توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 390273
روسیه در خزر موشک شلیک کرد
تاریخ انتشار : جمعه ۱۹ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۵۲
روسیه در چارچوب رزمایش منطقه ای نیروهای مسلح در قفقاز شامل مناطق جنوب و دریای سیاه این کشور، شلیک رزمایشی موشک های پیشرفته بالدار را در دریای خزر انجام داد.

به گزارش ایرنا رزمایش یک هفته ای قفقاز ۲۰۱۶ که روز دوشنبه آغاز شده، مناطق وسیعی از پهنه آبی خزر و خاک این کشور تا دریای سیاه را در بر می گیرد که ۱۲۵۰۰ نیرو با هواپیماها، تانک ها و نفربرهای زرهی، توپخانه و ناوها در آن شرکت دارند.

وزارت دفاع روسیه روز جمعه اعلام کرد: موشک های شلیک شده در دریای خزر که تازه ترین نمونه از دستاوردهای صنایع دفاعی است با موفقیت به اهداف ساحلی و دریایی در فاصله های ۱۲۰ تا ۱۸۰ کیلومتری اصابت کرد.

رزمایش دریایی روسیه ۲۵۰۰ کیلومتر مربع از گستره این دریا را در بر می گیرد که ورود هر گونه کشتی های خارج از رزمناوهای برگزار کننده تمرین جنگی در آن ممنوع اعلام شده است.

دریای خزر در دو ماه گذشته نیز شاهد اجرای چند رزمایش شلیک موشکی روسیه بوده است که به عنوان تمرین جنگی مستقل یا در چارچوب رزمایش های بزرگ تر صورت گرفته است.
 
کلمات کلیدی : روسیه+دریای خزر+شلیک موشک
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.