نظر منتشر شده
۸
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 378079
مسئولیت آقای عارف چیست؟
بخش تعاملی الف - احمد شیرانی تک آبی
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۲۶


محمد رضا عارف رئیس فراکسیون امید در مجلس شورای اسلامی در جلسه شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان ضمن اشاره به فضای مجلس دهم و نقش آفرینی فراکسیون امید، جمله ای بیان کرد که می تواند زمینه تحلیل بیشتر در خصوص مسئولیت پذیری احزاب در قبال دولت های نهم، دهم، یازدهم و وقایع مهم سیاسی کشور را فراهم کند. عارف عنوان نمود که جریان رقیب اصلاحات حاضر نشدند مسئولیت ۸ سال دوران آقای احمدی نژاد را بپذیرند.

مسئولیت پذیری احزاب و جریانات سیاسی در حوزه های اجرایی، سیاست گذاری و .. گام موثری در پیشبرد اهداف کشور و نهادینه کردن تحزب در جامعه می باشد. اما در خصوص جمله رئیس فراکسیون امید نکاتی به ذهن می رسد از جمله آنکه دکتر احمدی نژاد هیچگاه تعلق خود به جریان اصول گرا را نپذیرفت. این واقعیت در نحوه تعامل ایشان با شخصیت ها، جریانات موثر اصولگرا و رویکردشان در قبال انتقادات مطروحه توسط این طیف قابل استناد می باشد.

اما از سوی دیگر حمایت جریان اصول گرا از دولت های نهم و دهم یک حمایت مشروط مسئولانه بود. یعنی علی رغم ارسال پالس های منفی از سوی دولت وقت، جریان اصول گرا ضمن حمایت از گفتمان و شاکله دولت دکتر احمدی نژاد و بدون در نظر گرفتن ملاحظات سیاسی و ترس از بهره برداری سیاسی اجتماعی جریان رقیب، در بیان انتقاد و تلاش در جهت رفع نقاط ضعف دولت از هیچ تلاشی فروگذار نکرد و هیچگاه دچار لکنت مصلحت اندیشانه نشد. آیا نگاه حمایتی و انتقادی طیفی از علما از جمله آیت الله مصباح یزدی مصداقی عینی نیست؟ ماجرای مدرک تحصیلی مرحوم کردان، مواضع صریح در قبال اظهارات و اقدامات اسفندیار رحیم مشایی، استیضاح وزیر وقت کار، تعاون و رفاه اجتماعی به خاطر مدیریت سعید مرتضوی در تامین اجتماعی و نقد تند و بی سابقه رئیس جمهور وقت توسط کدام جریان سیاسی صورت گرفت؟ چه کسانی برای اولین بار بحث تخلفات مالی رحیمی را مطرح و پرونده وی را پیگیری کردند؟ مگر در ماجرای کمک های مالی معاون رحیمی به برخی از نمایندگان تحت عناوین مختلف، زارعی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی که از قضا از مسئولین ستاد مرکزی احمدی نژاد بود در راهرو مجلس با یک سیلی با معاون رحیمی برخورد نکرد؟ حجم سوالات و استیضاح در دولت های نهم و دهم بی سابقه بود. حتی عده ای کار را بدانجا رساندند که در مجلس اصول گرا و پس از قصه خانه نشینی دکتر احمدی نژاد بحث سوال از رئیس جمهور را مطرح کردند.

اما خوب است جناب عارف در خلال سفرهای استانی و سیاسی خود به نقاط مختلف کشور، حجم اقدامات بی سابقه دولت های نهم و دهم را بخصوص در مناطق محروم را به عینه ببینند تا شاید در نقد دولت پیشین اندکی انصاف را چاشنی تحلیل خود نمایند. امیدوارم حس مسئولیت پذیری رئیس فراکسیون امید مجلس دهم به اندازه ای باشد که کارنامه اقدامات دولت دکتر احمدی نژاد و دکتر روحانی ( بالاخص اقدامات عمرانی و اجرایی) را در کنار هم بگذارد و منصفانه قضاوت کند که کدام دولت در خدمت رسانی موفق تر عمل کرده است.

اما در باب مسئولیت پذیری جریانات سیاسی، خوب است دکتر عارف و جریان مطبوع سیاسی خود که به حمد الله خود را مقید به اصول جامعه مدنی و حقوق شهروندی می دانند، بفرمایند مسئولیت فساد بزرگ کرسنت ( بزرگترین فساد تاریخ کشور که موجب زیان چند میلیارد دلاری ایران و فروش گاز به ثمن بخس به امارات شد ) در دولت اصلاحات بر عهده چه کسی است؟ دلالان نفتی توتال، استات اویل، کرسنت و .. که همگی در اوایل دهه هشتاد و در زمان دولت اصلاحات صورت گرفت، به کدام جریان سیاسی تعلق داشتند؟ ارتباط شهرام جزایری با رئیس اصلاح طلب مجلس ششم، کدام مسئولیت پذیری را به همراه داشت؟ مگر نه آنکه مهدی هاشمی صحنه گردان ستاد انتخابات میر حسین موسوی نامزد جریان اصلاح طلب بوده است، امروز مهدی هاشمی کجاست؟ مسئولیت این مفاسد با چه کسی است؟ آقای عارف مسئولیت عدم تحقق وعده های صد روزه و پسا برجامی با چه کسی است؟ آقای توکلی نماینده سابق مجلس عنوان نمود که در اردیبهشت ماه، جهانگیری معاون اول رئیس جمهور را در جریان فیش حقوقی بالای صفدر حسینی قرار داده بود اما چرا تا زمان هجمه رسانه ها برخوردی صورت نگرفت؟ مسئولیت فیش های حقوقی مدیران دولت یازدهم با چه کسی است؟ کدام فرد موثر اصلاح طلب چه در دولت اصلاحات و چه در دولت فعلی مسئولیت آن ها را به عهده گرفتند؟

