نظر منتشر شده
۱۵۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 472444
صبحانه انتخاباتی الف
قالیباف قهرمان/ رشد معنادار آرای رئیسی/ امروز؛ خروش هواداران قالیباف-رئیسی/ بی عملی جمنا/ بهت اصلاح طلبان
بخش سیاسی الف، 26 اردیبهشت 96
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۵۴
قالیباف قهرمان

کناره گیری قالیباف همه را شوک زده کرد. نه تنها جبهه رقیب، که اصولگراها و هوادارها نیز متعجب شدند. قالیباف در اوج اقتدار و پیروزی صحنه انتخابات را ترک کرد تا جبهه انقلاب پرقدرت تر ظاهر شود.

سابقه کناره گیری سیاسیون را فراموش نکرده ایم. وقتی دهها نفر از بزرگان جریان اصولگرایی به تقاضا و استدعا افتادند که برای پیروزی لازم است وحدت کنیم و اما نامزدهای حاضر در صحنه نپذیرفتند کناره گیری کنند.

وقتی هم کناره گرفتند حاضر نشدند این انصراف را خرج نامزد دیگر کنند. قالیباف 96 درس های بسیاری برای سیاستمداران ما داشت که یکی از آنها فهم دقیقی از ائتلاف سه گانه انتخابات 92 است.

قالیباف توانست ایثار و فداکاری را از ادبیات جبهه و جنگ به عرصه سیاست بکشاند.

قالیباف توانست اعلاترین معنای وحدت را به نمایش گذارد؛ وحدتی که درونی و از سر تکلیف است و نیازی به ساز و کارهای تودرتو ندارد.

قالیباف با این کناره گیری معنای دقیقی از قدرت و خدمت را تصویر کرد. او با این انصراف نشان داد که قدرت را برای خدمت به مردم می خواهد و از این جهت برایش فرقی ندارد خودش در قدرت باشد یا قدرت ساز باشد.

قالیباف نشان داد که بر سر عهد و پیمان است و اقبال مردم و رای بالا اجازه نمی دهد دچار توهم قدرت شده و عهد و قرارش را فراموش کند.

قالیباف در بیانیه اش تاکید کرد همه توان و ستاد و نیروهایش برای کمک به آقای رئیسی همراه می کند. این یعنی وحدت واقعی که فراتر از انصراف است.

 بدون تردید نام قالیباف به عنوان قهرمان فداکاری سیاسی در تاریخ ثبت خواهد شد.
 
اولین خروش هواداران قالیباف- رئیسی

امروز اولین همایش ائتلاف اصلوگرایان با حضور قالیباف و رئیسی در تهران برگزار می شود. پیش بینی می شود صدهزار نفر در این همایش شرکت کنند.
در این همایش قرار است هم قالیباف و هم رئیسی برای هواداران سخنرانی کنند. این همایش رخ نمایی معناداری برای رقیب است. بعد از شکست روحانی در تجمع میدان امام اصفهان در مقایسه با تجمع رئیسی، همایش امروز تهران نیز نمایشی دیگر از قدرت مردمی رئیسی خواهد بود.
 
بی عملی جمنا

متاسفانه این روزها که لازم است جمنا نقش آفرینی کند و فعالان سیاسی را برای سخنرانی ها و حضور در صحنه گسیل کند، شاهد بی عملی دلسرد کننده ای هستیم. این درحالی است که بسیاری از شخصیت های  وسیاسیون به صورت خودکار در حال فعالیت انتخاباتی هستند و برای نامزد های اصولگرا نقش آفرینی می کنند. انتظار می رفت جمنا با همراه کردن شخصیت های فرهنگی و اجتماعی و راه اندازی کمپین های تبلیغاتی گسترده و برگزارش همایش های تخصصی و چندگانه در سراسر کشور بستری مناسبی برای فعالیت نامزدهای انتخاباتی فراهم کند که  محقق نشد.
 
رشد معنادار آرای رئیسی

با کناره گیری قالیباف آرای رئیسی به شکل معناداری افزایش یافت. بر اساس نظرسنجی دیروز دانشگاه تهران، بعد از کناره گیری قالیباف آرای رئیسی جهش چشمگیر داشته است. دو دلیل در این رابطه قابل ذکر است. یکی انتقال آرای قالیباف و دیگری تعیین تکلیف برای آرای مردد است. همچنین برخی آرای شناور سبد رای روحانی نیز با تقویت جبهه رقیب به سمت رئیسی منتقل شده است؛ علت نیز این است که بسیاری از افراد به نامزد احتمالی پیروز رای می دهند و کناره گیری قالیباف باعث شد رئیسی به عنوان نامزد پیروز انتخابات تلقی شود.
 
بهت اصلاح طلبان

روز گذشته با وحدت اصولگراها جریان رقیب کاملا در بهت و حیرانی فرو رفت. برخی فعالان اصلاح طلب این اقدام را یک خبر بد دانستند؛ برخی هم باور نکردنی. عده ای مثل آشنا و جهانگیری موضع انفعالی گرفتند. جهانگیری فیلم انتقاد قالیباف از او به عنوان نامزد پوشش را در مناظره ها پخش کرد و ذیل آن در صفحه اینستاگرام خود نوشت: بدون شرح.

البته آقای جهانگیری بهتر از هرکس دیگری تفاوت نامزد پوششی با نامزد ائتلافی می دانند.

کناره گیری و وحدت نامزدها امری طبیعی است و کاملا متناسب با شرایط انتخابات اتخاذ می شود. چه بسا ممکن بود آقای رئیسی کناره گیری کند. اما نامزد پوششی اصلا برای رقابت نیامده است. نقش ضربه گیر را بازی می کند نه نامزد انتخاباتی.
 
