نظر منتشر شده
۹
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 454246
پاسخ آنکارا به هشدار کنسولگری ایران درباره سفر به ترکیه
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۱۳
سفیر ترکیه در تهران حوزه گردشگری را موجب نزدیک شدن بیشتر مردم دو کشور به یکدیگر و افزایش همکاری های اقتصادی و فرهنگی میان آنکارا و تهران توصیف کرد.

به گزارش مهر، «رضا هاکان تکین» سفیر ترکیه در تهران در گفتگو با خبرگزاری آناتولی درباره هشدار کنسولگری ایران در استانبول مبنی بر  عدم سفر به ترکیه به دلایل امنیتی اظهار داشت: این قبیل اظهارات بر روابط دو کشور تأثیر منفی می گذارد.

سفیر ترکیه در تهران در این باره گفت: میان ترکیه و ایران پیوندهای تاریخی، دوستی و فرهنگی وجود دارد. حوزه گردشگری نیز موجب نزدیکی بیشتر مردم دو کشور به یکدیگر و شناخت گسترده تر شده و زمینه افزایش همکاری های اقتصادی و فرهنگی را فراهم می کند.

وی ادامه داد: حق انتخاب برای مقاصد تعطیلاتی باید به مردم واگذار شود. در مورد گردشگری دو مورد وجود دارد؛ وقتی با مقامات ایرانی صحبت می کنیم حرف از تعادل متقابل میان گردشگران دو کشور مطرح بوده و می خواهند که شمار بیشتری از تُرک ها به ایران سفر کنند که این موضوع موجب خرسندی ما نیز هست.

«رضا هاکان تکین» خاطر نشان کرد: در این مورد هیچ محدودیتی نداریم. ما هم می گوییم که جاذبه های توریستی خود را معرفی و شناسایی کرده و زیرساخت های آن را تأمین کنید.
 
کلمات کلیدی : ایران+ترکیه
 
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۲۱:۲۶:۰۹
خاطر جم باش کسانیکه میخوان بیان تفریح اگر با باتوم بزنی سرشون میان به حرف هیچ کس گوش نمی دن یک عده دنیا طلب و .......هروز سفر به ترکیه رو از دست نمیدن. (4204133) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۰۸:۳۴:۰۸
اون وقت مسافرت به کشور برادر و مذهبی روسیه چی؟عقبی طلبی هست؟ (4204597) (alef-3)
 
عبدالله
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۲۱:۳۴:۳۰
وقتی سياستهاي ترکیه در قبال ایران منافقانه هست و در مواردی از پشت خنجر میزنند و با دشمنان قسم خورده ایران همکاری نزدیک دارند لزومی ندارد که ایرانیان با سفر به این کشور به اقتصاد در حال سقوط آنها کمک کند. مقامات ترکیه باید بفهمند صبر ایران هم حدی دارد. (4204142) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۰۸:۴۲:۵۹
شما مثل اینکه کامنت بالا رو نخوندی ، دقیقاً مردم اگه بخوان برن به مشکلات و جر و بحث های سیاسی بین دولت ها توجهی ندارن ، شما خودت اگر چشمت به دهن دولت هست باشه ولی لطفاً از طرف کل ایرانیان اعلام نظر نکن (4204603) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۲۱:۵۲:۲۰
تمام سواحل شمال در انحصار است مقدار کمی هم گران و بی کیفیت
ترکیه گزینه ای ارزان و با کیفیت بالاست من به ترکیه خواهم رفت (4204160) (alef-13)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۲۳:۳۴:۰۵
کنسول ایران دراستانبول گردشگری رابه سیاست وصل کرده (4204293) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۰۰:۰۱:۰۳
جناب اقای سفیر ترکیه چیزی که به روابط دو کشورهای اسیب میرساند اظهارت بیجا و اضافی اقای اردوغان در مورد ایران است.نه هشدار برای حفظ جان هموطن هایمان. (4204304) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۰۰:۴۸:۴۱
گویا آقای سفیر از گروگان گرفته شدن هفت نفر از ایرانیان در ترکیه و کشته شدن دوایرانی در انفجار ها و یا بی احترامی و کتک زدن مسافران ایرانی در گمرک را محبت ترکها نسبت به ایرانیان میدانندو نمی دانند که راهنمایی و هشدار وزارت خارجه درمورد سفر به ترکیه اولین کار و وظیفه قانونی دولت هست . (4204354) (alef-13)
 
مهرداد
Canada
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۰۱:۰۹:۳۳
وقتي امن نيست انتظار داري كنسولگري اعلام نكنه؟ دوستي رو اول به اردوغان يادآوري كن. (4204370) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.