توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 390940
پرواز ترکیه به شرم الشیخ از سرگرفته شد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۳۶
هواپیمای مسافربری ترکیه که حامل تعدادی از گردشگران بود صبح امروز یکشنبه از استانبول به مقصد شرم الشیخ مصر به پرواز درآمد.

به گزارش تسنیم به نقل از خبرگزاری رویترز، پس از گذشت ۹ ماه از تعلیق پروازهای ترکیه به منطقه توریستی شرم الشیخ مصر که به دنبال سقوط هواپیمای مسافربری روسیه در این منطقه صورت گرفت، نخستین هواپیمای مسافربری مصر صبح امروز یکشنبه از استانبول به شرم الشیخ به پرواز درآمد.

در همین رابطه یک مسئول شرکت خطوط هوایی ترکیه گفت که ۱۵۴ گردشگر از کشورهای مختلف با هواپیمای مسافربری ترکیه از استانبول عازم شرم الشیخ مصر شدند.

بر اساس این گزارش، شرکت هواپیمایی ترکیه اعلام کرده است که قصد دارد هر هفته ۴ پرواز از استانبول به شرم الشیخ انجام دهد.

روز ۳۱ اکتبر گذشته هواپیمای مسافربری روسیه پس از گذشت دقایقی از بلند شدن این پرواز از فرودگاه شرم الشیخ در استان جنوب سینا سقوط کرد و تمامی ۲۲۴ سرنشین این هواپیما کشته شدند که بعدها گروه تروریستی داعش مسئولیت سقوط این هواپیما را بر عهده گرفت.

پس از این حادثه روسیه، انگلیس و ترکیه پروازهای خود به مصر را به تعلیق درآوردند که این امر به دولت مصر که صنعت گردشگری از مهم ترین ارکان اقتصاد آن به حساب می آید، خسارت زیادی وارد کرد.
 
کلمات کلیدی : پرواز +ترکیه +شرم الشیخ مصر
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.