 
۱۳۹۶/۰۲/۲۷ ۰۸:۰۷
 
۱۳۹۶/۰۲/۲۴ ۰۹:۱۸
 
۱۳۹۶/۰۲/۲۳ ۰۸:۴۰
 
۱۳۹۶/۰۲/۲۲ ۰۸:۵۳
 
۱۳۹۶/۰۲/۲۱ ۱۰:۰۱
 
۱۳۹۶/۰۲/۱۹ ۰۵:۵۰
 
۱۳۹۶/۰۲/۱۸ ۰۷:۴۴
 
۱۳۹۶/۰۲/۱۷ ۰۶:۰۳
 
۱۳۹۶/۰۲/۱۳ ۰۹:۳۹
 
۱۳۹۶/۰۲/۱۲ ۰۸:۳۶
 
 
کلمات کلیدی : صبحانه انتخاباتی
 
مصطفی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۰۷:۵۷:۱۸
شکست روحانی قطعی است. با انصراف قالیباف کار این دولت پنهانکار و دیکتاتور تمام است. (4359372) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۰۸:۰۶:۰۶
معنی کاندیدای پوششی را هم فهمیدیم جناب سردار قالیباف (4359418) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۰۹:۵۴:۱۷
برنده اصلی این موضوع یک نفر بیشتر نیست آنهم
قالیباف
چه روحانی رئیس شود و یا رئیسی ...
قالیباف خییییلی مردی (4359961) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۱۱:۲۰:۰۰
خیییییییییییییییلی! جون خودش (4360371) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۱۰:۴۳:۴۱
خب دیگه با کنار رفتن آقای قالیباف اصلا در انتخابات شرکت نمی کنم (4360188) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۱۳:۲۰:۲۰
داداش چرا حرف بقیه رو قرقره میکنی؟؟؟؟
فرق بین کاندیدای ائتلاف و پوششی رو نمیدونی؟؟؟
مجبور نیستی کامنت بزاری ها (4360947) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۰۸:۰۶:۳۶
عارف سال ۹۲، از سر اجبار و نداشتن رای کنار رفت ، اما قالیباف در اوج اقبال. (4359421) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۱۰:۰۲:۱۹
اگر اقبال داشت می ماند و رئیسی به نفعش کنار می رفت ! (4359993) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۱۱:۰۸:۳۳
ديگه شك ندارم روحاني كارو يكسره كرد (4360316) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۰۸:۱۱:۱۸
هدف اصولگرايان بردن انتخابات به مرحله دوم بود . انصراف قاليباف يعني اينكه اونها هم مطمئن شدن روحاني پيروز هست . (4359439) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۱۰:۱۵:۴۷
قالیباف و اصفهان تیر خلاص به روحانی (4360060) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۱۱:۱۷:۱۹
حرص نخورید جمعه معلوم میشه (4360359) (alef-3)
 
مرتضی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۰۸:۱۱:۳۳
دکتر باید فوراً در پیامی ویدیوئی از ستادهای خود در تمام کشور بخواهد که انسجام خود را حفظ کنند و مانع سردرگمی آرایش شوند. (4359440) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۱۲:۳۲:۱۰
آخر هفته روحانی رفته...
امروز در تهران کار تمام میشود.... (4360716) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۰۸:۴۳:۴۹
سیاست انتخاباتی قالیباف، همان بود که احمدی نژاد 1388 پیاده سازی و اجرا نمود. اما واقعیت این بود که این حنا دیگر نزد عموم مردم رنگی ندارد. قالیباف اساساً رای چشمگیری نداشت و کنار کشیدن او البته موجب تقویت جبهه اصولگرایی شد، ولی نه به آن معنا که آرای قالیباف به سبد آقای رئیسی ریخت. بلکه مردم دیدند که یک چهره خشونت طلب و تندرو، خودش یا به توصیه دیگران، کنار رفت.

تداوم حضور قالیباف در کنار آقای رئیسی، آرای ایشان را نیز تضعیف خواهد کرد. امیدوارم اصولگرایان یکبار هم که شده این مطلب را درک کنند که امروز بیش از دو دهه با دهه های 50 و 60 فاصله داریم و این یعنی این که مردم تمایلی به ماجراجویی های سیاسی ندارند. مردم به آرامش روحی و روانی نیازمند هستند.

اهداف داوطلبان اصولگرا، آرمان جمع کثیری از مردم است و جامعه حریصانه آن را طلب می کند. ولی چاشنی ماجراجویی این افراد سبب ریزش قابل توجه آرای ایشان خواهد شد.

ضمن احترام به تحلیل نویسنده محترم، باید بگویم، با آن مخالفم. کلید واژه موفقیت دولت فعلی در سال 94، بازگرداندن آرامش و حل مسئله هسته ای بود. فارغ از این که چقدر در نیل به این اهداف موفق بود یا نبود، در آن زمان این شعار توانست آرای قابل توجهی را جلب نماید.

حربه جدید این دولت، حذف تمام تحریمها است. این نکته بسیار جدی است و می تواند روی آرای مردم تأثیر فراوانی داشته باشد. فراموش نکنید امروز تنها راه دسترسی به اطلاعات صدا و سیمای منفعل ما نیست، بلکه مردم به فضاهای مجازی به شکل گسترده ای دسترسی دارند و برداشت عمیقی از شعار برداشتن تمام تحریمها دارند. در چنین فضایی حضور افراد ماجراجو در ستادهای انتخاباتی داوطلبان اصولگرا، روی آرای ایشان اثر مخربی دارد.

به نظر بنده، تنها داوطلب اصولگرا که ستاد خود را از هر گونه ماجراجویی دور کرده و کاملا منطقی و با برنامه تا به این لحظه پیشآمده جناب آقای سیدمصطفی میرسلیم است.

"چک"، "گلابی" و هر چیز دیگر برجام، فقط به حرف قابل برداشت نیست و با شعار نمی توان آن را عملی ساخت. آقایان اصولگرا دقت داشته باشند که ان شاء الله در صورت موفقیت در این دوره انتخابات، 4 سال دیگر خودشان مجددا در معرض انتخاب قرار گرفته و با این روندی که در پیش گرفته اند، در آن روز سرنوشتی مانند امروز اصلاح طلبان خواهند داشت.

