینی تحریم اعمال می‌کنند.

این سخنگوی وزارت امور خارجه چین تاکید کرد: موضع ما در این رابطه کاملا مشخص است. وی ادامه داد: پکن قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل متحد و دیگر تعهدات بین‌المللی را به طور کامل اجرا می‌کند. چونیینگ اضافه کرد: روش‌های به کار گرفته شده توسط آمریکا به حل مساله کمک نمی‌کند و همکاری و اعتماد دوجانبه میان واشنگتن و پکن را خدشه‌دار می‌سازد. از همین رو طرف چینی از آمریکا می‌خواهد استفاده از روش‌های اشتباه را متوقف کند.

این مقام چینی همچنین خاطرنشان کرد، در صورتی که شرکت‌های کشورش قطعنامه‌های شورای امنیت را زیر پا گذاشته باشند، مقام‌های پکن در این رابطه بررسی لازم را انجام خواهند داد.
 
کلمات کلیدی : چین ، تحریم‌، آمریکا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.