توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 35014
پاسخ احمدی‌نژاد به هاشمی درباره گداپروری
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۳۰ آبان ۱۳۸۷ ساعت ۱۲:۵۸
رئيس‌‏جمهور در جمع مردم زنجان و ورزشگاه انقلاب اين شهر گفت: بعضي‌‏ها مي‌‏گويند اگر يارانه‌‏ها را بين مردم توزيع کنيم، گداپروري است. اما هدفمند کردن يارانه‌‏ها از نظر ما عدالت است. به مخالفان آن مي‌‏گوييم به ملت ايران توهين نکنيم. اگر اين يارانه‌‏ها را به افرادي مثل شما که جيب خود را پر کرده‌‏ايد و شکم‌‏هايتان را سير کرده‌‏ايد، بخوريد. گداپروري نيست ولي اگر به مردم بدهيم گداپروري قلمداد مي‌‏شود.

به گزارش ایلنا، محمود احمدي‌‏نژاد  ادامه داد: مجاهدت‌‏‏ هاي مردم اين ديار در راه اعتلاي ايران، برگ‌‏هاي زريني در تاريخ پر افتخار ملت ايران است.

محمود احمدي‌‏نژاد وظيفه دولت اسلامي را ايجاد عدالت بيان کرد و گفت: در سفرهاي دور اول، مسووليت دولت در قبال عدالت را بازخواني کرديم و عدالت را در خدمت‌‏گذاري به مردم و توزيع امکانات و فرصت‌‏ها در تمام کشور بيان کرديم.

وي ادامه داد: ما مصمم هستيم سهام عدالت را تا پايان سال به 42 ميليون نفر برسانيم. يارانه‌‏ها را به صورت هدفمند و عادلانه بين همه مردم توزيع کنيم و با سفر به همه جاي کشور و توجه به همه نقاط ايران امکانات و فرصت‌‏ها را عادلانه قسمت کنيم.

احمدي‌‏نژاد ادامه داد: دولت وظيفه صيانت از عزت ملت در برابر کارهايي که در داخل و خارج از کشور مي‌‏شود را به عهده دارد تا ملت همچنان سرافراز بماند. وظيفه ديگر دولت حفظ وحدت ملي است. وحدت عنصري کليدي است به طوري که اگر يک ملت همه امکانات مادي را داشته باشد و شبانه روز تلاش کند اما وحدت نداشته باشد به قله‌‏هاي عزت نمي‌‏رسد. ما بايد وحدت بي‌‏نظيري را که به فضل استقرار حکومت ولايت به وجود آمده حفظ کنيم.

وي افزود: اين وحدت ما بود که در جنگ هشت ساله ما را پيروز کرد. وحدتي که در طول 30 سال انقلاب اجازه کارشکني‌‏ها را به دشمنان نداده است. در موضوع مهم هسته‌‏اي هم اين وحدت بود که در برابر قدرت‌‏هاي فاسد که عليه ملت ايران متحد شده بودند ما را به پيروزي رساند.

احمدي نژاد خطاب به مردم گفت: شما با وحدت خود در موضوع هسته‌‏اي پشت رهبري ايستاديد و در دهان همه دشمنان کشور زديد و باعث شديد عزيزترين ملت دنيا باشيم و قدرت‌‏هاي بزرگ از شکستن اين عزت مايوس شوند.

احمدي نژاد خاطر نشان کرد:‌‏ امروز دشمنان ايران به جايي رسيدند که حرف‌‏هاي بي‌‏ربط و گنده‌‏تر از دهانشان مي‌‏زنند. حرف‌‏هايي که به قد و قواره‌‏شان نمي‌‏خورد. آنها به ظاهر فخر مي‌‏فروشند اما با ايستادگي مردم و رهبر، امروز در ذهن خود کوچکترين اميدي به شکستن عزت ايران ندارد.

احمدي نژاد در ادامه سخنراني خود از مردم زنجان خواست تا با شعارهاي خود دشمنان کشور را متوجه وحدت ايران کنند.

وي خطاب به مردم زنجان گفت:‌ مي‌‏خواهم به دشمنان ملت بگويم براي تو دهني زدن به شما، ملت زنجان کافي است و اين‌‏ها بر دهان شما خواهند زد.

وي در ادامه گفت: دولت موظف است از وحدت ملي دفاع کند و دست‌‏هايي که در داخل و سطح جهان بخواهند عليه وحدت ملي فتنه انگيزي کنند را قطع کند.

