نظر منتشر شده
۴۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 444877
نامه اعتراضی مجمع نمایندگان خوزستان به رئیس‌جمهور/ کسی فریادرس مردم خوزستان نیست
بخش اجتماعی الف، 24 بهمن 95
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۱۰
نشست علنی صبح امروز (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی در حالی به ریاست مسعود پزشکیان نایب رئیس اول پارلمان آغاز شد که در بدو آغاز جلسه، جمعی از نمایندگان استان خوزستان در اعتراض به قطعی روز گذشته آب، برق و گاز روز در این استان، در جایگاه هیأت رئیسه حضور یافته و اعتراض خود را به نایب رئیس اول پارلمان و سایر اعضای هیأت رئیسه اعلام کردند.


علی‌عسگر ظاهری نماینده مردم مسجدسلیمان در این خصوص گفت: مجمع نمایندگان خوزرستان با حضور درجایگاه هیأت رئیسه، اعتراض خود را به قطع آب و برق در خوزستان اعلام کرد.

عضو کمیسیون انرژی ادامه داد: اعضای مجمع نمایندگان خوزستان به عدم ارائه خدمات به شهروندان اعتراض داشته و از عملکرد دولت در موضوع قطع آب و برق انتقاد داشتند.

وی تصریح کرد: به دلیل قطع برق در روز گذشته، تولید نفت ۷۰۰ هزار بشکه کاهش یافت.

وی معتقد بود: دولت پای کار حل مشکلات مردم خوزستان نمی‌آید و مسئولیتی در این خصوص قبول نمی‌کند.

او همچنین از نامه مجمع نمایندگان خوزستان به رئیس‌جمهور در اعتراض به عدم توجه به مشکلات مردم خوزستان خبر داد.

نماینده اهواز: کسی فریادرس مردم خوزستان نیست
نماینده اهواز با اشاره به قطعی آب و برق و تلفن در پی بروز پدیده ریزگردها در اهواز با بیان اینکه پدیده ریزگردها موجب بروز مشکل در نیروگاه‌های برق استان خوزستان شده است، گفت: پدیده ریزگردها ناشی از انتقال آب به فلات مرکزی است؛ متاسفانه اصرار زیادی بر انتقال آب به فلات مرکزی وجود دارد و کسی فریادرس مردم خوزستان نیست. انتظار داریم رییس جمهور در خصوص این وضعیت خوزستان پاسخگو باشد.

به گزارش ایسنا، علی ساری در گفت‌وگو با شبکه خبر ضمن قرائت نامه نمایندگان به رییس جمهور، به عذرخواهی وزات نیرو اشاره کرد و اظهار کرد: عذرخواهی بابت چه؟ اگر قصوری صورت گرفته است باید اعلام شود. فرهنگ عذرخواهی بسیار قابل تقدیر است، اما عذرخواهی بار مسئولیت را کم نمی‌کند.

 وی افزود: همواره اعتبارات اختصاص داده می‌شود و از این اختصاص سخن گفته می‌شود در حالی که باید عملا تامین اعتبار شود. نباید تنها در زمان بحران ارقامی به عنوان اختصاص اعتبارات بیان شود.

 نماینده اهواز با انتقاد از عدم تامین اعتبارات مقابله با ریزگردها گفت: در سال ۹۳، ۲۴۵ میلیارد تومان اختصاص داده شد اما تنها ۱۹میلیارد تومان محقق شده است.

 ساری با تاکید بر لزوم حل معضل ریزگردها تصریح کرد: موضوع اصلی خروج نیروگاه‌های برق از مدار نیست، بلکه این ریزگردها هستند که موجب بروز مشکل در نیروگاه‌های برق استان خوزستان شدند. باید این سوال مطرح شود که چرا در خوزستان ریزگرد وجود داشته باشد؟

 وی ادامه داد: پدیده ریزگردها ناشی از انتقال آب به فلات مرکزی است، باید به دنبال ریشه کن کردن این مشکل باشیم.در حال حاضر اصرار زیادی بر انتقال آب از سرشاخه‌های کارون ودیگر رودخانه‌های استان وجود دارد.

 عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: مساله در بحران خوزستان انتقال آب است و معضل اصلی این است که کسی به فریاد مردم خوزستان نمی‌رسد. قطع برق ناشی از ریزگردها است که به دنبال انتقال آب از سرشاخه‌های کارون پدید آمده است.

 ساری اظهار کرد: متاسفانه اصرار زیادی بر انتقال آب به فلات مرکزی وجود دارد و کسی فریادرس مردم خوزستان نیست. انتظار داریم رییس جمهور در خصوص این وضعیت خوزستان پاسخگو باشد.

 وی خاطرنشان کرد: در خصوص وضعیت جوی استان و شرایط اقلیمی باید از پست‌های هوایی برق  و همچنین از تجهیزات جی ای اس استفاده شود تا شاهد تکرار چنین وضعیتی نباشیم.

ظاهری خاطرنشان کرد: با عذرخواهی وزیر نیرو، مشکلات مردم حل نمی‌شود؛ دولت باید پای کار حل مشکلات بیاید.

روز گذشته حدود 18 ساعت آب، برق و گاز و همچنین برخی تأسیسات استان خوزستان قطع شده بودند که این مسئله موجب نارضایتی مردم و نمایندگان این استان شده است. البته در ساعات پایانی شب گذشته حامل‌های انرژی در این استان وصل و مشکل مردم برطرف شد ولی قطعی 18 ساعته تأسیسات، آب، برق و گاز در استان خوزستان موجب خساراتی به وسایل برقی ساکنان این استان شده است.
 
کلمات کلیدی : استان خوزستان + قطعی آب و برق + گرد و غبار
 
United States
۱۳۹۵-۱۱-۲۴ ۱۰:۱۲:۰۸
اگر فقط یک دلیل برای تجدید نظر در مورد سیاستهای اقتصادی و خارجی‌ ایران و تمرکز برا مشکلات داخلی‌ وجود داشته باشه، همین یک مورد بیکاری و وضعیت خوزستان و کلا محیط زیست و آب ایران کافیست. حالا وضعیت بانکها، وضعیت صندوق‌های بازنشستگی، وضعیت اقتصادی، وضعیت معاش و قیمتها و... به کنار...خلاصه اگر در دولت کس است، همین یک مورد بس است. (4161185) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۲۴ ۱۱:۲۸:۰۱
لازم نیست سیاست خارجی تغییر کنه. همینکه در دخل و خرج داخل کشور دقت بیشتری خرج بشه و جلوی حیف و میل منابع گرفته بشه، کفایت میکنه. (4161277) (alef-11)
 
قلیون
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۲۴ ۱۱:۵۱:۰۹
به گفته نماینده سازمان ملل 80% ریزگردها علت داخلی دارد و هیچ اقدام داخلی در جهت رفع این مشکل نشده است, یک سرچ کوچولو در اینترنت واقعیت را مشخص میکند (4161315) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۲۴ ۱۳:۰۱:۵۲
یعنی اینا همش تو دولت قبل خوب بود دیگه؟الان بد شده بابا انصاف خوبه (4161398) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۲۵ ۱۱:۳۹:۲۰
بسه دیگه دولت قبل دولت بعد چهار سال وقت داشت چکار کرد؟ احمدی نژاد خراب کرد ولی برای مثال ابتکار می توانست دایک های سیستان را بردارد تا اب به دریاچه هیرمند واریز شود. کرد؟ نه نکرد. می توانست مالچ پاشی را از سر بگیرد. کرد؟ نه نکرد...اینکه همان کارها را ادامه بدهند و بعد بگویند دولت قبل ...خوب در انتخابات بعدی هم همین بهانه هست. (4162505) (alef-11)
 
۱۳۹۵-۱۱-۲۴ ۱۳:۵۲:۳۵
چرا نمایندگان فقط حرف میزنن و
راه و ارائه طریق ندارند .
چی شد چی شد که هنر نیست (4161502) (alef-11)
 
تئو
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۲۴ ۱۵:۵۲:۴۳
سیاه نمایی نکنید لطفا - بحمدالله بعد از برجام مشکلات کشور یکی یکی در حال حل شدن است و وضع هوا نیز بعد از برجام 2 و 3 حل خواهد شد (4161679) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۲۴ ۱۰:۱۹:۰۴
با این همه مشکلات، چرا مردم خوزستان به استانهای دیگر مهاجرت نمی کنند؟ (4161189) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۲۴ ۱۱:۱۵:۴۰
واقعاخسته نباشيد! صورت مسئله رو كامل پاك كردي خيال ملت و دولت رو راحت كردي!!! (4161260) (alef-11)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۲۴ ۱۱:۵۴:۳۶
یعنی شما میگی مردم خوزستان به خاطر یک مشکل خودساخته که ناشی از انتقال آب و خشک کردن تالاب برای زدن چاه نفت باید سرزمین و دیار خودشون رو رها کنند و تو شهرهای دیگه آلاخون بالبرنبالاخونن و دستفروشی کنن واقعا به عواقب همچین مهاجرتی فکر نمیکنی ... کمی تفکر قبل از ارسال نظر ضروریست (4161320) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۲۴ ۱۲:۰۷:۵۲
مدیریت بحران یا بحران مدیریت?????????? (4161338) (alef-11)
 
حسین
۱۳۹۵-۱۱-۲۴ ۱۲:۳۴:۰۸
عزیز من، شما نفست از جای گرم بلند میشه. همیشه قبل از اینجور اظهار نظرها اول خودت رو جای این افراد بذار. (4161361) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۲۴ ۱۲:۴۰:۵۷
واقعیت اینه که ادم بر اساس غریزه میتونه تشخیص بدهد که یک مکانی محل زندگی هست یا نه و عناصر ابتدایی و اولیه برا زندگی هم اب و هوا است هوای اونجا که هم گرمه هم رطوبت پیدا کرده و هم پر از گرد و خاکه و اب هم که دچار مشکله و اب مناسبی برای شرب نداره لذا مولفه های لازم رو برای زندگی ندارد و خالی از سکنه خواهد شد در دراز مدت
مگر اینکه بگوییم این گرد و خاکها موقتی است و اب هم فکری به حالش خواهد شد وگرنه اگر وضعیت روند بدتری به خودش بگیره محاله که اون منطقه برا زیستن مناسب باشه این مساه نیاز به کارشناس نداره ادم با چشم میتوه مشاهده کنه و نتیجه بگیره
گردو خاک اون منطقه اگر به سایت مانتیتورینگ گرد و خاک سر بزنید از افریقا و سوریه و عراق منشا میگیره و یک مقداری هم ظاهرا کانون های داخلی داره (4161373) (alef-11)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۱۱-۲۴ ۱۷:۳۵:۵۶
چه نظر خوبی. بیان تهران هم هواش عالیه هم متروهای خلوت داره (4161782) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۲۴ ۱۰:۲۶:۲۴
چه کار کنند ؟؟ خوب هوا خرابه مقصر کسی نیست . (4161199) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۲۴ ۱۱:۳۵:۵۶
وقتی میخواد پول برق و آب بگیره ایران را با سوئد مقایسه میکنه
ولی خدمات با عراق مقایسه میشه (4161291) (alef-11)
 
حسین
۱۳۹۵-۱۱-۲۴ ۱۲:۳۵:۵۹
چقدر شما ساده ای.
درسته که، حل این مشکل کار راحت و پیش و پا افتاده ای نیست ولی دولت کلی ابزار داره برای حل این مشکل.
ابزار داره ولی عزم نداره. (4161367) (alef-11)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۱۱-۲۴ ۱۳:۳۵:۵۱
شما یه دوتا از ابزاراشو نام ببر شاید دولت یادش بیاد !! (4161466) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۲۴ ۱۴:۰۶:۴۱
دولت در مورد خود گردو خاک کاری نمیتونه بکنه
شما تصویر ماهواره ای رو نگاه کن منشا این گردو خاک بسیار بزرگه وچندین برابر مساحت ایرانه کاریش نمیشه کرد
کانون های گرد و خاک داخلی در برابر اون گردوحاک بین المللی که از خاورمیانه و افریقا میاد هیچی محسوب نمیشه یک درصد هم امکان اینکه مساله رو بشه حل کرد نیست ارجاع میدم شما رو به سایت مانیتور کردن گردو خاک که با یک جستجو ساده قابل دیدن هست نیمی از افریقا و کل خاورمیانه منشا این گردو خاکه و 1 درصد هم امکان نداره حل بشه
تنها کاری که دولت میتونه بکنه اینها است:
1- اب رو از برق مستقل کنه که با قطع برق، اب قطع نشه(با نصب ژنراتور روی پمپ)
2- ساعات کار رو در خوزستان کاهش بدهد و روزهایی که قراره گردوخاک بیاد تعطیلی کامل اعلام کند
3- تجهیزات برق رو هر چند ماه یکبار شستشو دهد یا از تجهیزات عایق بندی شده استفاده کند که این خودش مستلزم قطع برقه
4- درمان بیماری های تنفسی را رایگان انجام دهد
5- اگر کانونهای داخلی وجود داره با کشت گیاهان یا درختان اون منطقه رو تعییر پوشش دهد
6- اب شرب رو از مناطق دیگه بیاره و کیفیت اب شرب را بهبود بدهد
در مورد خود گردو خاک هیچ کاری نمیتونه بکنه و وضعیت به این صورت ادامه پیدا کنه اون مناطق شرایط زیست رو از دست خواهند دادو بسیاری از بیابانهای جهان زمانی محل زیست بودن ولی کم کم تبدیل به وضعیت فعلی شده اند.
6 مورد فوق رو بنده پیشنهاد میدهم بهتره به جای غر زدن پشنهاد عملی ارائه دهیم
مالچ پاشی هم امکان پذیر نیست دائم یک حرف اشتباه را تکرار نفرمایید (4161526) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۲۵ ۱۱:۳۹:۵۸
همین هوا پیش از شاهکارهای مدیریتی مشکلی نداشت! (4162511) (alef-11)
 
