توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 460249
مخبردزفولی خبر داد: تدوین "سند جامع مراودات بین‌المللی" با دستور رهبر انقلاب برای جلوگیری از آسیب‌های امنیتی
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی از دستور رهبر معظم انقلاب برای تدوین «سند جامع مراودات بین‌المللی آموزش، پژوهش و علم و فناوری کشور» در این شورا خبر داد.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۹ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۹
محمدرضا مخبردزفولی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در گفت‌وگو با تسنیم، از دستور رهبر معظم انقلاب برای تدوین «سند جامع مراودات بین‌المللی آموزش، پژوهش و علم و فناوری کشور» در شورای عالی انقلاب فرهنگی خبر داد و اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب مدتی قبل دستور دادند سند جامع مراودات بین‌المللی آموزش، پژوهش و علم و فناوری در کشور برای صیانت و جلوگیری از آسیب‌های امنیتی احتمالی تدوین و تصویب شود.

وی افزود: تدوین این سند به دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی ابلاغ و کارگروه ویژه آن نیز تشکیل شده است.

مخبردزفولی از فعالیت‌‌های شبانه‌روزی دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی و ستاد نقشه جامع علمی کشور برای تهیه و تدوین این سند خبر داد و ابراز امیدواری کرد که این طرح به زودی و در اوایل سال جاری پس از مطرح شدن در صحن شورای عالی انقلاب فرهنگی به تصویب برسد.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی به ضرورت حفظ و حراست از ظرفیت‌های علمی کشور اشاره و تصریح کرد: ضروری است در عین تقویت تعاملات بین‌المللی و ارتباط با دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی دنیا از محیط علمی، دانشمندان و ظرفیت‌های علمی‌ خود نیز صیانت کنیم.

وی با اشاره به وجود این تجربه در کشورهای مختلف جهان، اضافه کرد: اروپایی‌ها با ایجاد سازمان‌‌ها و نهادهای مختلفی این کار را انجام می‌دهند؛ در آلمان سازمانی برای تعاملات بین‌المللی حوزه علم و فناوری وجود دارد و برخی کشورهای آمریکایی نیز چنین نهادی را ایجاد کردند، هیچ کشوری نیست که ظرفیت بالای علم و فناوری را برای خود ایجاد کرده باشد، اما از آن صیانت نکند؛ امیدواریم به زودی و با تصویب این سند، با توجه به تدبیر رهبر معظم انقلاب در شورای عالی انقلاب فرهنگی در این خصوص گام مهمی برداریم.

 
 
کلمات کلیدی : سند مراودات بین‌المللی+رهبر انقلاب
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.