توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 377945
روزنامه ترکیه‌ای مرکل را به هیتلر تشبیه کرد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۴۹
یکی از روزنامه‌های دولتی ترکیه‌ای در انتقاد از مواضع اخیر برلین در برابر آنکارا، صدراعظم آلمان را به هیتلر تشبیه کرد.

به گزارش فارس، روزنامه دولتی «آکسام» با انتشار تصویری از «آنگلا مرکل» صدراعظ آلمان وی را به «آدولف هیتلر» دیکتاتور آلمان نازی تشبیه کرد و عبارت «زنده‌باد مرکل!» که برای هیتلر استفاده می‌شد را برای وی به کار برد.

بنابر گزارش نشریه آلمانی «اشپیگل»، در این تصویر مرکل در حالی نشان داده می‌شود که کت مشکی بر تن دارد و مانند نازی‌ها دست راست خود را برای سلام نازی بالا گرفته است.
در این مطلب از آلمان به عنوان کشوری یاد شده است که رویکردی خصمانه در برابر ترک‌تبارها دارد و مرکل هم مانند دیکتاتوری عمل می‌کند که می‌کوشد تا صدای «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه را خاموش کند.

این مطلب با چنین تصویری در شرایطی منتشر شد که روابط ترکیه و آلمان بار دیگر دستخوش ناآرامی شده است و ترکیه تهدید کرده، در صورتی که اروپا به تعهدات خود در زمینه توافق ۱۸ مارس از جمله لغو روادید عمل نکند، آنکارا هم به اجرای تعهدات خود پایبند نخواهد بود.

ترکیه این موضع‌گیری را پس از آن علنی کرد که آلمان از پخش سخنرانی «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه در جریان راهپیمایی روز یکشنبه حامیانش در شهر کلن خودداری کرد.
 
کلمات کلیدی : ترکیه‌، مرکل ، هیتلر
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.