توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 488942
ترامپ: چین به اقدامات مزخرف کره شمالی پایان دهد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۳ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۴۶
رئیس‌جمهور آمریکا در پی جدیدترین آزمایش موشکی کره شمالی در پیام توییتری از پکن خواست که یکبار و برای همیشه به این اقدامات پیونگ‌یانگ که از نظر ترامپ مزخرف است، پایان دهد.

به گزارش فارس، در پی جدیدترین آزمایش موشک بالستیک کره شمالی، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا در یک پیام توییتری، «کیم یونگ اون» رهبر کره شمالی را مورد حمله قرار داد و در سوالی از او پرسید: «آیا این آدم کار بهتری برای انجام در زندگی‌اش هم دارد؟»

روزنامه انگلیسی «دیلی‌تلگراف» در این خصوص گزارش کرد، درست مدتی بعد از آنکه کره شمالی یک صبح روز سه‌شنبه (امروز)، یک موشک بالستیک دیگر را به سمت ژاپن پرتاب کرد، رئیس‌جمهور آمریکا در صفحه توییتر خود از چین خواست تا همسایه خود یعنی «پیونگ‌یانگ» را مهار کند. وی در این پیام اینگونه گفت: «کره شمالی یک موشک دیگر پرتاب کرد. آیا این آدم کار بهتری هم برای انجام دادن در زندگی‌اش دارد؟»

ترامپ در پیام توییتری خود به طور ضمنی به رهبر کره شمالی اشاره کرد اما اسم او را در پیام خود نیاورده است. سخت است بخواهیم باور کنیم که کره جنوبی و ژاپن بیش از این، این وضعیت را تحمل کنند. شاید چین یک اقدام سنگین علیه کره شمالی در پیش گیرد و یکبار و برای همیشه به این اقدام مزخرف پایان دهد».

رسانه‌های گزارش کردند که کره شمالی ظاهراً یک موشک بالستیک را سه‌شنبه صبح و درست چند روز بعد از آن پرتاب کرد که «مون جائه این» رئیس‌جمهور کره جنوبی و «دونالد ترامپ»رئیس‌جمهور آمریکا در اولین نشست خود، در خصوص تنش‌زدایی در شبه جزیره کره بحث و گفت وگو کردند.

رئیس ستاد مشترک ارتش کره جنوبی اعلام کرد: «کره شمالی یک موشک بالستیک با ویژگی نامشخص رااز مجاورت بنگهیون واقع در استان پیونگان شمالی در حدود ساعت 09:40 صبح  به سمت دریای شرقی پرتاب کرده است». بنا به گفته «یوشیهید سوگا» سخنگوی دولت ژاپن، موشک مذکور رد منطقه اقتصادی انحصاری ژاپن سقوط کرده است.

اوضاع در شبه‌جزیره کره اخیراً به واسطه یکسری آزمایشات موشکی کره شمالی پرتنش شده است و کره جنوبی و برخی دیگر از کشورها می‌گویند که این آزمایشات در تناقض با قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل است.
 
کلمات کلیدی : ترامپ، چین ، کره شمالی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.