توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 314142
هر ساعت چند ولادت در ایران ثبت می شود
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۰۶:۴۲
مدیرکل دفتر آمار و اطلاعات سازمان ثبت‌ احوال کشور گفت که ۱۸۰ ولادت در هر ساعت ثبت می‌شود.

 علی‌اکبر محزون، درباره آمار ۸ ماهه ولادت و ازدواج در کشور اظهار داشت: در ۸ ماهه امسال یک میلیون و ۶۱ هزار و ۹۰۲ مورد ولادت به ثبت رسیده است که از این تعداد ۸۱۹ هزار و ۲۴۴ ولادت در شهرها و ۲۴۲ هزار و ۶۵۸ ولادت نیز در روستاها ثبت شده است.

وی با اشاره به اینکه ۵۴۵ هزار و ۵۰۴ ولادت پسر و ۵۱۶ هزار و ۳۹۸ ولادت دختر در کشور ثبت شده است،‌گفت: بر اساس این آمار به ازای هر ۱۰۰ دختر ۱۰۶ پسر متولد شده‌اند.

محزون با بیان اینکه در هر ساعت ۱۸۰ ولادت در کشور اتفاق می‌افتد گفت: در ۸ ماهه امسال نسبت به سال گذشته ۴.۹ درصد رشد ولادت داشته‌ایم.

مدیرکل دفتر آمار و اطلاعات سازمان ثبت‌احوال کشور خاطر نشان کرد: استان‌هایی که بیشترین ولادت را داشته‌اند به ترتیب هرمزگان با ۹.۷ درصد رشد، یزد با ۹.۱ درصد رشد و استان قم با ۸.۷ درصد رشد بوده‌اند.

وی گفت: استان‌هایی که کم‌ترین رشد ولادت را داشته‌اند نیز به ترتیب لرستان با ۱.۲- درصد، گیلان با ۰.۱- درصد و آذربایجان شرقی نیز با ۰.۸ درصد کمترین رشد ولادت را داشتند.

محزون به آمار ۸ ماهه ازدواج نیز اشاره کرد و گفت: در ۶ ماهه نخست سال شاهد افزایش موقت ازدواج به دلیل مناسبت‌ها و جشن‌ها داشته‌ایم و یکی از دلایل کاهش ازدواج تغییر ساختاری و بالارفتن میانگین سن ازدواج است.

مدیرکل دفتر آمار و اطلاعات سازمان ثبت‌احوال کشور گفت: در آمار ۸ ماهه امسال نسبت به سال گذشته ۰.۶- درصد ازدواج رشد داشته است.

وی گفت: در ۸ ماهه امسال ۴۹۲ هزار و ۶۷۱ ازدواج به ثبت رسیده است که ۴۰۵ هزار و ۲۵۴ مورد ازدواج شهری و ۸۷ هزار و ۴۱۷ مورد نیز ازدواج روستایی بوده است.

محزون یادآور شد: در هر ساعت نیز ۸۳ واقعه ازدواج اتفاق می‌افتد.
منبع: فارس
 
کلمات کلیدی : ولادت
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.