توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 326545
نخستین قرارداد فروش نفت ایران به اروپا نهایی شد
تاریخ انتشار : شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۱۴
یونان بدهی ۵۰۰ میلیون یورویی خود را به ایران پرداخت می کند.

به گزارش تسنیم، پالایشگاه یونانی هلنیک پترولیوم از دست یافتن به قراردادی برای خرید نفت ایران خبر داد که بر اساس آن همچنین قرار است بدهی ۵۰۰ میلیون یورویی این شرکت به ایران پرداخت شود.

به نقل از خبرگزاری فرانسه،‌ یک پالایشگاه بزرگ یونان اعلام کرد برای ازسرگیری واردات نفت ایران با این کشور به معامله ای دست یافته است.

شرکت پالایشگاهی هلنیک پترولیوم با انتشار بیانیه ای در این زمینه افزود: شرکت هلنیک پترولیوم و شرکت ملی نفت ایران به موافقت نامه ای بلند مدت دست یافته اند که شامل همکاری در زمینه عرضه نفت است و قرار است تحویل محموله های نفتی به سرعت آغاز شود.

مقامات نفتی ایران هفته گذشته اعلام کردند دستور افزایش ۵۰۰ هزار بشکه ای تولید روزانه نفت ایران را صادر کرده اند.

هلنیک پترولیوم پیش از وضع تحریم های غرب علیه ایران حدود ۲۰ درصد نفت مورد نیاز خود را از ایران تامین می کرد. این شرکت همچنین ۵۰۰ میلیون یورو به ایران بدهکار بود که با بهانه قرار دادن تحریم ها از پرداخت آن به ایران خودداری کرد.

بر اساس این گزارش در موافقت نامه جدید بین این شرکت و شرکت ملی نفت ایران قرار شده است دیون هلنیک پترولیوم به ایران که مربوط به قبل از وضع تحریم هاست تسویه شود.
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.