توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 278070
ساخت و سازهای غیرقانونی رضا ضراب در ترکیه
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۳۷
رضا ضراب، تاجر ایرانی که در جریان پرونده فساد و ارتشای بزرگ ترکیه تبرئه شده بود این بار متهم شد به شکلی غیرقانونی یک طبقه بر روی خانه اش در منطقه اوسکودور استانبول اضافه کرده است.

به گزارش تسنیم به نقل از پایگاه خبری تودی زمان، رضا ضراب، تاجر ایرانی که در جریان پرونده فساد و ارتشای ۱۷ دسامبر ۲۰۱۳ در ترکیه تبرئه شده است این بار متهم شد به شکلی غیرقانونی یک طبقه بر روی خانه اش در منطقه اوسکودور استانبول اضافه کرده است.

علاوه بر این افزایش طبقات غیرقانونی در خانه ای که در محله کاندیلی واقع شده و در سال ۱۹۸۶ به عنوان یک بنای دارای ارزش فرهنگی و تاریخی تعیین شده، ضراب همچنین تعدادی از درخت های موجود در حیاط خانه را قطع کرده و یک ساختمان سه طبقه در آن بنا کرده است.

انتظار می رود شورای ششم دارایی های فرهنگی و طبیعی استانبول، گزارش مربوط به ساخت و ساز غیرقانونی ضراب را در نشست ماه آینده خود به بحث بگذارد. این شورا احتمالا یک شکایت کیفری علیه بنای تغییر داده شده مطرح خواهد کرد. براساس قانون شماره ۲۹۶۰ بوسفور، مصوب ۱۹۸۳، ساخت و ساز در اطراف تنگه بوسفور غیرقانونی است. افرادی که این قانون را زیر پا بگذارند، به مجازات دو ماه تا یک سال زندان و جریمه بین ۲۰۰ تا ۵۰۰ هزار لیره ای محکوم خواهند شد.

این اولین باری نیست که ضراب به دلیل انجام ساخت و سازهای غیرقانونی در یک بنای تاریخی در منطقه بوسفور به سوژه رسانه های ترکیه تبدیل می شود. در ماه مارس گذشته فاش شد که ضراب یک طبقه دیگر روی یک بنای متعلق به دوره عثمانی احداث کرده است.

ضراب در سال ۲۰۱۱ میلادی، ۲ ساختمان مجلل در کناره تنگه بوسفور و در محله کانلیکای استانبول به قیمت ۴۰ میلیون دلار خریداری کرد. علاوه بر طبقات اضافه ای که روی این بناهای تاریخی احداث شده، ضراب همچنین یک دالان بین این دو بنا ایجاد کرده، یک آسانسور مشترک نصب نموده و یک لنگرگاه اتوماتیک تعبیه کرده است. دادگاه استانبول مهر سال گذشته با صدور حکمی قرار منع تعقیب رضا ضراب و ۵۲ متهم دیگر پرونده فساد مالی بزرگ این کشور را صادر کرد.

در حکم دادگاه آمده است که متهمان این پرونده به دلیل نبود عناصر کافی مجرمیت تبرئه می شوند.

ضراب به همراه ۵۲ متهم دیگر پرونده فساد مالی در ۱۷ دسامبر سال ۲۰۱۳ دستگیر و چند ماه زندانی شدند. اتهام این افراد پولشویی و پرداخت رشوه بوده است.
 
کلمات کلیدی : رضا ضراب+ بابک زنجانی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.