پس بهتر است با تدابیر عملی و منطقی و منطبق با برقراری آرامش و حذف هرگونه هیجان و ماجراجویی سیاسی بیخودی حرکت کنند. در این صورت نه تنها در این دوره، بلکه در دوره های آتی نیز می توانند برنده میدان رقابت انتخاباتی باشند.

در پایان، مجددا تأکید می کنم آن چه موجب جا ماندن اصولگرایان در دولت 11 و انتخابات سال 94 مجلس شورای اسلامی شد، حاکمیت تفکری بود که ماجراجویی سیاسی را در عرصه داخلی و بین المللی تجویز می کرد و میراث شوم تفکر احمدی نژادیسم و جبهه پایداری بود. (4359638) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۱۱:۰۹:۲۶
اگر یه زحمتی به خود میدادی و نظرسنجیها را پیگیری می کردی امروز یک چنین تحلیل اشتباهی نداشتی. (4360321) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۱۲:۳۲:۵۳
زیاد به خودت زحمت نده... آخر هفته روحانی رفته (4360721) (alef-3)
 
کامبیز
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۰۸:۴۳:۵۹
به اعتقاد ما، قالیباف اگر ذره ای به موفقیت خودش اعتقاد داشت،به هیچ وجه کنار نمی رفت! با کنار رفتن قالیباف کار روحانی در همین دور اول تمام می شود.یادتان نرود،سال96بدتر از سال76نیست.سال76فقط یک روزنامه سلام بود.امروز همه ملت خودشان یک روزنامه سلام هستند...روحانی تا1400. (4359639) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۱۲:۱۷:۵۲
احسنت (4360653) (alef-3)
 
امین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۰۹:۲۴:۲۱
دوست دارم روحانی شکست سختی بخورد نه بخاطر اینکه طرفدار رییسی هستم نه، برای این که این شکست آویزه گوش هر رییس جمهوری باشه که فقط به خانواده و حزب خودش فکر نکنه، بجای هیاهو با کار و فعالیت و عملکردش با منتقدان حرف بزنه. (4359835) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۱۲:۰۳:۱۲
شکست روحانی شکست ملت ایرانه (4360595) (alef-3)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۰۹:۲۵:۵۷
واقعا؟؟ (4359841) (alef-13)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۰۹:۲۷:۵۰
آقای روحانی کاش ملت و ایران جایی در ذهنت می داشتند، بنده دیروز در سالن هفتم تیر بودم چقدر حقیرانه بود، سرگروه هایی که برایت سخنرانی می کردند دلم برایشان سوخت، جز ملت را از آقای رییس بترسانند حرفی برای گفتن نداشتن. آی مردم بترسید اگر ما نباشیم و... (4359851) (alef-13)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۰۹:۵۹:۳۵
این همه سوزش شما از بهر چیست؟؟؟ نظرسنجی نیازی نیست شما یک نگاه به آمار مثبت خوری نظرات بکنی می بینی کی رییس جمهور ، تا کی توهم زنده باد اصلاحات (4359981) (alef-13)
 
Moldova, Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۱۴:۴۹:۲۱
احسنت (4361450) (alef-3)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۱۰:۱۹:۰۸
ا ارای مثبت ومنفی
دقیقا میشه فهمید
4 درصد کیا هستند؟!!! (4360075) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۱۰:۲۲:۱۶
چرا فکر میکنین با خروج قالیباف ارای مردد به طرف رییسی می رود؟؟؟ (4360091) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۱۰:۲۸:۲۷
از اول هم مشخص بود میره کنار واقعا شماها نمیدونستید؟ (4360116) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۱۳:۱۶:۰۱
خخخخخخخ طرفداران روحانی چون هدفشون الهی نیست خیلی حرص میخورند چون به وظیفه و پاداش الهی اعتقادی ندارند فقط به شخص فکر میکنند نه به تقوای الهی (4360920) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۱۴:۲۲:۵۶
انشاءالله و علی برکت الله (4361321) (alef-3)
 
مرتضی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۱۶:۵۲:۱۷
بعید میدونم!!!! (4362075) (alef-3)
 
sasan
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۷ ۱۰:۳۸:۲۸
طبق آخرین نظرسنجی های امروز رییسی رییس جمهور قطعی ایران خواهد بود. (4365026) (alef-3)
 
حسن مرادی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۰۷:۵۸:۲۶
امروز همه باید در همایش قالیباف رئییسی شرکت کنیم. همایش امروز را در چشمشان می کنیم. تا نابودی دولت تزویر چند روز دیگر بیشتر باقی نیست (4359378) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۰۸:۰۸:۰۹
اصلاح طلبان و حامیان رسانه ای خارجی شان ، که متاسفانه بعضی از این حامیان خارجی ، دشمنان درجه ۱ ملت ایران هستند ، همه ظرفیت رسانه ای خود را برای رییسی هراسی به میدان اورده اند. (4359426) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۱۰:۰۶:۵۹
آره تو اصفهان حامیان رئیسی از شهرهای اطراف اتوبوسی اومده بودن میدان نقش جهان ! آی خندیدیم ! (4360017) (alef-3)
 
پروین
Germany
۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۲۰:۴۵:۳۷
چرا دروغ میگی !!! بعید میدونم اصلا اصفهان بوده باشی .چون اگه بودی میدونستی که اصفهن دهات نیست که بشه با پای پیاده از یک طرف شهر به طرف دیگه رفت!!!!از خدا نمی ترسید ؟ (4363139) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۰۷:۵۹:۰۱
اتفاقا روحانی نقشه طرف مقابل را خوب می دونست و در مناظره آخر کاملا حرف هاش خطاب به رئیسی بود به جز چند کلمه آخر که خطاب به قالیباف بود. بعد هم کی گفته نامزد پیروز؟! و کدام نظرسنجی ها؟ (4359381) (alef-1)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۰۸:۰۸:۴۰
وعده ما 29 اردیبهشت پایان اشرافیت (4359429) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۰۹:۲۱:۲۵
در شبکه های مجازی شما درست میگی اما در اجتماع خیلی روی حرفت حساب نکن . مردم ما قابل پیش بینی نیستند و بیشتر عاطفی عمل میکنند تا برنامه ریزی شده . (4359822) (alef-13)
 
حامد
United Kingdom
۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۰۹:۲۷:۴۸
روحانی به رییسی پرید چون فکر میکرد که رییسی که بعد از روحانی نشسته بود، قراره بهش حمله کنه. فقط اینو نمی فهمم که رییس جمهور مستقر با یه کارنامه 4 ساله چرا باید به فکر نقشه کشیدن و استراتژی مناظره و این حرفا باشه؟ (4359850) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۱۲:۰۴:۴۷
چون 4 سال در حال تخریبش بودن و وارونه جلوه دادن خدماتش (4360607) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۰۷:۵۹:۴۸
خدایی قالیباف خیلی مرده. سالها بود بین اهل سیاسی ادمی که فداکاری کنه ندیده بودم. خدا عزتش رو زیاد کنه (4359387) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۰۹:۰۴:۱۷
سالها بود؟ در انتخابات قبل عارف رو یادتون نیست؟ (4359746) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۱۰:۲۱:۵۶
عارف 7 درصد داشت و قالیباف 25 درصد (4360089) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۱۳:۱۲:۵۴
عارف با فشار خاتمی کنار رفت نه با رضایت شخصی. همیشه هم گله‌مند بود از اصبلاح‌طلبها. (4360897) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۱۳:۲۲:۰۴
عارف بیچاره رو مجبور کردند بره کنار
بعدش هم معاون اول نشد و اون همه خفت (4360959) (alef-3)
 
Moldova, Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۷ ۰۲:۴۸:۵۲
مطمئنی قالیباف رو مجبور نکردند؟ (4364090) (alef-3)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۱۳:۲۷:۲۰
اونکه مجبورش کردند (4360991) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۱۰:۳۹:۵۲
این مطلب برای اصولگراها تازه است برای اصلاح طلبها خاطره است (4360171) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۱۰:۴۱:۳۵
داداچ قالیباف دوازده سال زور زد رییس جمهور شه. تهران رو برای تبلیغات فروخت (4360178) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۰۸:۰۱:۵۴
رییسی ، فراجناحی ترین کاندیداست . در صحبت ها و مستند تبلیغاتی ، هیچ حرفی از جناح و ....نمی زند. بر اصلاح ساختار بانک و.. تاکید دارد. انوقت مستند روحانی و جهانگیری ، را ببینید، از معیشت حرفی نیست. یا برای مرحوم هاشمی و منتظری بغض می کنند یا برای حصر و ممنوع التصویری.جامعه را به لحاظ سیاسی ،شقه شقه می کنند. (4359393) (alef-13)
 
آزاده
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۱۱:۱۹:۴۳
واقعاً شما عمل رو ول کردید چسبیدید به حرف؟!!! ایشون در عمل ایدئولوژیک ترین و جناحی ترین کاندیداست. برنامه که ندارن، ولی یه نگاه به اطرافیانشون و عملشون بندازین متوجه میشین. (4360370) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۱۲:۰۵:۱۰
فراجناحی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (4360612) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۱۲:۴۰:۰۵
شما چقدر آدم خوبی هستی که سریع اعتماد می کنی به حرف طرف مقابلتون.کاشکی جامعه اونجوری بود که شما فکر میکنی! (4360762) (alef-3)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۲۱:۰۰:۰۵
درود بر رپیسی ،سلام بر قالیباف . (4363194) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۰۸:۰۳:۱۹
بهت اصلاح طلبان؟
برای چی و شما از کجا فهمیدی؟
انصراف قالیباف برای تکرار نشدن شکستی دیگر برای خود ایشان بود و در بهترین حالت هم اگر تمام طرفداران قالیباف به آقای رئیسی رای بدهند چیزی در سرنوشت نهایی انتخابات تغییر نخواهد کرد. (4359401) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۱۰:۲۰:۱۱
اصفهان برای عاقل ها کافی است که بفهمند رییسی پیروز انتخابات است. (4360082) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۰۸:۰۴:۱۵
نهادهایی امنیتی مواظب باشند. تندروهای فتنه که در بعضی ستادهای روحانی ، اهداف خود را دنبال
می کنند، بعد از استقبال اصفهان و امروز تهران و احتمالا فردا در مشهد از رییسی ، اگر کار را تمام ببینند، مستعد هر فتنه گری و حاشیه سازی هستند. (4359408) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۱۲:۰۴:۳۰
حماسه اتوبوسی (4360602) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۰۸:۰۶:۱۴
مرم می آیند و اصول گرایان در بهت خواهند بود (4359419) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۰۸:۰۹:۰۶
ما مباييم و جدي وارد ميدان ميشويم تا دولت دهم ونهم تكرار نشود جهانگيري مرد است نامردها در مناظره مشخص شدن (4359430) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۰۸:۱۰:۰۵
روغن ریخته نذر امام زاده...قالیباف اگر رایی داشت قطعی بدونید کنار نمیکشید
ضمنا
صبحانه الف اگر همینقدر غیر منصفانه بنویسد دیگر نمیخوانمش. (4359433) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۱۳:۲۲:۴۳
به سلامت داداش (4360962) (alef-3)
 
محمد علی
Netherlands
۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۰۸:۱۳:۰۴
بنا بر برنامه خود اصولگراها هر کدام از این دو نفر که بر اساس شواهد اجتماعی دارای اقبال کمتری بودند کنار گذاشته می شدند، متاسفانه قالیباف کاملا از نظر جامعه تمام شده بود و رای نداشت، بنابر این او باید کنار می رفت، ولی خوب ما رسانه هایی مثل الف را درک می کنیم که می خواهند این مطلب را تبدیل به قهرمان سازی برای او نمایند و مثلا موج به راه بیندازند
نکته این ماجرا این است که دو قطبی سازی جامعه به فقیر و غنی دیگر جواب نمی دهد، ضمنا این نظرسنجی کذایی که می گویید بگذارید ما هم ببینیم!
و حتما نظرات متفاوت با نظر خود را نیز به رسمیت بشناسید. (4359448) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۱۲:۲۷:۰۳
دو قطبی سازی جامعه به فقیر و غنی واسه شما که غنی هستی و از درد ما فقیرا خبر نداری معنی نداره (4360692) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۰۸:۱۳:۱۱
شما دلتون رو به این تفسیر هاتون خوش کنید, من در هر دو تجمع میدان امام بودم و به چشم دیدم، فقط می تونم بگم وعده ما پای صندوق های رای.
درود بر روحانی....... (4359449) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۱۳:۲۳:۰۹
دقیقا کجای میدون بودی؟؟؟ (4360967) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۱۴:۱۸:۴۸
شما واقعا در میدان امام بودی؟من روز دوشنبه میدان امام بودم و جمعیت بینظیر بود (4361307) (alef-3)
 
محمدامین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۰۸:۱۸:۲۰
"قالیباف در بیانیه اش تاکید کرد همه توان و ستاد و نیروهایش برای کمک به آقای رئیسی همراه می کند. این یعنی وحدت واقعی که فراتر از انصراف است."

منظورش احتمالا همان 96 درصدی ها هستند!!

البته همان 96 درصدی ها که 96 درصد ثروت مملکت دستشان است! (4359469) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۰۸:۱۸:۳۵
نویسنده محترم واقعا به مطالبی که نوشتید خودتان اعتقاد دارید؟
همه را شوک زده کرد ، در اوج اقتدار ، جبهه رقیب متعجب شد و...
کسی که این مطالب را نوشته یا با فضای سیاسی روز آشنا نیست یا همه تلاش خود را کرده که از یک اتفاق میوه مطلوب خود را بچیند. جمنا برای چه کاری تشکیل شد. مگر قرار نبود نهایتا یک نفر اصولگرا بماند. تقریبا اکثر مردم کوچه و بازار هم میدانستند که قالیباف کناره گیری میکند. با تکرار کلمه قهرمان چیزی تغییر نمیکند . اگر این تصمیم گیری در ستاد اصولگرایان انجام شده باید بگویم این حرکت بزرگترین اشتباه استراتژیک اصولگرایان بود. شاید با ماندن قالیباف (تاکید میکنم شاید) انتخابات به دور دوم میرفت. ولی برداشت من این است که تصمیم شخصی قالیباف بوده و برای جلوگیری از شکستی دیگر.
خواهش میکنم اگر فکر میکنید این مطلب امکان نمایش ندارد (گرچه نه توهینی دارد و نه تکراری است) حداقل در باره محتوای آن فکر کنید. (4359471) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۰۸:۲۱:۲۵
آفرین بر بزرگ مرد تاریخ جناب آقای قالیباف برای همیشه در ذهن های ما می مانی این یعنی کار برای خدا اجرتان با خدا (4359488) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۲۱:۱۵:۴۳
قالیباف بزرگترین حماسه را ساخت.حماسه ای که هرگز از یاد نخواهد رفت. (4363268) (alef-3)
 
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۰۸:۳۶:۰۷
تمام آدم هایی از هنرمند و اقتصاددان و حقوقدان و سیاستمدار و .... می گویند خیر مصلحت در رای دادن به روحانی است. جالبه که همونهایی که احمدی نژاد را یک دفعه علم کردند و مردم را برای رای به ایشون فریفتند این بار با شیوه دیگری دارند در مورد رییسی که یک روز سابقه اجرایی در سطوح وزارت یا حتی نمایندگی مجلس ندارد همین کار را تکرار می کنند.
نمی دانم دوباره بر فرضی که با حمایت مقدسات و صدا و سیما موفق شوند جند سال بعد می خواهد چی بگن؟؟ (4359592) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۱۴:۴۳:۳۴
تخصص کیلویی چند. رییس جمهور باید شعار قشنگ بلد باشه. (4361410) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۰۸:۳۷:۱۰
عارف ۹۲ رو یادت رفت (4359602) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۰۸:۳۸:۳۷
هنوزخروش طرفداران اصلاحات رو نديدين، ٣٠ فروردين مي بينيمتون (4359613) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۰۸:۴۴:۱۹
واللا از اول هم قابل پیش بینی بود، کار عجیبی نکرد که بقیه رو بهت زده کنه! (4359644) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۰۸:۴۴:۳۴
امیدوارم با پیروزی رئیسی ،جمنا ودیگران به دنبال سهم خواهی نباشند (4359647) (alef-13)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۰۸:۴۸:۳۸
مشابه سازی کناره گیری قالیباف با کناره گیری عارف در انتخابات قبل بی معنی هست،نه شرایط قالباف نه بدنه اجتماعی قالیباف نمبتونه موج جدی ایجاد کنه (4359666) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۰۸:۴۹:۵۴
وعده ما امروز مصلی تهران. (4359676) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۱۰:۰۵:۲۷
وعده ما هم جمعه پای صندوق رای. حالا گیریم 100000 نفر هم جمع بشین. تهران 5 میلیون رای به روحانی میده. (4360009) (alef-3)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۰۸:۵۵:۵۰
دلم خوش است که نامم کبوترحرم است. (4359702) (alef-3)
 
ata
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۰۸:۵۶:۲۹
حیف شد میخاستم به قالبیاف رای بدم
الان به روحانی میدم چون رییسی دقیقا مثل احمی نژاده (4359708) (alef-3)
 
عزيز
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۰۸:۵۷:۲۷
اگرمردبود صنحنه راترك نمي كردومبارزه مردانه مي كرد (4359715) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۰۸:۵۷:۴۱
همه با هم امروز در مصلی تهران (4359716) (alef-3)
 
Lao People
۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۰۸:۵۹:۳۶
امروز باید مردم تهران در همایش طوفان طرفداران این دو عزیز رو به رخ بکشند (4359721) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۱۰:۱۹:۳۸
البته مردمی که با اوتوبس ها از اطراف آورده میشن (4360076) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۰۸:۵۹:۳۹
جمنا فعال است. خوب شما هم در فعالیتهای جمنا شرکت کنید که بدانید. (4359722) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۰۹:۰۰:۲۱
عجب جمله جالبي :

قالیباف در اوج اقتدار و پیروزی صحنه انتخابات را ترک کرد (4359726) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۰۹:۰۱:۲۶
روحانی با 70 درصد منتخب ملت است باشد که بعدش همین سایت الف فیلتر شود (4359732) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۱۰:۳۰:۱۳
خوبه شما هم روحانی رو شناختید :) (4360128) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۱۳:۲۴:۲۶
دفعه قبل که با 200 هزار تا رای اومد شد رییس جمهور (4360974) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۰۹:۰۴:۱۲
الف جان نظرسنجی بذار (4359745) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۰۹:۰۴:۴۱
تحلیلتون اشتباه هست .تا شنبه صبر کنید (4359748) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۰۹:۰۷:۱۹
فقط روحانی (4359762) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۰۹:۰۷:۲۴
درود بر قالیباف که عزتش را به قدرت نفروخت. (4359763) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۱۱:۲۱:۰۰
ما که فقط ذلت دیدیم. (4360377) (alef-3)
 
بهزاد
۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۱۱:۲۴:۲۰
عزیز من قالیباف نقش تخریب چی را داشتند . کوچکترین فکری در کلامش نبود . نقش خود را ایفا کرد و مابقی ماجرا به رئیسی سپرد . (4360399) (alef-3)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۲۱:۱۷:۱۱
درود بر قالیباف . ما با جان و دل همراه خواهیم ماند (4363273) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۰۹:۰۷:۴۶
کدوم بهت؟

همه از اول میدونستن خلاصه یکی به نفع اون یکی کنارمیره (4359765) (alef-13)
 
احمدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۰۹:۲۲:۰۳
تفاوت نامزد پوششی با نامزد ائتلافی؟! میشه از تفاوتشون ما رو هم در جریان بذارین؟ این هم از ابداعت جدید شماست برای یک توجیه.
اگه توجیه هم نوبل داشت قطعا شما شانس بالایی برا کسب اون داشتین البته در کنار کیهان و جناب شریعتمداری. (4359825) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۰۹:۲۲:۱۶
توی اصفهان با اتوبوس از شهرستان آوردند برخی نهادها..ولی باز به اندازه جمعیت خودجوش روحانی نبود....روحانی تا1400 (4359827) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۱۱:۱۵:۲۵
عینکت بذار خوب ببینی و تو قیاس اشتباه به این فاحشی نکنی. (4360347) (alef-3)
 
Sad
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۰۹:۲۲:۲۳
چند روز دیگه صبر میکنیم و همچنان تحمل اخبار یک طرفه الف.

الف دوست داشتنی من این روز ها بیشتر از تمام زمان ها کج شده . درک میکنم (4359828) (alef-13)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۰۹:۲۳:۵۴
زیبا کلام در مناظر اول خودش گفت برنامه این است که قالیباف استعفا بدهد و بعنوان معاون اول و در این مناظره کار ایشان تخریب مناظرهها بود و ایشان یک فرد کرایه ای و کارش تحریک رقبا به بکار بردند کلامات تحریک امیز بود که در اصلاع انگیسی بان provokar می گویند و در کمپین ترامپ از افراد استفاده میشد و اقایان اصولگرا از ان کپی براداری کردند (4359832) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۰۹:۲۴:۵۳
با انتخابات رياست جمهوري خاطرات زيادي داريم اولين بار دوم خرداد هفتاد و شش وقتي تمام بغض و اميدمان را به آن مرد سپرديم كه برايمان مولانا ميخواند و از عشق و آزادي حرف ميزد. فكر ميكرديم كار تمام شد و آتش دوزخ بالاخره گناهان ما را پاك كرد و حالا بهشت زيباي ما خود را كم كم نمايان ميسازد. دمكراسي و مدرنيته و آزادي انديشه تمام زندگي روز شبمان شد و توسعه سياسي برايمان سرآغاز تحول بزرگي شد كه بالاخره به آن دروازه تمدن برساند ما را. دراين تب و تاب تازه فمهميديم كه مشكلات هم هست و انسانها از مشروطه تا الان تلاشهايي كردند و اين راه را آزمودند كه آنچنانكه ما نوجوانهاي آنموقع فكر ميكرديم بيخطر و هموار نيست. به هر تقدير كوله بار آرزوهايمان را به دندان گرفتيم و آنمرد هم گريست و با ما همراه شد. اما امان كه اين مغازله دلبرانه ديري نپاييد كه در كمال بهت و حيرت همه اش دود و شد و به هوا رفت و ما مانديم و طايفه نحسي كه تمام راه رفته رايكسره برگشت و كاخ آرزوهاي ما را ويران كرد و هرچه كاشته بوديم سوزاند. سال نود و دو خودمان هم باورمان نميشد كه دوباره شناسنامه بدست در دالان سرد و تاريك نااميدي صف كشيديم تا بار ديگر خاطره شيريني براي ما رقم بخورد. كه شايد اندكي از تلخكاميمان بكاهد و تسكينمان دهد. ما حالا فهميده بوديم كه دولتمرد خوب آنست كه كاري نكند شعاري ندهد و آرام بنشيند و آگاهانه ملت را رها سازد تا ملت خود مملكت داري كنند. البته كه اين قصه با تعبير رومانتيك ما از يك سردمدار كلاسيك فاصله داشت حقيقتي تلخ و سنگين.
آقاي روحاني ما دوباره شناسنامه بدست خواهيم آمد. نه بخاطر اينكه فكر ميكنيم كليد تمام هزار قفل تو درتو در دستان شماست. ما به خاطر رگه هاي كمرنگ اميد و تدبير به خاطر دل آن يار گريان به خاطر وصيت آن سفركرده كه ميخواست اميركبير بعد از مشروطه ما باشد. به خاطر ياد دل انگيزي كه دم انتخاباتها از صداي ربناي جادويي ميكنيد به خاطر ايرانيان دربدر اميدوار به رابطه بهتر با سرزمين مادري به خاطر آن نقاش در حصر به خاطر غمزه روشنفكرانه ما اين نسل سوخته دوباره تكرار ميكنيم و اگر در بيست و نه ارديبهشت نام تو از صندوق بيرون نيايد ملالي نيس چون ما به پديده هاي وقيحي چون اينان عادت كرده ايم. (4359838) (alef-13)
 
