توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 444273
نخستین پرواز مستقیم دوشنبه-تاشکند از امروز برقرار می‌شود
تاریخ انتشار : جمعه ۲۲ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۱۸
فرودگاه بین‌المللی شهر دوشنبه از برقراری نخستین پرواز هوایی دوشنبه-تاشکند پس از 25 سال وقفه خبر داد.

به گزارش فارس، نخستین پرواز هوایی مسیر «دوشنبه- تاشکند» پس از 25 سال وقفه امروز جمعه از فرودگاه بین‌المللی شهر دوشنبه صورت می گیرد.

«جمیله حسین اوا» سخنگوی فرودگاه بین‌المللی شهر دوشنبه در این زمینه گفت: در نظر است در کنار 20 مسافر این پرواز، همچنین مسئولین وزارت حمل و نقل تاجیکستان، هیئت مدیره و تجاری شرکت هواپیمایی «سامان ایر»، نمایندگان فرودگاه بین‌المللی شهر دوشنبه و روزنامه نگاران نیز به تاشکند پرواز کنند.

به گفته این منبع، این پرواز آزمایشی و فنی توسط شرکت هواپیمایی «سامان ایر» تاجیکستان انجام می‌شود و قرار است این هواپیما ساعت 18 به وقت محلی از تاشکند با مسافران به دوشنبه برگردد.

حسین اوا در ادامه افزود: زمان پرواز مسیر دوشنبه- تاشکند 45 الی 50 دقیقه خواهد بود و امروز استثنا برنامه پرواز تغییراتی خواهد داشت اما در آینده بصورت یکروز در هفته و ساعت 10 و 12 برنامه رفت و برگشت این هواپیما انجام خواهد شد.

به گفته مسئولین شرکت هواپیمایی «سامان ایر» قیمت یک بلیط برای این مسیر 1 هزار و 164 سامانی معادل تقریبا 150 دلار است.

پروازهای بین دوشنبه و تاشکند در فصل زمستان هفته یک مرتبه و روز دوشنبه صورت می‌گیرند، اما در فصل تابستان تعداد پروازها 2 بار در روزهای دوشنبه و پنج شنبه راه اندازی خواهند شد.

در حال حاضر بین تاجیکستان و ازبکستان رژیم ویزا برقرار شده است. پس از 25 سال قطع پرواز میان تاجیکستان و ازبکستان بار اول است که ارتباطات هوایی بین 2 کشور از سر گرفته می‌شود.

قبل از این دوشنبه به شهرهای تاشکند، «سمرقند»، «بخارا»، «نمنگان»، «اندیجان» و «قوقند» ازبکستان ارتباط هوایی داشت و در هفته ده‌ها پرواز میان شهرهای 2 کشور صورت می‌گرفت.
 
کلمات کلیدی : پرواز، تاجیکستان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته