نظر منتشر شده
۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 370473
اجرای طرح «رجیستری موبایل» تا ۱۲ روز دیگر
بخش دانش و فناوری الف،19 تیر95
مدیرکل ستادمبارزه با قاچاق کالا و ارز از اجرایی شدن طرح رجیستری موبایل تا اول مرداد ماه خبر داد و گفت: پس از اجرای این طرح، موبایل قاچاقی که قیمت امروز آن ۲ میلیون تومان است، نهایتاً به قیمت ۲۰۰ هزار تومان خرید و فروش خواهد شد.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۹ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۵۴
عباس نخعی در گفت‌وگو با خبرنگار انتظامی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به سرانجام طرح «رجیستری موبایل» برای برخورد با قاچاق موبایل در کشور اظهار داشت: به دنبال برنامه ریزی‌های انجام شده برای اجرایی کردن طرح رجیستری موبایل، دولت در خرداد ماه، اقدام به ارائه یک فرصت دو ماهه برای اجرایی کردن این طرح کرد و قرار است تا اول مرداد ماه، این طرح در سراسر کشور به اجرا درآید.

وی افزود: در حال حاضر جلساتی به منظور هماهنگی‌های نهایی و تنظیم پروتکل‌های اجرایی این طرح در وزارت ارتباطات در حال برگزاری است و کمیته ویژه‌ای متشکل از نمایندگان ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، وزارت ارتباطات و وزارت صنعت، معدن و تجارت، در جلساتی فشرده که 3 بار در هفته برگزار می‌شود، فرآیند نهایی عملیاتی کردن این طرح را برنامه‌ریزی می‌کنند.

مدیرکل دفتر مبارزه با قاچاق کالای هدف ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز ادامه داد: در حال حاضر اطلاعات تمامی گوشی‌های موبایل وارداتی در سامانه‌های گمرک در حال ثبت است و بانک اطلاعاتی مربوطه نیز تکمیل شده است؛ همچنین سامانه دیگری که برای این طرح نیاز بود نیز طراحی شده و در حال بهره‌برداری از آن هستیم و اجرایی شدن این طرح، قطعاً تا اول مرداد ماه انجام خواهد شد.

نخعی با بیان اینکه این جلسات برای آخرین هماهنگی‌ها است تا به محض صدور فرمان اجرای این طرح، اپراتورهای تلفن همراه، اجرای طرح مذکور را کلید بزنند، افزود: بر اساس دستور معاون اول رئیس جمهور، باید این طرح هرچه سریعتر به مرحله بهره‌برداری برسد.

وی ادامه داد: در صورت اجرای این طرح، تنها گوشی‌های تلفن‌ همراهی که از مبادی رسمی گمرکات وارد کشور شده، قادر به ارائه خدمات ارتباطی خواهند بود و سایر موبایل‌هایی که از مبادی غیر از گمرکات وارد کشور می‌شوند به دلیل آنکه هیچ گونه خدمات مخابراتی بر روی آن‌ها امکان‌پذیر نیست، کاملاً بی ارزش خواهند بود؛ به عنوان مثال پس از اجرای این طرح، موبایل قاچاقی که قیمت امروز آن 2 میلیون تومان است، نهایتاً به قیمت 200 هزار تومان آن هم به دلیل قطعات سخت‌افزاری آن، ارزش خواهد داشت.
کلمات کلیدی : دانش و فناوری-رجیستری موبایل
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۵:۱۴:۲۳
قیمتها سر ب فلک میزنه بیچاره افراد متوسط جامعه!! (3813305) (alef-11)
 
محمد علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۶:۲۰:۳۵
دوستان کسی اطلاعی داره ک گوشی هایی ک ب صورت سفارشی از چین خریداری میشه و توسط اداره پست تحویل میگیریم رجیستری میشوند یا خیر؟
اگه رجیستری نشوند ک همه از کار می افتند ک. (3813483) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۲۳:۴۷:۲۳
چنين اظهارات غير كارشناسانه اى از يك مسئول بعيد است و نشان دهنده ان است كه ايشان كارشناس اين مسائل نيست.
قيمت ال سى دى كدام گوشى دو ميليون تومانى به قيمت 200 هزار تومان است؟
اگر براى اوراق كردن هم گوشى قاچاق وارد شود، باز هم خيلى بيشتر از اين مبلغ ارزش دارد! (3814160) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.