توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 351349
جنایت بر سر تقسیم پول حاصل از سرقت
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۰۴
مجرمی سابقه‌دار که سارقی حرفه‌ای را در دعوا بر سر تقسیم پول مسروقه به قتل رسانده بود، بعد از دو سال و نیم فرار دستگیر شد.

به گزارش شرق، کشف جسد جوانی ٣٠ساله به‌نام «مسعود. ب» در خیابان حصار ساعت ١٥ روز ٢٦ آبان سال ٩٢ به کلانتری قیام‌دشت اعلام و با حضور مأموران در محل اعلام‌شده از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی و انجام تحقیقات اولیه، معلوم شد این جوان به علت اصابت ضربه جسم تیز به ناحیه گردن به قتل رسیده است.

پس از تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع قتل عمـد به دستور رئیس دادگاه بخش خاوران، کارآگاهان اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ مسئول تحقیق دراین‌باره شدند. آنها در تفحص‌های پلیسی اطلاع پیدا کردند متوفی از افراد سابقه‌دار در زمینه سرقت بود که بارها دستگیر و روانه زندان شده بود. همچنین کارآگاهان اطلاع پیدا کردند مقتول با مجرم سابقه‌دار دیگری به‌نام «یزدان» در رفت‌وآمد و ارتباط بود.

با شناسایی «یزدان» وی برای انجام تحقیقات به اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد و کارآگاهان با بررسی‌های صورت‌گرفته اطمینان پیدا کردند یزدان روز جنایت همراه مقتول بود با وجود این،‌ این فرد در اظهاراتش مدعی بود روز جنایت همراه با مقتول نبود. سرانجام یزدان در ادامه تحقیقات پلیسی لب به بیان حقیقت گشود و بیان کرد روز جنایت به همراه مقتول بود اما قتل را او مرتکب نشده است. یزدان توضیح داد: «مسعود با یکی از دوستانش به‌نام احد درگیر شد که احد با چاقو ضربه‌ای به گردن مسعود زد و به‌سرعت از محل متواری شد».

یزدان درباره علت درگیری مسعود و احـد به کارآگاهان گفت: «من و مسعود به سرقت رفته و مشغول تقسیم پول به‌دست‌آمده از سرقت بودیم که ناگهان احد به محل پاتوق ما آمد و مدعی سهم خود از سرقت شد. این در حالی بود که او هیچ نقشی در سرقت نداشت. به همین علت من و مسعود با احد مخالفت کردیم و گفتیم پولی از سرقت به او تعلق نمی‌گیرد. در همین زمان احد شروع به تهدید کرد که این بار مسعود با او درگیر شد و ناگهان احد با چاقو، ضربه‌ای به گردنش وارد کرد که منجر به مرگش شد و احد نیز به‌سرعت از محل متواری شد».

با بررسی سوابق «احد. ف» (متولد ١٣٥٧) مشخص شد وی از مجرمان سابقه‌داری است که هشت بار به اتهام ارتکاب جرائم مختلف مرتبط با سرقت و مواد مخدر، دستگیر و روانه زندان شده و در زمان ارتکاب جنایت نیز به مصرف شدید شیشه و کراک اعتیاد داشته است.

با توجه به متواری‌شدن و بدون مکان‌بودن «احد»، اقدامات پلیسی برای شناسایی مخفیگاه وی در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت تا اینکه درنهایت محل تردد متهم در محدوده میدان میوه‌وتره‌بار مرکزی شهر تهران شناسایی و او روز چهارشنبه هفته گذشته دستگیر و به اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد.

سرهنگ کارآگاه آریا حاجی‌زاده، معاون مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با تأیید این خبر گفت: «با توجه به اعتراف صریح متهم به ارتکاب جنایت، قرار بازداشت موقت از سوی مقام قضائی صادر شده و متهم برای انجام تحقیقات تکمیلی و تکمیل پرونده در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است».
 
کلمات کلیدی : قتل+جنایت
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته