توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 496646
جلب نظر مشتریان با تبلیغ اغواکننده دمنوش‌های گیاهی
تاریخ انتشار : شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۳۰
یک متخصص تغذیه گفت: متاسفانه در برخی از فروشگاه‌ها نیز شاهد این موضوع هستیم که برای جذب مشتری صحبت از ضمانت تاثیر این دمنوش‌ها می‌شود که این نوع تبلیغات فقط برای اغواگری و جلب نظر مشتری صورت می‌گیرد.

مجیدحاجی فرجی متخصص تغذیه در گفت‌وگو با فارس درخصوص تبلیغات دمنوش‌های مفید برای شفافیت و زیبایی پوست اظهار کرد: اصولا از دمنوش‌ها برای مشکلاتی نظیر نفخ معده و آرام بخشی استفاده می‌شود.

وی افزود: آنچه امروزه به عنوان روش‌های درمانی در برخی شبکه‌های مجازی تبلیغ می‌شود از هیچ‌گونه مستندات علمی برخوردار نیست و تایید این ادعاها نیازمند آزمایش‌های بالینی است.

حاجی فرجی تصریح کرد: این گیاهان دارویی باید عصاره گیری شوند و پس از انجام کارهای آزمایشگاهی و بالینی اثرات مفید آن‌ها در شاخص‌هایی که قابل اندازه‌گیری هستند مشخص شود.

این متخصص تغذیه عنوان کرد: در برخی از شبکه‌های مجازی مشاهده می‌کنیم که برخی دمنوش‌ها را با ادعای لاغری،چاقی و برطرف کردن ریزش مو تبلیغات می‌کنند که این موارد نیز نیازمند انجام آزمایشات دقیق است و تازمانی که خواص آن‌ها اثبات نشود نمی‌توان انتظار داشت که این گیاهان برای روش‌های پیشگیری و درمانی مفید واقع شوند.

وی ادامه داد: مصرف این دمنوش‌ها بصورت روزانه و متنوع منع نمی‌شود اما اگر در مصرف آن‌ها زیاده روی شود ممکن است عوارض خود را دارا باشد.

حاجی فرجی تصریح کرد: متاسفانه در برخی از فروشگاه‌ها نیز شاهد این موضوع هستیم که برای جذب مشتری صحبت ضمانت تاثیر این دمنوش‌ها می‌شود که این نوع تبلیغات فقط برای اغواگری و جلب نظر مشتری صورت می‌گیرد.

وی در پایان گفت: در علم پزشکی چیزی به نام ضمانت وجود ندارد و بسیاری از داروها که در سال‌های گذشته مورد استفاده بوده‌اند اکنون منسوخ و داروهای دیگری جای‌گزین آنها شده است.
 
کلمات کلیدی : طب سنتی + گیاهان دارویی + دمنوش گیاهی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.