وي ادامه داد: دشمنان ما حاضر بودند با موضوع هسته‌‏اي کنار بيايند ولي عزت و استقلال ما را زير پا بگذارند. به طوري که ما تحت حکومت آنها باشيم اما ملت ايران با وحدت خود چنين اجازه‌‏اي را به آنها ندادند. آنها بايد بدانند که اگر بخواهند به حقوق ملت ما تجاوز کنند، مردم زنجان ضربه‌‏اي به آنها خواهند زد که راه خانه شان را گم کنند.

احمدي نژاد تصريح کرد: امروز دشمنان ما به ظاهر پرچم عدالت بلند کردند اما بايد بدانند اگر مي‌‏خواهند عدالت را اجرا کنند بايد ابتدا از خودشان شروع کنند. بايد رفتار و گفتار خود را اصلاح کنند و از ظلم‌‏ها و جنايات خود دست بردارند. بايد بدانند که اگر بخواهند مثل موضوع حقوق بشر اين بار هم به دروغ پرچم عدالت را بلند کنند، ملت ما و ديگر ملت‌‏هاي آزاده دنيا آنها را سر جايشان خواهد نشاند.

در ادامه احمدي نژاد با زبان ترکي گفت: دست در دست هم دهيم و ايران را آباد کنيم.

وي ادامه داد: کارهاي زيربنايي، تلاش براي اشتغال، برپايي مزارع و کارخانه‌‏ها، اعتلاي دانشگاه‌‏ها و بيمارستان‌‏ها بايد در دستور کار قرار گيرد.

احمدي نژاد گفت: بايد بيماري‌‏هاي اقتصادي که موجب ياس، فاصله طبقاتي و بي‌‏عدالتي در سطح جامعه شده‌‏اند، شناسايي و علاج شوند.

وي ادامه داد: دولت ريشه مشکلات اقتصادي را شناسايي کرده است. طرح تحول اقتصادي را ارائه کرده‌‏ايم تا امور بانک‌‏ها، بيمه‌‏ها و گمرکات، يارانه‌‏ها و زيربناهاي اقتصاد را اصلاح کنيم.

احمدي نژاد افزود: ما مصمم هستيم يارانه‌‏ها را که بيش از 70 درصد آن را فقط 30 درصد مردم مصرف مي‌‏کنند، در بين آحاد مردم تقسيم کنيم. از نظر ما اين عين عدالت است. اما بعضي‌‏ها از اين کارها ناراحت هستند.

وي خاطر نشان کرد: بعضي‌‏ها مي‌‏گويند اگر يارانه‌‏ها را بين مردم توزيع کنيم، گداپروري است. اما هدفمند کردن يارانه‌‏ها از نظر ما عدالت است. به مخالفان آن مي‌‏گوييم به ملت ايران توهين نکنيم. اگر اين يارانه‌‏ها را به افرادي مثل شما که جيب خود را پر کرده‌‏ايد و شکم‌‏هايتان را سير کرده‌‏ايد، بخوريد. گداپروري نيست ولي اگر به مردم بدهيم گداپروري قلمداد مي‌‏شود.

وي در خطاب به مخالفان پرداخت نقدي يارانه‌‏ها گفت:‌ شما از مردم فاصله گرفته‌‏ايد بايد بدانيد که ملت، خانواده شما و هم‌‏حزبي هايتان نيستند. بلکه ملت کساني هستند که امروز در خيابان‌‏هاي زنجان و ديگر نقاط کشور آماده فداکاري براي انقلاب و کشور هستند.

وي ادامه داد: آماده‌‏ايم تا ريشه‌‏هاي اصلي دردهاي اقتصادي را براي مردم علاج کنيم، علي‌‏رغم اينکه عده‌‏اي خودخواه نمي‌‏خواهند اين اصلاح اقتصادي انجام شود.

احمدي‌‏نژاد در ادامه سخنان خود به چاقو زنجان اشاره کرد و گفت: من مي‌‏گويم چاقوي زنجان براي زندگي کردن عادي مردم مثل ميوه پوست کندن و غذا درست کردن است. اما بدخواهان اين دولت بايد بدانند که اگر بخواهند به ملت ايران تجاوز کنند، ملت ايران با چاقوي زنجان دست و پاي خود را قلم خواهند کرد.

احمدي‌‏نژاد با اشاره به اهداف سفر زنجان گفت: ابتدا مصوبات سفر قبلي را بررسي مي کنيم تا موانع آن برطرف شود، ضمن اينکه تصويب اتمام بزرگراه‌‏هاي شمالي و جنوبي زنجان در دستور کار است.

وي ادامه داد: براي مشکل اشتغال کشور قصد داريم در همين سفر 28 طرح بزرگ صنعتي را به تصويب برسانيم. ضمن اينکه احداث شهرک‌‏هاي صنعتي براي زنجان را تصويب خواهيم کرد.

 
Share/Save/Bookmark
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته