نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 290446
نامگذاری یک خیابان‌ در بیروت به نام چمران
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۵۴
یکی از خیابان‌های اصلی بیروت به نام شهید چمران نام‌گذاری می‌شود.

به گزارش تسنیم، یک منبع در رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در بیروت از نام‌گذاری یکی از خیابان‌های اصلی شهر بیروت به نام شهید مصطفی چمران خبر داد.

بر اساس این گزارش، با همکاری و هماهنگی‌های صورت گرفته با شهرداری "القبیری" بیروت قرار است طی روزهای آینده یکی از خیابان‌های مهم این شهر به‌پاس رشادت و مجاهدت‌های شهید چمران در ایران و لبنان به نام این شهید بزرگوار نام‌گذاری شود.

بنا بر اعلام رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران، با همکاری شهرداری تهران تندیسی از شهید دکتر مصطفی چمران ساخته شده که در مرکز این خیابان و محلی که با نماسازی و محوطه سازی خاصی آماده شده، نصب خواهد شد.

این منبع در رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در بیروت اعلام کرد، قرار است با برگزاری مراسمی که مقامات ایرانی و لبنانی در آن حضور دارند از نام این خیابان پرده برداری شود. شخصیت‌هایی همچون سفیر جمهوری اسلامی ایران، شهردار منطقه و نمایندگان جنبش امل و حزب‌الله لبنان در این مراسم سخنرانی خواهند کرد و در ادامه نیز از تندیس شهید چمران رونمایی خواهد شد.

کنار این مراسم نیز نمایشگاه عکسی از تصاویر شهید چمران برپا خواهد شد که در آن برخی از کتاب‌های وی نیز نمایش داده می‌شوند.
 
کلمات کلیدی : چمران
 
۱۳۹۴-۰۶-۰۱ ۱۲:۰۵:۲۲
عربها چ ندارند چمران را چه جوری تلفظ میکنند؟ :-) (3134943) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.