توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 465749
تحویل 7 تبعه زندانی در افغانستان به ایران
تاریخ انتشار : سه شنبه ۵ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۴۳
تبعه ایرانی زندانی در افغانستان امروز تحویل سفارت‌ایران در کابل شدند.

به گزارش ایلنا، انتقال این زندانیان در چارچوب اجرای موافقت‌نامه انتقال محکومان میان ایران و افغانستان صورت گرفته است.

ایران و افغانستان سال 91 توافق‌نامه انتقال محکومان را به امضا رساندند و سال 94 در جریان سفر حسن قشقاوی معاون کنسولی وزارت‌خارجه ایران، تفاهم‌نامه همکاری در بخش‌های کنسولی و قضایی به امضا رسید که طرفین در آن تفاهم‌نامه بر لزوم مبادله زندانیان تاکید کرده‌اند.

این سومین مبادله انتقال محکومان به حبس میان کشورهای ایران و افغانستان است. سال گذشته نیز در راستای اجرای این توافق نامه 23 نفر از اتباع ایرانی در زندان های افغانستان به ایران انتقال یافتند.

سال 92 نیز 14 تن از اتباع ایرانی که در زندان‌های افغانستان به سر می‌بردند، به ایران منتقل شدند و مقابل ایران نیز 27 تن از اتباع افغان را که در ایران دوران محکومیت خود را می‌گذراندند، به مسئولان مربوطه افغان تحویل داد.

ایران همچنین اسفندماه سال‌گذشته 199 نفر از اتباع افغانی زندانی در ایران را از طریق مرز دوغارون واقع در غرب افغانستان به مقامات افغان تحویل داد. مراجع ذی‌صلاح ایران و افغانستان در چارچوب همکاری‌های قضایی دوجانبه، به تلاش برای ادامه روند انتقال محکومان فی‌مابین ادامه خواهند داد.
 
کلمات کلیدی : اتباع ایرانی+انتقال زندانیان+افغانستان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.