توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 371149
پاسخ موشکی مسکو به نشست ناتو
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۱ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۰۴
بزرگترین رزمایش موشک های قاره پیمای روسیه با برد بیش از هشت هزار کیلومتر آغاز شد.

به گزارش ایرنا، دو روز پس از پایان نشست سران ۲۸ کشور عضو پیمان ناتو در ورشو پایتخت لهستان که محور اصلی آن اعزام گردان های جدید به کشورهای نزدیک خاک روسیه بود، بزرگترین رزمایش موشک های قاره پیمای این کشور با برد بیش از هشت هزار کیلومتر آغاز شد.

رزمایش نیروی موشکی راهبردی روسیه با استفاده از ۴۰۰ سامانه جنگ افزار فوق سنگین و پیشرفته و همچنین بخش های دیگر تمرین های جنگی در تاریخ ۲۵ ساله این کشور پس از فروپاشی شوروی در سال ۱۹۹۱ بی سابقه است.
وزارت دفاع روسیه اعلام کرد: در این رزمایش مجموعه های موشکی توپول، توپول ام یک و یاریس با برد بیش از هشت هزار کیلومتر آزمایش می شوند.

همچنین در این تمرین موشکی که زمان پایان آن اعلام نشده است، برنامه های آمادگی رزمی پنهانکاری، مهندسی رزمی و نگهداری تسلیحات در زمان جنگ واقعی اجرا می شود.

مقابله با خرابکاری ها داخلی در زمان جنگ و استفاده از خودرو ویژه تایفون - ام برای این عملیات نیز از دیگر بخش های رزمایش موشکی روسیه اعلام شده است.

همچنین براساس برنامه انتشار یافته، تا پایان سال ۲۰۱۶ نیروی موشکی راهبردی روسیه، ۲۰ رزمایش مشابه برگزار می کند.

روسیه در مرزهای اروپایی خود با حضور دائمی یا موقت نظامیان ناتو و آمریکا بویژه در لهستان، رومانی، چک (شرق اروپا)، لیتوانی، لتونی، استونی سه کشور دریای بالتیک و همچنین گرجستان و مولداوی مواجه است که با وجود هشدارهای مکرر مسکو، این روند همچنان در حال شتاب گرفتن می باشد.
 
کلمات کلیدی : مسابقه تسلیحاتی+موشک چینی+بمب اتم+بالستیک
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.