دکتر عارف جهت رعایت اخلاق کافی است در خصوص ضعف ها، برخوردها و مواضع جریانات و اشخاص سیاسی یک مقایسه ساده انجام دهند. مطمئنا در این صورت آقای عارف اگر مسئولیت پذیر باشند که ان شاالله هستند، یک عذرخواهی بدهکارند.
 
کلمات کلیدی : احمد شیرانی تک آبی
 
۱۳۹۵-۰۵-۱۳ ۰۸:۱۹:۲۱
حجم اقدامات بی سابقه دولت های نهم و دهم را بخصوص در مناطق محروم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

من خودم از مناطق محرومم. خبری نبود. همه راههای مواصلاتی و شاهراههای اصلی از بین رفت. بجز مسکن مهر، خبر دیگری نبود. البته کارهایی انجام شد؛ مثل توزیع سیب زمینی، سود سهام عدالت برای روستائیان در زمان انتخابات و ... . (3863442) (alef-11)
 
گنجی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۴ ۱۹:۲۳:۵۴
شما احتمالا خودتان را به کوری زده اید

در دولت های نهم و دهم یک پیمانکار بیکار وجود نداشت و همه با تمام توان

مشغول کار بودند و اکنون در دوره رکود کمتر کسی مشغول کار است و همه

پیمانکاران یا ورشکست شده اند و یا باید ارتباط خاص!!! با ستاد داشته باشند


در استان ما چهارمحال سال 84 فقط 5 کیلومتر جاده چهار خطه وجود داشت

در سال 92 حدود 1000 کیلومتر جاده چهار خطه احداث شده بود

در آن 8 سال 1000 سالن ورزشی در شهرهای کوچک و روستا ها ایجاد شد

مسکن مهر ملیون ها انسان محروم این کور را صاحب خانه کرد

به یکی از کشاورزان بگویید بیمه محصولات کشاورزی الان را با بیمه 8 سال قبل برایتان مقایسه کند!!!!

مسکن روستایی بسیاری از روستا ها را از خالی شدن از سکنه نجات داد

و برای تجهیزات آبیاری نوین کشاورزی 85 درصد کل هزینه کمک بلا عوض و 15 درصد بقیه هم وام داده می شد(این مورد هنوز هم ادامه دارد)

توسعه راه آهن کشور در آن 8 سال تقریبا دو برابر شد

تقریبا همه فازهای پارس جنوبی( آنهایی که تا 84 شورع نشده بودند شروع و خیلی از انها تکمیل شد - همین دو فازی که جدیدا روحانی افتتاح کرد تا سال 92 85 درصد پیشرفت داشتند )

طرح های خود کفایی بنزین و توسعه پالایشگاه ها (که به لطفا آقای زنگنه تا سال 84 اصلا اعتقادی به آنها نبود و ایشان فکر می کنند واردات بنزین همیشه ایدآل ماست ) به سرعت تکمیل شد و پالایشگاه اراک و بندر عباس تولید بنزین کشور را دو برابر کرد

باز هم بنویسم؟ (3867040) (alef-11)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۵-۲۱ ۲۳:۲۵:۰۳
ندیدن خیل عظیم و انبوه خدمات شایان احمدی نژاد ، نهایت بی انصافیست .

البته تأسف خود را از به دام افتادن دولت ایشان توطئه های منحرفین و عالیجنابان فریبکار ، در حدود 2 سال آخر صدارتشان ، مخفی نمیکنیم . (3879939) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۳ ۱۲:۰۳:۰۹
مسئولیت آقای عارف اینه که لحظه آخر انصراف بده همیشه!! (3863890) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۳ ۱۳:۰۳:۳۳
یه موقع آدمهایی را مطرح میکنند که معلون نیست چراباید مهم باشند . ایشان هم یکی از نمایندگان . چه فرقی بین ایشان و بقیه هست. (3864110) (alef-11)
 
احمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۴ ۲۳:۰۲:۴۹
یاد احمدی نژاد به خیر اگر چه عالی نبود (3867315) (alef-11)
 
عضو هیات علمی
Romania
۱۳۹۵-۰۵-۱۵ ۱۶:۲۵:۰۸
به امید خدا دکتر عارف رییس جمهور بعدی خواهد بود. (3868252) (alef-11)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۵-۲۱ ۲۳:۱۵:۵۳
آرزو برای شما هم عیب نیست ! (3879932) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.