توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 501342
انتقاد شدید سفیر پیشین آمریکا در روسیه از قدردانی ترامپ از پوتین
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۲
سفیر پیشین آمریکا در روسیه با اشاره به "قدردانی" دونالد ترامپ از پوتین به دلیل کاهش تعداد دیپلمات‌های این کشور در روسیه گفت: این اظهارات سبُک ترامپ نشان می‌دهد که وی هیچ درکی از دیپلماسی ندارد و نمی‌داند که لطیفه و کنایه‌گویی در سیاست خارجی جایی ندارد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری روزنامه ایندیپندنت، مایکل مک فائول، سفیر پیشین آمریکا در مسکو با انتقاد از واکنش ترامپ در برابر اقدام روسیه مبنی بر کاهش دیپلمات‌های آمریکایی در روسیه گفت: ترامپ کاهش 755 نفر از پرسنل دیپلماتیک آمریکا در نمایندگی‌های کشور در روسیه را تحسین می‌کند. شاید وی باید نگاهی به آرایش دوباره کارکنان خود در سفارت‌خانه‌ها داشته باشد.

وی به طعنه گفت: دیپلمات‌ها، کارکنان حرفه‌ای و وابستگان نظامی ما در روسیه اطلاعات بی‌ارزشی برای واشنگتن فراهم می‌کنند.

مک فائول اضافه کرد: این اقدام ترامپ به معنای این است که می‌خواهد کمتر درباره مدرنیزه شدن ارتش روسیه و اهداف و برنامه‌های این کشور در حوزه سیاست خارجی بداند.

هم چنین وی در گفت‌وگو با شبکه ام‌اس‌ان‌بی‌سی اعلام کرد: ‌اگر ترامپ در نظر داشت که در این اظهارات زبان کنایه‌آمیزی استفاده کند باز هم واکنش بدی نشان داده است زیرا طعنه و لطیفه‌گویی در سیاست خارجی جایی ندارد.

در همین راستا به تازگی، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در برابر واکنش‌ها به سخنان خود گفت،‌ تشکرش از ولادیمیر پوتین بابت اخراج دیپلمات‌های آمریکایی از روسیه و کاهش تعداد حقوق بگیران وزارت خارجه طعنه بوده است.

ترامپ روز پنجشنبه با شکستن سکوت دو هفته‌ای خود درباره دستور پوتین برای کاهش تعداد دیپلمات‌های‌ آمریکایی در روسیه گفت: من خیلی متشکرم که او تعداد زیادی از کارمندان ما را کنار گذاشت زیرا اکنون ما تعداد کمتری حقوق‌بگیر داریم.

از سوی دیگر، مک فائول در یادداشتی در روزنامه واشنگتن پست درباره مواضع اخیر ترامپ در قبال اقدام روسیه علیه واشنگتن گفت: زمانی که ترامپ از پوتین به خاطر کاهش دیپلمات‌ها تشکر می‌کند کدام منافع ملی کشور را تامین می کند.

وی در ادامه از ترامپ خواست که اشتباه خود را با انجام مذاکرات با پوتین تصحیح کند و از وی بخواهد تعداد دیپلمات‌های کاهش یافته را کمتر کند و یا با اقدام متقابل به روسیه پاسخ دهد.
 
کلمات کلیدی : ترامپ + آمریکا + روسیه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.