توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 484847
سخنگوی قوه‌قضاییه خبر داد: بازداشت بیش از ۵۰ قاضی، کارمند و وکیل متخلف در سال ۹۵
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۰
حجت‌الاسلام محسنی‌اژه‌ای با اعلام تشدید نظارت‌ها بر مجموعه‌های قضایی کشور گفت: در نتیجه این نظارت ها در سال ۹۵ بیش از ۵۰ قاضی و کارمند و وکیل متخلف بازداشت و بیش از ۱۸۵ دلال، کارچاق‌کن، جاعل و کلاهبردار دستگیر شدند.

به گزارش تسنیم، حجت‌الاسلام‌والمسلمین غلامحسین محسنی‌اژه‌ای در نشست خبری به مناسبت هفته قوه قضاییه با اشاره به قرار داشتن در آستانه روز قدس اظهار کرد: امیدوارم بتوانیم در این روز به وظیفه دینی و ملی خود عمل کنیم.

وی ضمن قدردانی از همه کسانی که در ایجاد امنیت فوق العاده در کشور نقش دارند گفت: به طور ویژه از سپاه که در برخورد با تروریست‌ها و جریان‌های تکفیری به موقع عمل کردند و با انهدام مقر تروریست‌ها دل مردم را شاد کردند، بیش از پیش تشکر می‌کنم.

معاون اول قوه‌قضاییه، با اشاره به فرا رسیدن هفته قوه قضاییه افزود: ما هر ساله برنامه‌هایی را در هفته قوه قضاییه داریم که امیدواریم رسانه ها نیز در اجرای این برنامه ها به ما کمک کنند. هفته قوه قضاییه از اول تیر تا روز شهادت 72 تن از یاران صدیق انقلاب و آیت الله شهید بهشتی است که یاد و خاطره همه شهدا را گرامی می‌داریم. هفته قوه قضاییه، فرصتی برای دستگاه قضایی به منظور عملکرد یکسال گذشته خود، سخن با مردم و توجه به برنامه های آتی است.

محسنی‌اژه‌ای، «قوه قضاییه و امنیت همه جانبه»، «قوه قضاییه و همکاری با سایر قوا برای مبارزه با همه مظاهر فساد»، «قوه قضاییه و اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید و اشتغال»، «قوه قضاییه و خدمت بهتر و آسان تر به مردم»، «قوه قضاییه و تجدید میثاق با آرمانهای امام راحل»، «قوه قضاییه و ولایت مداری و بصیرت انقلابی» و «قوه قضاییه و تجلیل از شهدا و ایثارگران» را از جمله نام های هفته قوه قضاییه عنوان کرد.

وی با بیان اینکه در سال 95، 84 هزار و 808 نفر ساعت آموزش به ضابطلن قوه قضاییه داده شده است گفت: اگر ضابط ما آموزش لازم را نداشته باشد ممکن است نتواند به وظیفه خود درست عمل کند و این آموزش ها در سال 96 هم ادامه دارد. 2 میلیون و 905 هزار و 438 نفر ساعت هم به کارمندان اداری قوه قضاییه در بخش های مختلف آموزش داده شد. 2 میلیون و 430 هزار و 433 مورد هم به مجموعه اعضای شوراهای حل اختلاف در سراسر کشور آموزش داده شد. در سال 95 رسیدگی به پرونده‌های حقوقی و کیفری بیش از پیش به صورت تخصصی انجام شد و این همواره یکی از درخواست های مردم بوده است.

سخنگوی قوه‌قضاییه ادامه داد: در سال 95، نظارت‌ها بیش از پیش تقویت شد و دادستان کل کشور در سال گذشته تظارت خود را بر ضابطین و زیرمجموعه خود افزایش داد و نظارت دیوان عالی کشور بر محاکم دو چندان شد. سال گذشته نظارت الکترونیکی و میدانی دیوان عالی کشور بسیار زیاد بود و نظارت حفاظت اطلاعات و دادسرای انتظامی قضات به صورت مخفیانه و آشکار شدت یافت و توسعه پیدا کرد. در نتیجه این نظارت ها در سال 95 بیش از 50 قاضی و کارمند و وکیل متخلف را بازداشت کردیم و بیش از 185 نفر از دلالان و کارچاق کن ها و کسانی که با حعل عنوان از مردم کلاهبرداری می کردند دستگیر شدند.

محسنی‌اژه‌ای گفت: از جمله کارهایی که سال گذشته مورد اهتمام بیشتری قرار گرفت، تسهیل کار برای مردم و ارباب رجوع بود. ابلاغ الکترونیکی شهریور سال 95 کلید خورد و تا پایان سال گذشته به رغم فراهم نبودن زیرساخت ها، توفیقات خوبی بدست آورد. بیش از 92 درصد از کل خدمات ثبتی سال گذشته اعم از جواب استعلام و ثبت اسناد، به صورت الکترونیکی انجام شد و زمان انجام استعلام ها به طور میانگین به 48 ساعت رسیده است. یکی از مسایل مهمی که به رغم تصویب قاتون، از سوی دولت و مجلس بودجه لازم اختصاص نمی یابد، طرح حدنگار است. با این حال در سال گذشته 144 ایستگاه برای حدنگاری دقیق و منظم ایجاد شد و توانستیم از سیستم ماهوارهای و ایستگاه های متحرک استفاده کنیم.
۱۳۹۶/۰۱/۲۳ ۱۶:۰۲
 
۱۳۹۵/۱۱/۰۸ ۱۴:۵۸
 
۱۳۹۵/۱۰/۲۶ ۱۲:۲۱
 
۱۳۹۵/۱۰/۱۵ ۱۲:۳۴
 
۱۳۹۵/۰۹/۲۰ ۱۱:۳۵
 
۱۳۹۵/۰۹/۲۰ ۰۷:۳۰
 
۱۳۹۵/۰۹/۱۴ ۱۰:۲۸
 
۱۳۹۵/۰۹/۱۴ ۱۰:۱۹
 
۱۳۹۵/۰۹/۱۳ ۱۴:۳۵
 
۱۳۹۵/۰۹/۰۷ ۱۰:۱۸
 
 
کلمات کلیدی : محسنی اژه ای، قوه قضائیه ، برخورد با متخلفان، مبارزه با فساد
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.