قرتاسي
۱۳۹۵-۱۱-۲۴ ۱۰:۲۶:۵۱
اين نمايندگان فقط نامه بلدن بزنند؟ چطور نمايندگان اصفهان ...همه استانشون رو اما نمايندگان ما فقط تماشاچي هستند؟ پس قدرت شما كجاست؟ (4161200) (alef-11)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۱۱-۲۴ ۱۳:۳۶:۳۱
نمایندگان اصفهان اصلاح طلب واعتدالین ! (4161469) (alef-11)
 
ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۲۴ ۱۰:۳۲:۰۰
مردم عزیز وخون گرم خوزستان ما مردم سایر نقاط ایران شریک وهمدرد با شما هستیم بخدا قسم در سایر نقاط این مملکت این شهرداریها وسایر ادارات چنان با قوانین ومقررات سخت گیرانه اوقات را بر مردم تنگ میکنند که دادرسی هم نیست .شوراهای شهر که باصطلاح منتخب مردم هستند بر علیه مردم برای منافع مادی خود عمل میکنند مصوبات انها عموما بنفع شهرداریها وبرعلیه مردم است یا حجت بن الحسن عجل علی ظهوری (4161212) (alef-11)
 
سپرده گذار میزان دادگسایخراسان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۲۴ ۱۰:۵۰:۱۷
نمایدگان محترم خوزستان بدانند که در این دولت کسی بدادکسی نرسیده ونخواهد رسید .977000سپرده گذار 26 ماه است که در میزان دادگستری خراسان به سپرده خود نرسیدند شما توقع دارید الاینده ها وریزگردهای خوزستان یک شبه برطرف شود .البته بخشی از تقصیر ها بگردن شما نمایندگان است که این کابینه بی تحرک وبی مسولیت را به مذبح نمی برید. (4161232) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۲۴ ۱۲:۲۱:۵۶
وقتی 27 درصد از میزان سود میگرفتی باید فکر اینجاش رو هم میکیردی. شما قربانی طمع شدی نه چیز دیگه (4161349) (alef-11)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۱۱-۲۴ ۱۳:۳۹:۰۳
آقای سپرده گذار این دولت فعلی نیست که در ضرر دهی شما مقصره مقصر اون دولتیه که از ابتدا جلوی این سرمایه گذاری غیر قانونی رو نگرفت وشما افتادی تو چاه!!! (4161473) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۲۴ ۱۴:۵۱:۱۶
شما تشریف بیار اهواز وضعیت مردم ببین من دارم از جان سخن میگم تو از مال؟ ایا قابل مقایسه است؟ (4161596) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۲۴ ۱۴:۵۲:۳۵
اقا خسته شدیم تو را به جان عزیزانتان اب انتقال ندید وضعیت افتضاح شده الف لطفا منتشر کن (4161598) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۲۴ ۱۴:۵۳:۰۲
توجه شود استان مرزی است باید رسیدگی بیشتری شود خطر در کمین است (4161600) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۲۴ ۱۰:۵۵:۳۹
مگه چه خبره شلوغش کردین؟؟؟
کنسرت که لغو نشده اینجوری میکنید!!!
سخنرانی که لغو نشده باعث شرمساری بشه!!!
چند روز بدون برق و آب و چند ماه تو خاک وگل نفس کشیدن این حرفها رو نداره!!! (4161239) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۲۴ ۱۳:۰۵:۴۵
البته چند ساعت قطع شده دیگه همه چی دلواپسا همین جوریه حالا اگه اونوری بود میگفتن چند دقیقه؟!!! (4161403) (alef-11)
 
