توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 407977
۱۸ کشته در بارندگی و سیل مصر
تاریخ انتشار : شنبه ۸ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۰۵
وزارت بهداشت مصر روز شنبه با صدور بیانیه ای اعلام کرد که دستکم 18 نفر در جریان سه روز بارندگی شدید و وقوع سیلاب در بخش هایی از مصر کشته شدند.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری فرانسه از قاهره، در این بیانیه عنوان شده که از این تعداد، 9 نفر در استان سینای جنوبی در شرق مصر جان باختند و شش نفر نیز پس از واژگون شدن خودرو حامل آنها در سیلاب در استان سوهاج در جنوب این کشور کشته شدند.
بارندگی های پاییز و زمستان در مصر به ویژه در بخش هایی که از زیرساخت های سستی برخوردارند، تقریبا هر سال باعث وقوع سیل در مناطقی از این کشور می شود.
در همین حال، خبرگزاری آسوشیتدپرس امروز (شنبه) از قاهره گزارش داد که مردم خشمگین مصر مسیر پیش روی کاروان شریف اسماعیل نخست وزیر این کشور به شهر بندری و سیل زده راس غارب را مسدود کردند. 
ساکنان محلی از وی و همراهانش خواستند این شهر واقع در حاشیه دریای سرخ را که متحمل شدیدترین خسارات حاصل از طوفان شده است، ترک کنند. 
نخست وزیر مصر به رغم اعتراض مردم از خودروی خود پیاده شد و گشتی در شهر زد و در خصوص کمک های بی درنگ دولتی به مردم وعده داد.
شهروندان خشمگین مصری از دولت به دلیل واکنش کند به وقوع سیلاب در این کشور که منجر به قطعی برق در برخی مناطق شده است، انتقاد کرده اند.
تصاویر گرفته شده از شهر راس غارب خودروهای فرو رفته زیر آب و عبور شهروندان از میان گل و لای را به نمایش می گذارد.
 
کلمات کلیدی : سیل+بارندگی+مصر
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.