توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 283642
تقدیر رئیس‌جمهور از پادشاه عمان به دلیل نقش سازنده ​اش در روند مذاکرات
تاریخ انتشار : جمعه ۲۶ تير ۱۳۹۴ ساعت ۲۲:۳۱
رییس جمهوری کشورمان در گفتگوی تلفنی با پادشاه عمان ضمن تبریک عیدسعید فطر، با قدردانی از نقش مثبت وسازنده عمان درروند برگزاری مذاکرات هسته ای اظهارداشت: خوشحال هستیم که توافق هسته ای، کارآیی دیپلماسی را اثبات کرد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري، حجت‌الاسلام حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران در گفتگوی تلفنی با پادشاه عمان ضمن تبریک عیدسعید فطر، با قدردانی از نقش مثبت وسازنده عمان درروند برگزاری مذاکرات هسته اظهارداشت: خوشحال هستیم که توافق هسته ای، کارآیی دیپلماسی را اثبات کرد ونشان داد که این روش می تواند به عنوان بهترین راه برای همکاری های بین المللی ومنطقه ای نیز مدنظر قرار گیرد.

وی افزود: امیدوارم این توافق سرمایه ای برای رفع مشکلات وحل بحران های منطقه که متاسفانه روند خوبی ندارد بوده و به عنوان وظیفه ای اسلامی ما را در ثبات وآرامش آینده این منطقه مهم یاری نماید.

رییس جمهور گفت: برخلاف نظر برخی در منطقه، این توافق حقیقتا سبب امنیت و ثبات منطقه ای وتوسعه همکاری ها میان همسایگان خواهد شد.

روحانی ابراز امیدواری نمود در فرصت های پیش رو صلح وثبات و رفاه در منطقه جایگزین نزاع وخونریزی شود.

رئیس‌جمهور همچنین به اوضاع نابسامان منطقه پرداخت واظهارداشت: نگران جنگ و کشتار در سوریه ویمن هستیم و معتقدیم این بحران ها راه حل صرفا سیاسی دارد وباید ما باور به این راه حل را در میان کشورهای منطقه تقویت نماییم.

سلطان قابوس نیز دراین گفتگوى تلفنی ضمن تبریک عید سعید فطر وموفقیت ایران درحصول توافق هسته ای گفت: همیشه بهترین راه برای حل مشکلات، دیپلماسی بوده وهست. توافق هسته ای به نفع کل منطقه وجهانیان است ومن مطمئن هستم پس ازاین توافق شاهد شرائط بهتری در منطقه خواهیم بود.

پادشاه عمان افزود: امیدواریم با کمک و نقش ایران بتوان برای عبور از بحران ها در این منطقه که متاسفانه با معضلات فراوانی روبرواست، کاری انجام داد.

وی همچنین با ابرازنگرانی نسبت به جنگ های جاری در برخی کشورها، اظهارامیدواری نمود بتوان ازطریق راه حل سیاسی به این بحران ها خاتمه داد.
 
کلمات کلیدی : پادشاه عمان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.