توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 491740
وکیل ترامپ: دیدار پسر ترامپ با وکیل روسی خلاف قانون نیست
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۲ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۱۸
وکیل دونالد ترامپ در رابطه با جنجال های مربوط به دیدار پسر ترامپ با یک وکیل روسی مرتبط با کرملین گفت او با این کار مرتکب خلاف قانون نشده و در ضمن پدر او نه در این دیدارها دخالتی داشته و نه از آن مطلع بوده است.

به گزارش ایرنا، روز یکشنبه فاش شد که دونالد ترامپ جونیور پسر رییس جمهوری آمریکا در ماه ژوئن سال گذشته با یک وکیل روسی که اطلاعات لطمه زننده ای در مورد کمپین هیلاری کلینتون در اختیار داشته؛ دیدار کرده است.

انتشار این خبر و جزییات فاش شده بعد از آن واکنش محافل سیاسی و رسانه های آمریکایی را برانگیخت و این نظر را که کمپین ترامپ آگاهانه با نمایندگان یک کشور بیگانه با هدف دگرگون کردن مسیر انتخابات این کشور تبانی کرده است تقویت کرد.

روز گذشته نشریه واشنگتن پست نوشت که درنظر دارد با انتشار گزارش تازه ای پرده از جزئیات این دیدار و انگیزه های آن بردارد و ساعاتی پس از ان انتشار ایمیل هایی که میان پسر ترامپ با شخصی بنام باب گلدستاین که میانجی این دیدار را به عهده داشت پرده از جزییات تازه ای در رابطه با این جنجال برداشت.
در این ایمیل ها 'گلدستاین' به صراحت به پسر ترامپ می گوید که وکیل مذکور اطلاعات زیانباری را در رابطه با کمپین هیلاری کلینتون در اختیار دارد که می تواند به پیروزی پدرش کمک کند و ترامپ جونیور هم مشتاقانه با این دیدار موافقت کرده است.

این سند از سوی ناظران سیاسی آمریکا مدرکی دال بر استقبال از تبانی با یک کشور بیگانه برای دخالت در انتخابات آمریکا تلقی شده و به این ترتیب پرونده دخالت روسیه در انتخابات این کشور و تبانی و مشارکت احتمالی ترامپ و تیم او در این تبانی وارد مرحله حساسی شده است که می تواند دست کم به فراخواندن خود ترامپ به کنگره این کشور منجر شود.

در این میان 'جی سکولوو' وکیل ترامپ طبعا به این فکر افتاده است تا خود رییس جمهوری آمریکا را از هرگونه اتهامی مبنی بر اطلاع و یا دخالت در این دیدار و دلائل و انگیزه های آن مبرا کند.

به همین دلیل وی در گفت وگویی با شبکه سی بی اس ضمن این ادعا که ترامپ نه در این دیدارها دخالتی داشته و نه از چگونگی آن اطلاعی داشته است گفت که گرچه از نظر شخص رییس جمهوری آمریکا در این مورد اطلاعی ندارد اما خود او شخصا معتقد است که این دیدار خلاف قانون محسوب نشده و چنین دیدارهایی یک امر عادی است.
 
کلمات کلیدی : ترامپ، روسیه، تبانی، انتخابات
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.