نظر منتشر شده
۲۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 505843
پراید در عراق چند؟
تاریخ انتشار : يکشنبه ۵ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۸
به گفته رایزن بازرگانی سابق ایران در عراق قیمت خودروی پراید در عراق حدود ۷۵۰۰ دلار (حدود ۲۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان) است.

ابراهیم رضازاده در گفت‌وگو با ایسنا، به ارائه توضیحاتی درباره وضعیت صادرات ایران به کشور عراق پرداخت و در پاسخ به این سوال که در موارد متعدد گفته می‌شود کالای صادراتی به عراق قیمتی به مراتب پایین تر از داخل کشور دارد، گفت: بیشتر این موضوع در ارتباط با خودرو اظهار می‌شود.

دبیر میز عراق در سازمان توسعه تجارت ادامه داد: با یک محاسبه سرانگشتی می‌توان به نتیجه رسید که قیمت یک خودروی صادراتی باید نصف خودروی داخلی باشد.

وی افزود: در مورد صادرات خودرو هزینه‌هایی مانند پلاک گذاری، اسقاط کردن خودروی جایگزین و بسیاری موارد دیگر حذف می‌شود و براین اساس باید قیمت خودروی صادراتی ما نصف قیمت داخلی باشد، چرا که مالیات و عوارض از آن گرفته نمی‌شود.

رایزن بازرگانی سابق ایران در عراق در عین حال عنوان کرد: با این وجود اکنون خودرویی مانند پراید در عراق قیمتی بالاتر از ایران دارد، چرا که در ایران قیمت این خودرو به طور تقریبی حدود ۲۰ میلیون تومان است، اما این رقم در کشور عراق ۷۵۰۰ دلار است که اگر به طور تقریبی قیمت دلار ۴۰۰۰ تومان در نظر گرفته شود این رقم به بیش از ۲۸ میلیون تومان خواهد رسید.

دبیر میز عراق در سازمان توسعه تجارت همچنین اظهار کرد: اکنون خودروهای ایرانی در کشوری مانند عراق بازاری خوب داشته و تقریبا تمام محصولات ایران خودرو و سایپا در این کشور به فروش می‌رسند. البته پراید در صدر جدول واردات عراق قرار دارد و پس از آن خودروهای دیگری مانند سمند، روآ و ال ۹۰ در رده‌های بعدی قرار دارند، اما در کل عراقی‌ها از حضور پراید بسیار راضی هستند.

رضازاده در پاسخ به این سوال که این خودرو از نظر ایمنی با مشکلاتی همراه بوده و در داخل کشور نیز انتقادات متعدد نسبت به آن صورت می‌گیرد، گفت: شاید در کشور گاه کمی سیاه نمایی در این خصوص صورت گرفته باشد. به هر صورت در عراق هم مانند ایران بخش قابل توجهی از خودروهای سواری پراید است و مردم مشکلات کمتری را تجربه می‌کنند.

وی ادامه داد: بخشی از مشکل به موضوعاتی مانند جاده‌های ما هم باز می‌گردد. در عراق اختلاف ارتقاع در نقاط مختلف شهر با دریا بیش از ۲۰۰ متر نمی‌شود، اما در ایران در شهری مثل تهران حتی شمال و جنوب شهر رقمی بیش از این حد اختلاف ارتفاع‌ دارند.
 
کلمات کلیدی : قیمت خودرو + بازار خودرو + خودرو پراید
 
Romania
۱۳۹۶-۰۶-۰۵ ۱۲:۴۵:۰۳
راست میگه دیگه سیاه نمایی میکنیم!
شما بگو اصلا صنعت خودرو از بیست سال پیش تا حالا تغییر کرده ؟!!
همون چهارتا چرخه با یک بدنه و موتور
کسی تغییری در علم وتکنولوژی بیست سال پیش و الان میبینه ؟!! (4535948) (alef-11)
 
Sweden
۱۳۹۶-۰۶-۰۵ ۱۲:۵۰:۲۳
اگر پراید درعراق 28میلیون باشه اون وقت ماشینی مثل هیوندا اکسنت که قیمت بین المللیش 45 میلیون هست تو عراق باید بالای هفتاد میلیون باشه که پراید انقدر خواهان داره.تو کردستان عراق کمری 2008تا 2010رو میشه با نزدیک سی تا چهل میلیون خرید .این کجا وآن کجا. (4535966) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۵ ۱۲:۵۳:۰۵
ببخشید من متوجه نمیشم!!!!!!!!!
یعنی با این مبلغ خودروهای اروپایی یا ژاپنی و کره ای نمیخرند و پراید میخرند؟؟؟؟؟ (4535971) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۶-۰۶-۰۵ ۱۳:۰۶:۳۲
7500دلار به پراید میدهند؟! ما را چی فرض کردید؟وقتی ماشینهای با کیفیت ژاپنی و آمریکایی و کره ای با قیمتهایی در حدود10000دلار در عراق به وفور وجود دارد چرا باید 7500دلار به پراید بدهند؟!!!! (4535992) (alef-11)
 
حمید گلشن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۵ ۱۳:۲۴:۵۸
آیا خودرو شخضی آقای ابراهیم رصا زاده پراید است؟ آیا در باره پراید می شود سیاهنمایی کرد؟ (4536008) (alef-3)
 
احد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۵ ۱۳:۳۶:۰۰
جدا انتظار دارید مردم این خبر را قبول کنند ؟!!!! 28 میلیون یک پراید اون هم تو عراق ؟؟!! و حتما مشتری هایش هم خیلی خیلی زیادن و شب تا صبح تو صف میخوابند !!!!!!!! (4536015) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۵ ۱۳:۴۶:۰۵
دروغه (4536027) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۵ ۱۳:۴۷:۱۲
الهی که هرچی پرایده صادرش کنن (4536031) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۵ ۱۳:۵۸:۱۰
ربط اختلاف ارتفاع با کیفیت خودرو را توضیح دهید ؟!!!!!!!!!!!!! (4536049) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۵ ۱۴:۰۱:۱۷
بله ولی شما ... درسته در عراق ۷۵۰۰ دلار می خرند. ولی قیمت دلار در آنجا با ایران فرق دارد. در واقع با توجه به نرخ برابری امروز ارزها قیمت هر پراید ۴ در عراق میلیون تومان می شود. عراقی ها بیشتر از این هم به پراید پول نمی دهند. چون با نزدیکی به شیخ نشین ها بهترین ماشین ها را با قیمت واقعی می توانند بخرند. (4536054) (alef-11)
 
سهیل
Romania
۱۳۹۶-۰۶-۰۶ ۰۱:۵۳:۴۰
خدایا. شما هموطنا کی سواد یاد میگیرید. ۷۵۰۰ دلاره بعد شما میگی دلارش این نمیشه؟ا (4536761) (alef-3)
 
علی
۱۳۹۶-۰۶-۰۵ ۱۴:۲۶:۵۱
ایران درگذشته دور حدود 40سال قبل به روسیه جوراب صادر میکرد که یک عده ای درجوراب پاشنه راحذف کرده ویک جوراب من دراوردی بافته بودند که بلافاصله روسها اعتراض کرده وصادراتشان قطع گردید واکنون بافرستادن پرایدبه عراق دارند برای همیشه شاهد اعتراض عراقیها گشته ودیگرازصادرات ما بطورکلی به عراق راقطع کنند (4536094) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۵ ۱۵:۳۴:۴۰
آقا ما راضی نیستیم سایپا ضرر کنه. همشو همه تولیداتشو بفرسته عراق و با قیمت بالاتر بفروشه. دست از سر ما هم برداره. (4536189) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۵ ۱۷:۲۶:۴۰
یعنی عراقی ها خودرو های تویوتا- هیوندا - و ........... ده هزار دلاری نمی خرند پراید ما را 7500 دلار میخرند !!! عجب ملت خوبی ؟؟ (4536296) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۵ ۲۲:۰۶:۰۷
احتمالا جنابعالی عراق نرفنی که این حرفو میزنی
به دلیل کم مصرف بودن پراید و قیمت بسیار گران بنزین عراقی های زیادی از پراید استفاده میکنند (4536527) (alef-3)
 
سهیل
Romania
۱۳۹۶-۰۶-۰۶ ۰۱:۵۵:۱۷
عزیزم کار این گروه هموطن اینه که فقط نق بزنن و بدون مطالعه دهنشونو باز کنن. (4536762) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۵ ۱۹:۵۷:۳۹
تو عراق مالیات و عوارض خودرو نمی‌دهند؟ (4536417) (alef-3)
 
محمدامین حیات مقدم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۵ ۲۰:۵۶:۲۸
فکر نمیکنم درست باشه چون عراق برای ماشین گمرک واردات قرار نمیده. (4536460) (alef-3)
 
احسان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۶ ۰۰:۵۰:۱۱
فکر نمی‌کنم این خبر راست باشه. چون با این قیمت خیلی باید مریض باشند که پراید بخرند. خودروهای جدید زیادی هستند که قیمت کمتر از این دارند. مثل داسیا لوگان که مدل ۲۰۰۴ اون همون ال ۹۰ خودمونه قیمتش اون موقع ۶۰۰۰ یورو بوده و کلی مدل جدیدتر از اون تاحالا اومده و مدل جدیدش ۷۰۰۰ یورو قیمتشه که می‌شه حدود ۳۰ میلیون. حتی پژو ۲۰۶ چون از رده خارجه در هر جای دنیا غیر از ایران کمتر از ۱۰۰۰ یورو قیمت داره. خب آدم اونو می‌خره به جای پراید. هم کیفیتش بهتره هم هفت هشت برابر ارزون‌تره!!!!! (4536709) (alef-11)
 
شهرآشوب
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۶ ۰۱:۲۲:۳۱
من خو دم پارسال اربعین توی جاده کوت به نجف بیلبورد فروش پراید دیدم زیر هزار دلار. بعدش هم پراید توی شهرها بود ولی نه اینکه اکثریت داشته باشه (4536743) (alef-11)
 
سهیل
Romania
۱۳۹۶-۰۶-۰۶ ۰۱:۵۶:۳۰
ببخشید سه چرخه هم زیر ۱۰۰۰ دلار نیست (4536763) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۶ ۱۰:۰۹:۲۴
دروغ نگو برادر.دروغگویی از گناهان کبیره است و دروغگو دشمن خداست. (4537028) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.