محمد مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۲۴ ۱۰:۵۶:۱۶
کسی از دولت مردان مشکل را حل نخواهد کرد تا کنون هر مشکلی حل شده یا صورت مسئله پاک شده یا مردم خود آستین بالا زده اند (4161240) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۲۴ ۱۰:۵۷:۱۹
بنظر من تمام توجهات دولتهای مختلف به تهران ومشکلاتشه و
این بیتوجهی به شهرستانهای و استانهای محروم سبب تشدید مهاجرت به تهران میشه (4161241) (alef-11)
 
abbas
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۲۴ ۱۱:۰۵:۴۵
من از نمایندگان مجلس خوزستان می خواهم که در تمامی جلسات مجلس هنگامی که مجلس رسمی شد اعتراض کنند و از صحن مجلس خارج شوند.
خوزستان حتی یک نماینده در دولت ندارد (4161250) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۲۴ ۱۱:۰۸:۲۱
خوزستان مولفه های لازم برای زیست را ندارد مولفه های لازم اب و هوا هستند که اونجا با اون وضعیت فقط تولید بیماری خواهد کرد و بتدریج از سکنه خالی خواهد شد این نکته هم نیاز به این نداره که کارشناس بیانش کنه . تعیین محل مناسب برای زیست یک امر غریزی است و هر کسی میتونه تشخیص بدهد که ایا این منطقه مناسب زندگی است یا نه
گردو خاک رطوبت زیاد دمای بالا مشکلات تنفسی بعد از بارندگی و اب نامناسب اینها نشون میده محل مناسبی برای زیست نیست
فاقد مولفه های ابتدایی برای زیست انسان است (4161254) (alef-11)
 
آرش
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۲۴ ۱۱:۴۸:۱۷
در خوزستان که برق رفت، آب هم رفت ، بنزین نبود، موبایل ها همه قطع شدند، اینترنت نبود. نمی توانستیم خرید یا فروش کنیم کارتهای بانکی از کار افتاده بودند، دستگاههای اسمزمعکوس که آب را در خانه ها تصفیه می کردند نیز از کار افتاده بودند. هیج رسانه ای وجود نداشت که اطلاع رسانی کند. امکان تماس با آشنایان وجود نداشت. خوراکی های یخچال و فریزر داشتند خراب می شدند و خلاصه از عصر حجر هم آنطرفتر بودیم (4161310) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۱-۲۴ ۱۱:۵۲:۵۹
تمام کارمندان شاغل دراستان خوزستان وایلام باید ازمالیات معاف بشن وگرنه همه درخواست انتقال می دن (4161317) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۲۴ ۱۲:۳۶:۳۲
یکی بگوید رئیس سازمان محیط زیست در جشنواره فیلم فجر چکار میکرد ؟؟؟؟؟ (4161368) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۲۴ ۱۳:۱۲:۱۱
اگر عذر خواهی نکنند میگن چقد فلانند؟!! اگر عذر خواهی کنند میگن چه فایده تازه این شرایط جوی تاثیر بسیاری تو حادثه داشت پلاسکو که همش انسانی بود کسی عذر خواهی نکرد هیچیم نشد (4161412) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۱-۲۴ ۱۳:۳۰:۴۸
اوقات غیرکاری خود را میگذراند اشکالی دارد؟ مگر شما وقت استراحت نداری؟ (4161444) (alef-11)
 
حسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۲۴ ۱۸:۵۶:۴۴
آنها که سد کرخه را ساختند وافتخار هم می کنند وکرخه کور را خشک کردند جواب بدهند (4161856) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۲۴ ۲۳:۱۷:۴۶
وقتي امور اجرايي برق واب وگاز وتلفن را به بخش خصوصي واگذار مي كنند شرايط از اين بهتر نميشودبه چنددليل اولا كه شركتهاي خصوصي به كار كنان خود حقوق ودستمزد چنداني نمي پردازند وخيلي وقتها همان حقوق كم را سر وقت پرداخت نمي كنند بنابر اين يك شركت با كاركنان ناراضي نمي تواند وظايف خودرا به خوبي انجام دهد ودليل ديگرش شركتهاي فاميلي دراين سازمانها هست كه تقريبااز خيلي كمبود ها وخطاهاي انها توسط مديران چشم پوشي ميشود بنا براين خيلي خودرا پاسخگوي مشكلات نمي دانند اگر غير اين بود بايد مسوولين برق خوزستان پيش بيني رطوبت واتصالي را مي كردند ومقره هاي خطوط انتقال برق را بوسيله فشارهوا خاك روبي مي كردند با توجه به اينكه بارندگي ورطوبت بالاي هواقابل پيش بيني بوده معلوم ميشودكسي پيگير موضوع نبوده وكوتاهي شده (4162112) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته