توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 281248
عربستان درصدد تجزیه یمن است
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۶ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۰۹
بر اساس اسناد یاد شده هدف رژیم سعودی از حمله به یمن سپردن جنوب یمن به کشور امارات و استان حضرموت به گروهک تروریستی القاعده است.

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه اینترنتی عربی پرس، در اسناد یاد شده آمده است: رژیم سعودی می خواهد به یک گذرگاه دریایی در سواحل دریای عرب دست یابد تا بدین ترتیب نفت کش های عربستان نیازی به عبور از تنگه باب المندب نداشته باشند.

بر پایه همین گزارش، رژیم سعودی در ابتدا قصد داشت بر حضرموت تسلط یابد اما تلاشها و اقدامات مذبوحانه اش در این رابطه ناکام ماند و به همین دلیل پس از آن بارها در صدد بحرانی کردن اوضاع در آن برآمد اما همچنان ناکام باقی ماند تا آنکه تصمیم گرفت حضرت موت را تحویل القاعده دهد و همین امر همکاری رژیم سعودی با القاعده را برملا کرد.

همکاری ریاض با القاعده بر سردرگمی رژیم سعودی افزود و در نتیجه مجبور شد پرونده به اصطلاح جنبش جنوب را به دولت امارات بسپارد و خود به بمباران و سرپرستی عملیات تروریستی و انتحاری گروهک تروریستی القاعده بپردازد که از درون حضرموت به سازماندهی آن مشغول است.

ائتلاف عربستان علیه یمن تا کنون به هیچیک از اهداف از پیش تعیین شده خود نتوانست دست یابد علیرغم آنکه کشورهای بزرگی همانند آمریکا و کشورهای حوزه خلیج فارس و مصر به یاری رژیم سعودی شتافتند.
 
کلمات کلیدی : بالگرد+ یمن+ عربستان+ نجران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.