نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 235176
رویای کره‌جنوبی در مورد گردشگری درمانی
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۰ تير ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۲۳
کره‌جنوبی برای تبدیل به مقصد نخست گردشگری درمانی جهان بر روی گردشگری بدون بیمه تمرکز کرده است.

به گزارش ایسنا، کره جنوبی در سال گذشته میلادی میزبان ۴۰۰ هزار گردشگر درمانی بود که یک رکورد میان کشورهای جهان محسوب می‌شود.

به گزارش شین‌هوا، در سال‌های اخیر تلاش‌های زیادی از سوی کشورهای آسیایی برای توسعه بیشتر گردشگری درمانی صورت گرفته که علت اصلی آن سود بالای این گونه جدید از صنعت گردشگری به دلیل هزینه مبالغ هنگفت توسط گردشگران و زمان طولانی اقامت آنها در کشور مقصد است.

در این میان دولت کره‌جنوبی توجه خود را روی کشورهایی متمرکز همانند چین، هند، ترکیه، اندونزی، قبرس و چند کشور آفریقایی و عربی متمرکز کرده که تنها نیمی از جمعیت آنها تحت پوشش بیمه درمانی قرار دارند.

در حال حاضر بیشتر گردشگران درمانی کره‌جنوبی از آمریکا کانادا،‌ استرالیا‌ و دیگر کشورهای اروپایی هستند که هزینه اعمال حراجی و به ویژه اعمال جراحی زیبایی در آنها بسیار بالاست. در این شرایط دولت کره‌جنوبی امیدوار است با این اقدامات روند رشد سالانه ۲۰ درصدی گردشگران درمانی این کشور ادامه یافته و این کشور در سال ۲۰۱۵ میزبان حدود ۶۰۰ هزار گردشگران درمانی باشد.

بر اساس آمارها، کره‌جنوبی در سال ۲۰۰۰ تنها یک میلیارد دلار از محل گردشگر درمانی درآمد داشت که این رقم در سال گذشته میلادی به ۱۰ میلیارد دلار رسید و سالانه ۲۰ تا ۲۵ درصد به آن افزوده می‌شود.

در این راستا دولت کره‌جنوبی از سال‌ها قبل اقدام به تاسیس چند شهرک گردشگری درمانی در حومه‌ شهر سئول‌ کرده که در آنها خدمات ویژه گردشگری درمانی شامل جراحی پلاستیک‌، طب شرقی‌، مراقبت‌های پوستی و دندانپزشکی به گردشگران ارائه می‌شود. در این شهرک‌ها همچنین علاوه‌بر مراقبت‌های پزشکی غذاهای گیاهی با خاصیت دارویی به گردشگران عرضه شده و آنها با ورزش یوگا نیز آشنا می‌شوند.
 
morad
۱۳۹۳-۰۴-۳۰ ۱۹:۴۳:۲۷
بله. کارهای خوبی این چشم بادامی ها انجام دادند. نمونه آن شهر درمانی پوسان است که با قیمت مناسب به درمان خارجی ها می پردازند و واقعا هم کره ای ها مودب هستند. ایران می تونه با برنامه زیزی از قطب های درمانی منطقه بشه. (2265818) (alef-10)