توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 498076
تیلرسون:ترکیه نقش کلیدی در حل بحران سوریه دارد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۲۲
وزیر خارجه آمریکا با تاکید بر نقش کلیدی ترکیه در حل بحران سوریه، سفیر آمریکا در آنکارا را مسئول پیگیری حل اختلافات پیش آمده میان آنکارا و واشنگتن دانست.

به گزارش مهر به نقل از دیلی صباح، «رکس تیلرسون» وزیر خارجه آمریکا در کنفرانس خبری امروز خود بر نقش کلیدی ترکیه در حل بحران سوریه تاکید کرد.

تیلرسون که در خصوص وضعیت کنونی سوریه و فرآیند صلح در این کشور سخن می گفت، اظهار داشت که دو طیف درگیری عمده در سوریه وجود داشت. اول جنگ علیه داعش و دوم جنگ داخلی سوریه که شرایط را برای ظهور داعش در این کشور مهیا کرد.

تیلرسون مدعی شد به همین خاطر آمریکا به دنبال جلوگیری از جنگ داخلی در این کشور است.

وی همچنین در ادامه سخنان خود با تاکید بر لزوم همکاری میان همسایگان سوریه گفت که از «جان باس»، سفیر واشنگتن در آنکارا خواسته تا به این مساله بپردازد.

وزیر خارجه آمریکا گفت: ترکیه نقش بسیار بزرگی در این میان بازی می کند. همانطور که می دانید، روابط ما با ترکیه کمی دچار تنش شده و جان باس بیشترین کمک و تلاش های قابل توجه خود در این زمینه را (در زمینه حل اختلاف میان دو کشور) در آنکارا به کار بسته است.
 
کلمات کلیدی : روسیه+آمریکا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.