توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 165075
اعلام آمادگی مجدد تهران برای میزبانی از مخالفان دولت سوریه
تاریخ انتشار : يکشنبه ۵ شهريور ۱۳۹۱ ساعت ۱۸:۵۱
وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در دیدار وزیر آشتی ملی سوریه مجددا بر آمادگی کشورمان برای میزبانی از مخالفان دولت سوریه تأکید کرد.

 
در دیدار علی حیدر وزیر مشاور در امور آشتی ملی جمهوری عربی سوریه با علی اکبر صالحی وزیر امور خارجه کشورمان موضوع روابط دوجانبه و مسائل منطقه ای و بین المللی بخصوص موضوع سوریه و راههای رسیدن به ثبات پایدار مورد بحث و گفتگو قرار گرفت.

 
وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به سیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران در کمک به حل مسائل و مشکلات منطقه بر مواضع کشورمان در بازگشت ثبات به سوریه از طریق راههای مسالمت آمیز تأکید کرد.

 
صالحی با یادآوری طرح شش ماده ای کوفی عنان و اصول بیانیه نشست تهران در موضوع سوریه و با بیان این نکته که مشکل این کشور تنها از طریق گفتگو قابل حل است، ضرورت توقف خشونتها، شکل گیری مکانیسم پاسخ به مطالبات مردم، ایجاد فرآیند گفتگوی بین نظام و احزاب و جریانهای سیاسی، کمک به فرآیند مشارکت سیاسی همه گروهها و احزاب، کمک به گفتگوی ملی برای رسیدن به آشتی ملی را راههای رسیدن به ثبات و آرامشی پایدار در سوریه خواند و مجددا بر آمادگی کشورمان برای میزبانی از مخالفان دولت سوریه برای نیل به این مهم تأکید کرد.

 
 علی حیدر وزیر مشاور در امور آشتی ملی جمهوری عربی سوریه نیز در این دیدار با تشکر از مواضع و مساعدتهای کشورمان جهت بازگشت آرامش پایدار به سوریه و تأیید نقطه نظرات دکتر صالحی از اراده مثبت و سازنده جمهوری اسلامی ایران در ایجاد ارتباط با مخالفان و هرگونه کمک کشورمان در زمینه فراهم نمودن زمینه های گفتگوی ملی تقدیر و استقبال کرد.

 
وی با بیان اینکه همه مسائل سوریه از طریق مسالمت آمیز و گفتگو و مشارکت در روند سیاسی قابل حل است اظهار داشت :طرحهای سیاسی پیشنهاد شده برای حل مشکل سوریه باید دربرگیرنده توقف کامل خشونتها ، رد هرگونه مداخله خارجی و ارسال سلاح و اعزام نیروی خارجی به داخل سوریه باشد.
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.