توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 447577
ترکیه 227 دادستان را برکنار کرد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۰۷
مقامات ترکیه‌ای از برکناری 227 دادستان و قاضی این کشور به اتهام ارتباط با جنبش «فتح‌الله گولن» و دست‌داشتن در کودتای نافرجام اخیر در این کشور خبر دادند.

به گزارش فارس، شورای عالی قضات و دادستانان ترکیه که عالیترین نهاد قضایی این کشور به شمار می‌رود، روز دوشنبه 227 قاضی و دادستان را به اتهام ارتباط با جنبش «فتح‌الله گولن» و دست داشتن در کودتای ماه جولای در این کشور برکنار کرد.

بنا بر گزارش خبرگزاری «اسپوتنیک»، «محمد ییلماز» سخنگوی این شورا در گفت‌وگو با خبرگزاری «آناتولی» ترکیه گفت که تعداد 200 نفر از قضات و دادستانانی که پیشتر به اتهام ارتباط با کودتاچیان برکنار شده بودند، در تحقیقات انجام گرفته تبرئه شده و به سمت‌های قبلی خود بازگشته‌اند.

وی افزود، مجموع 3 هزار و 886 نفر از قضات و دادستانان ترکیه تا کنون به اتهام مشارکت در کودتای ماه جولای در ترکیه از سمت خود برکنار شده‌اند.

بر اساس این گزارش، کودتای نافرجام ترکیه که در تاریخ 15 جولای 2016 میلادی صورت گرفت، 248 کشته و هزاران زخمی بر جا گذاشت.، به دنبال این تلاش نافرجام، مقامات ترکیه بیش از 41 هزار نفر را دستگیر کرده و بیش از 100 هزار نفر نیز تا کنون از سمت‌های خود برکنار شده‌اند.
 
کلمات کلیدی : ترکیه+ کودتا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.