توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 485872
روسیه از آمریکا و افغانستان در مورد حمایت از داعش توضیح خواست
تاریخ انتشار : جمعه ۲ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۱۵
سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفت: مقامات افغان و فرماندهان آمریکایی باید در مورد حمایت تدارکاتی و انتقال جنگجویان داعش توسط بالگردها در شرق افغانستان به مسکو توضیح دهند.

به گزارش تسنیم، «ماریازا خاروا» سخنگوی وزارت خارجه در نشست خبری اعلام کرد مسکو به اطلاعاتی دست یافته که نشان می‌دهد داعش در شرق افغانستان توسط بالگردهای ناشناس منتقل می‌شوند و مورد حمایت تدارکاتی قرار دارند.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفت: آمریکا و افغانستان باید دربارهگزارش‌های کمک‌رسانی بالگردهای ناشناس به گروه تروریستی داعش در این کشور توضیح ارائه دهند.

وی مدعی شد که 50 نفر از جنگجویان این گروه تروریستی توسط بالگردهای ناشناس برای تصرف منطقه استراتژیک «توره بوره» ولایت ننگرهار به این منطقه منتقل شده‌اند و یک کانتینر تسلیحات نیز در اختیار آنها قرار داده شده است.

ماریا زاخاروا تاکید کرد سکوت در این مورد سوال‌برانگیز بوده و این نشانه خوبی نیست که مقامات افغان و مقامات ناتو و آمریکایی حاضر نشده‌اند تا در مورد پرواز بالگردهای ناشناس برای کمک به داعش توضیح منطقی ارائه دهند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه رسانه‌های غربی به این موضوع نمی‌پردازند، از روزنامه‌نگاران غربی خواست تا در این مورد از وزارت دفاع و کاخ سفید آمریکا خواستار توضیح در این مورد شوند.

این در حالی است که چند روز قبل مقامات امنیتی افغان حمله گروه داعش به منطقه استراتژیک توره بوره در شهرستان چپرهار ولایت ننگرهار را تایید کرده و از تصرف منطقه استراتژیک توره بوره توسط این گروه خبر دادند.

تاکنون حکومت افغانستان و نه هم مقامات آمریکایی به این اظهارات وزارت خارجه روسیه واکنشی نشان نداده‌اند.

با این وجود گزارش‌ها همواره در مورد توره بوره ضدو نقیض بوده است زیرا برخی از رسانه‌ها همچنان از ادعای طالبان مبنی بر تسلط بر این منطقه حکایت دارند.

وزارت دفاع افغانستان نیز از آغاز عملیات نیروهای ویژه امنیتی افغان به منظور بازپس‌گیری منطقه توره بوره از گروه داعش در این شهرستان خبر داده بود.

پس از آنکه مقامات امنیتی افغان در ننگرهار اعلام کردند که منطقه‌ای استراتژیک توره بوره از سوی نیروهای امنیتی افغان تصفیه شده است «ظاهر قدیر» نماینده ننگرهار در پارلمان اعلام کرد که هنوز هم داعش بر بیش از 60 درصد از منطقه استراتژیک توره بوره تسلط دارد.
 
کلمات کلیدی : روسیه + آمریکا + افغانستان + داعش
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.