توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 453976
هفت میلیون یمنی غذایی برای خوردن ندارند
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۰۸
مدیر اجرایی برنامه جهانی غذا که زیر نظر سازمان ملل قرار دارد، روز دوشنبه در گزارشی با تاکید بر این که هفت میلیون یمنی، دیگر غذایی برای خوردن ندارند، از کشورهای جهان خواست هر چه سریعتر برای رفع نیازهای غذایی مردم این کشور اقدام کنند.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، «ارثرین کازین» مدیر اجرایی برنامه ‌جهانی غذا در کنفرانس مطبوعاتی در أمان (اردن) گفت: شرایط انسانی یمن به جایی رسیده است که 17 میلیون تن از آنها نمی توانند به صورت کامل غذای خود را تامین کنند و حدود هفت میلیون تن دیگر نیز هیچ غذایی برای خوردن ندارند.
 
کازین تاکید کرد، اگر نیازهای غذایی مردم یمن و کسانی که از ناامنی غذایی رنج می برند و با خطر گرسنگی روبه رو هستند، تامین نشود، احتمال وخامت بیشتر اوضاع در این کشور وجود دارد.
مدیر اجرایی برنامه جهانی غذا ضمن درخواست از جامعه بین الملل برای آن که در این زمینه اقدامی صورت دهند، افزود: ما باید پیش از آن که فرصت از دست رود، نیاز شهروندان یمنی در معرض خطر گرسنگی را تامین کنیم، چرا که اعلام گرسنگی در یک منطقه به معنای آن است که افرادی در نتیجه این پدیده (گرسنگی) از بین رفته اند.
 
حمله ائتلاف عربی به یمن تاکنون نتیجه ای جز کشتار بیش از 12 هزار یمنی و برجای گذاشتن هزاران زخمی، آواره شدن میلیون ها نفر و ویرانی زیرساخت های این کشور در بر نداشته است.
 
کلمات کلیدی : سازمان ملل ، جنگ یمن ، شرایط انسانی یمن ، نیاز غذایی مردم یمن ، گرسنگی مردم یمن
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.