توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 420170
حمله هکرها با «بمب» به بانک مرکزی عربستان!
تاریخ انتشار : شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۴۱
هکرها سیستم‌های بانک مرکزی عربستان را هدف حمله قرار دادند.
به گزارش بنکر به نقل از بلومبرگ، دو منبع مطلع گفتند، هکرهای تحت حمایت یک دولت خارجی که یک بمب دیجیتالی را در بخش‌هایی از شبکه‌های رایانه‌ای عربستان طی دو هفته گذشته منفجر کرده‌اند، به سیستم‌های بانک مرکزی این کشور آسیب زده‌اند.
بانک مرکزی عربستان در بیانیه‌ای اعلام کرد، نفوذی به سیستم‌های این بانک صورت نگرفته و بانک مذکور مراقبت‌های ادامه‌داری برای محافظت از سیستم‌هایش در مقابل تهدیدات سایبری انجام داده است.
این دو منبع مطلع مدعی شدند، این حملات که حداقل 8 نهاد دولتی عربستان را تحت تأثیر خود قرار داده، با استفاده از یک بدافزار قاتل تحت عنوان شامون انجام گرفته که مرتبط با ایران است. هدف احتمالی این هکرها نفوذ به چند بخش مهم عربستان از جمله بخش مالی و حمل و نقل این کشور بوده است.
این منابع افزودند، تحقیقات هنوز در مراحل اولیه قرار دارد و هنوز نمی‌توان با قطعیت درباره مسئول اصلی این حملات سخن گفت. یک منبع سوم نیز گفت، تعداد نهادهایی که بر اثر این حمله آسیب دیده‌اند احتمالاً با ادامه تحقیقات افزایش خواهد یافت.
وزارت کشور عربستان پاسخی به درخواست‌ها برای اظهار نظر در مورد حمله سایبری به بانک مرکزی این کشور نداده است.
به نوشته تسنیم، بدافزار شامون همان نرم افزاری است که در حمله سایبری مخرب سال 2012 به شرکت سعودی آرامکو مورد استفاده قرار گرفت و 35 هزار رایانه این شرکت نفتی را در عرض چند ساعت نابود کرد. مقامات آمریکایی گفته بودند ایران پشت این حمله سایبری قرار دارد.
 
کلمات کلیدی : هکرها+بانک مرکزی عربستان+حمله هکری
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.