طرفدار سابق قالیباف!
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۰۹:۲۹:۰۱
قالیباف بعد از مناظره سوم متوجه شکست اش شد و با سیاست و تدبیر و عقلانیت و زیرکی ،کنار کشید.
اما رییسی هنوز متوجه این موضوع نشده که رای نخواهد آورد.ظاهر امر اینه که سبد رای قالیباف نصیب رییسی خواهد شد در صورتیکه این فکر اساسا نادرست است.اغلب افرادی که به قالیباف روی خوش نشان داده بودند به خاطر تکنوکرات بودن و عملگرایی و اصطلاحا تم مدیریتی !! وی بوده و طرفدارانش اغلب هیچ سنخیتی با جریان اصولگرایی ندارند و نزدیک ترین تم به تکنوکراسی و فن سالاری؛تفکرات روحانی و جهانگیری است؛پس طیف وسیعی از طرفداران قالیباف به روحانی رای خواهند داد نه به رییسی.
از طرفی این حرکت قالیباف؛رای های خاموش و کسانی را که قصد رای دادن نداشتند نیز به تحرک وا خواهد داشت چون تبلیغات وسیع جناح اصولگرا؛طوری وانمود می کند که با انصراف قالیباف؛قطعا رییسی رای خواهد آورد!!! لهذا افرادی که قصد رای دادن نداشتند از ترس اینکه مبادا رییسی رای بیاورد؛به پای صندوق های رای خواهند آمد و به روحانی رای خواهند داد چون اغلب افرادی که قصد رای دادن ندارند تمایلی به قدرت گرفتن اصولگراها ندارند و به اصلاح طلبان روی خوش بهتری نشان می دهند. (4359853) (alef-13)
 
mohsen
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۰۹:۲۹:۱۱
مردم ایران چه زود فراموش میکنند!!!! آقای روحانی چه وعده هایی به مردم داد که عملی نشد، یادتونه از کلید حرف میزد، چی شد پس؟ ؟؟ اگه دولتی کارآمد بود 4 سال فرصت داشت، 4 سال بعدی هیچی دیگه، خودتون بهتر میدوند ..................... (4359856) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۱۱:۰۶:۴۹
عزیز ویرانه گی کشور زیاد بود (4360306) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۱۱:۰۷:۵۸
روحاني با تمام توان به وعده ها عمل كرد ولي يك جاهايي ديگه دست روحاني نبود (4360313) (alef-3)
 
آرمان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۱۸:۱۰:۰۰
آخه ما حافظه مون یک کم بیشتر بهتره. فقط از سال 92 به بعد یادش نیست: 90 و 91 هم یادشه (4362364) (alef-3)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۰۹:۳۱:۳۶
روحانی مرحله اول پیروز انتخاباته (4359867) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۰۹:۳۴:۱۱
اقای قالیباف قطعا رای نمیاورد و برای اینکه سوخت نشود کنار رفت تا شاید دوره های بعد بیاید. (4359879) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۰۹:۳۹:۰۹
تعداد مثبتهای همین پست نسبت آرا را خوب نشون میده. (4359894) (alef-3)
 
شاهرخ
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۰۹:۵۲:۳۵
من در عجب دوستان هستم.......این سایت یه سایت خبری و تحلیلی بوده و انتظار هست همین منوال باشه.....جناب آقای دکتر توکلی که مرد شریفی هست حتی اگه وارد گروه ویا حزبی هستن به صلاح ایشون نیست مشی این سایت خبری رو نزدیک انتخابات کاملا حزبی کنن و از شرط حد انصاف و رسالت خبرگذاری و حقانیت اکثریت دوری کنن مخصوصا وقتی که سبقه بعضی از دوستان و اقبال مردم رو نسبت به برخی کاندیدا کاملا واقف هستن......
جناب آقای دکتر توکلی عزیز در کمال احترام خواهشمندم مشی خبرنگاری و خبرگذاری این سایت دوست داشتنی رو فدای نگاه حزبی نکنید چون یه هفته بعد انتخابات تمام میشه و خدای نکرده شاید تحلیل های شما غلط از آب در بیاد و مردم و مخاطبان سایت منش شما رو نفی و سرزنش کنن..... (4359954) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۰۹:۵۲:۵۹
چرا بعد از مناظره سوم هیچ نظرسنجی ای منتشر نشده؟ (4359956) (alef-13)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۰۹:۵۳:۴۵
تمام ارای رییسی و قالیباف در بهترین حالت ممکنه به 40درصد کل ارا نخواهد رسید. حال با ائتلاف قالیباف و بخاطر ایجاد احساس خطر بین اصلاح طلبان ، ارای خاموش به نفع روحانی به صندوق ریخته خواهد شد. روحانی با 65 درصد در دور اول کار را تمام میکند. (4359960) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۱۱:۲۳:۱۷
5 میلیون اگر رای داشته باشند (4360389) (alef-3)
 
علیرضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۰۹:۵۵:۴۹
خیلی جالبه،آقای قالیباف گفته انصراف داده ولی اخبار ساعت ۹ صبح امروز شبکه یک سیما گفت مستند تبلیغاتیش پخش میشه،اصولگراها دارن خیلی جوانمردانه بازی میکنن،واقعا آفرین.امیدوارم الف چاپ کنه.البته اگه نظر مخالفو بر میتابه. (4359968) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۱۲:۵۷:۰۵
این مستندها ضبط شده ست دوست عزیز.التماس تفکر (4360851) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۱۷:۱۸:۳۳
نامزد مورد نظر مستند انصراف داده و نباید برنامه تبلیغاتی یا بهتر بگوییم تخریبی وی پخش شود. (4362164) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۱۸:۰۸:۲۲
پخش شده که نیست. پس خودتون تفکر بفرمایید لطفا (4362347) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۰۹:۵۸:۱۷
بهت اصلاحطلبان؟ من به عنوان یک اصلاح طلب دیروز شدیدا خوشحال بودم. چوندرصدی از رای قالیباف برای روحانی میشه و احتمال به دور دوم رفتن انتخابات به شدت کم شد. (4359977) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۱۲:۳۵:۴۷
دلت خوش باشه (4360734) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۱۰:۱۴:۰۳
قهرمان رفت، کجا رفت ، دلم سوخت (4360052) (alef-3)
 
پدرام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۱۰:۱۹:۳۹
قالیباف در اوج اقتدار و پیروزی صحنه انتخابات را ترک کرد!


خوب می برید و میدوزید!!
برداشت خودتان را برای خودتان نگهدارید (4360077) (alef-3)
 
برکت الله
۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۱۰:۲۹:۴۴
رای ما روحانی بزرگوار رئیسی (4360124) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۱۰:۳۴:۲۳
قالیباف به وعده خود عمل کرد و5 میلیون جوان ایرانی را سرکار گذاشت . (4360147) (alef-3)
 
ع م
۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۱۰:۴۵:۲۰
این دوره با مشارکت حداکثری مردم،آقای روحانی با اختلاف رای بالایی انتخاب میشود، بهتر است که حقایق گفته شود و از عوام فریبی برای پیروزی آقای رئیسی دست بردارید (4360195) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۱۰:۴۶:۱۷
انصراف قالی باف نشان داد روحانی در مرحله اول پیروز است (4360200) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۱۰:۴۷:۱۹
رئیسی رای جلیلی به اضافه یکم بیشتر از آن را خواهد داشت. واضحه روحانی رئیس جمهور خواهد شد. (4360206) (alef-3)
 
اصلاح طلب
۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۱۱:۱۷:۵۷
به عشق اميد و عقلانيت با روحاني هستيم (4360362) (alef-3)
 
Norway
۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۱۲:۲۶:۲۵
اگر رییسی کنار می رفت بهتر بود همه طرفداران رییسی به قالیباف رای میدهند ولی برعکسش درست نیست. (4360690) (alef-3)
 
علیرضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۱۲:۳۰:۲۲
زهی خیال باطل (4360706) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۱۲:۳۰:۲۶
معلوم نشد این پرونده سال 84 چی بود که قالیباف اینقدر ترسید و سریع انصراف داد
واقعا زنده باد روحانی
به روحانی رای میدهم (4360707) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۱۲:۳۹:۱۹
بهت ؟
یک نگاهی به تحلیل‌های مناظره اول بیندازید (4360760) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۱۲:۵۳:۲۲
درود بر رییسی (4360836) (alef-3)
 
ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۱۳:۲۳:۴۷
کی رای گیری تموم شد. ما که متوجه نشدیم . چقدر رای آقای رییسی اضافه شده ! (4360971) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۱۴:۱۱:۴۴
من میخواستم به قالیباف رای بدم و ایشان حداقل دو رای داشت (من و خودش) ولی حالا که کناره گیری کرد به میرسلیم رای میدم (4361272) (alef-3)
 
هادی کریمی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۱۴:۳۶:۵۰
قالیباف ثابت کرد که همسنگر و یاور شهیدان بوده و هست (4361382) (alef-3)
 
Denmark
۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۱۴:۴۹:۵۱
می ترسم از اینده این کشور بشدت... (4361452) (alef-3)
 
کرمی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۱۵:۵۲:۰۲
چهار سال دیگه رییسی به جمع منفورین می پیوندد این قانون مملکت ماست (4361816) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۷ ۰۷:۲۶:۱۶
البته اگر رأی بیاورد (4364267) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۱۶:۱۵:۵۵
انشالله قطعا روحانی پیروز میران است.حماسه لرستان کافی بود (4361929) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۱۷:۱۲:۰۶
خروش اتوبوسی (4362134) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۱۷:۱۴:۲۲
دوست عزیز در یک سایت اصولگر مثبتهای روحانی را ببین بعد بگو خروش (4362147) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۱۷:۳۰:۲۸
زنده با قالیباف که با این کار باعث شد در همان دور اول رئیس جمهور تدبیر و عمل دوباره وارد پاستور بشه. (4362197) (alef-3)
 
لیلا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۱۷:۳۲:۵۳
قالیباف قهرمان
تو شهرداری هم نمان (4362209) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۲۱:۰۳:۲۷
قالیباف ثابتکرد تمام چیزهایی که جهانگیری ی گفت درست بوده (4363207) (alef-3)
 
الماس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۲۱:۳۵:۰۷
جمعه دوباره روحانی خواهد بردزنده باد امید. زنده باد آزادی. (4363343) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۷ ۰۷:۲۱:۰۵
به من رفتگر هم پنت هاوس بدهید.. (4364254) (alef-3)
 
۱۳۹۶-۰۲-۲۷ ۰۸:۵۱:۲۵
اگه اصلاح طلبان یه مرد مثل قالیباف داشتن دیگه غمی نداشتن (4364583) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته