توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 492848
مارتین شولتز: سیاست‌های مرکل عامل تضعیف اروپاست
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۲
نامزد صدراعظمی آلمان از حزب سوسیال‌دموکرات آلمان این انتقاد را به مرکل و وزیر دارایی‌اش از حزب دموکرات‌مسیحی وارد کرد که با تکروی‌های خود اتحادیه اروپا را تضعیف کرده‌اند.

به گزارش تسنیم به نقل از روزنامه "زوددویچه سایتونگ"، "مارتین شولتز"، رئیس حزب سوسیال دموکرات آلمان و نامزد صدراعظمی آلمان از این حزب تصمیمات خود برای آینده آلمان را معرفی و انتقاد سختی به وزیر دارایی و صدراعظم فعلی کشورش وارد کرد.

وی این انتقاد را به این دو سیاستمدار حزب دموکرات مسیحی وارد کرد که با تکروی‌های خود در سیاست مالی و سیاست پناهندگان اروپا را تضعیف کرده‌اند.

شولتز که در یک کنفرانس حزب سوسیال دموکرات در برلین سخن می‌گفت تصریح کرد که مرکل در تابستان سال 2015 مرزها را بدون هیچ گونه هماهنگی با شرکای اروپایی به‌روی پناهندگان باز گذاشت.

وی همچنین سیاست‌های مالی وزیر دارایی آلمان را در به وجود آمدن اوضاع وخیم برای حقوق بازنشستگان در یونان مؤثر دانست.

"مارتین شولتز" اعلام کرد که اگر صدراعظم آلمان شود می‌خواهد در بروکسل برای یک سیاست پناهندگی هماهنگ کار کند. وی همچنین از تحریم‌های مالی علیه کشورهایی که حاضر به پذیرش پناهندگان در اتحادیه اروپا نیستند سخن گفت.

"یان آزلبورن"، وزیر امور خارجه لوکزامبورگ هم انتقاد شدیدی به سیاست پناهندگان کشورهای اروپایی وارد کرده و از شکل سخت شکست در سیاست پناهندگان اروپا سخن گفت.

به‌گفته آزلبورن تا به حال هیچ راه حلی در تقسیم بار پناهندگان در این اتحادیه وجود نداشته است و این یک فاجعه است.

آزلبورن همچنین به مفاد پیمان لیسبون انتقاد وارد کرده گفت: در این قرارداد به شورای اروپایی اهمیت بیش از حدی داده شده است و کسانی که در این شورا می‌نشینند به علایق ملی خود می‌نگرند.
 
کلمات کلیدی : مرکل + مارتین شولت + اقتصاد آلمان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.