توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 439774
سفیر جدید آمریکا در سازمان ملل: ما را حمایت کنید و الا برخورد می‌کنیم
تاریخ انتشار : شنبه ۹ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۱۸
سفیر جدید آمریکا در سازمان ملل پس از آنکه متعهد به اصلاح و ارتقای این سازمان جهانی شد اعتبارنامه‌ خود را به دبیرکل سازمان ملل تقدیم کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری سی.‌ان‌.ان، نیکی هیلی، سفیر جدید آمریکا در سازمان ملل پیش از دیدار با آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل گفت: الان زمان نشان دادن قدرت، دست به کار شدن و حل مسائل است.

هیلی نخستین فرماندار زن هندی – آمریکایی کارولینای جنوبی پس از آنکه برای نخستین بار وارد مقر سازمان ملل شد، به رسانه‌های خبری گفت: اینجا بودن واقعا هیجان انگیز است. در خصوص هیئت آمریکا در سازمان ملل شما شاهد تغییری در شیوه اقدامات ما خواهید بود. دیگر مساله سخت‌تر کار کردن نیست بلکه مساله دقیق‌تر و باهوش‌تر کار کردن است.

وی افزود: دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور جدید آمریکا از من خواست تا نگاه تازه‌ای درخصوص سازمان ملل داشته باشم. تمام چیزهایی که کارآمد هستند، بهتر خواهند شد، هر چیزی که کارآمد نباشد اصلاح خواهد شد و هر چیزی که به نظر منسوخ و غیرضروری بیاید کنار گذاشته خواهد شد.

هیلی در خصوص رویکرد جدید آمریکا نسبت به سازمان ملل گفت: هدف دولت جدید واشنگتن نشان دادن ارزشی است که برای سازمان ملل قائل است و در این راستا ما قدرت، صدا و حمایت خود از متحدانمان را به نمایش خواهیم گذاشت و مطمئن خواهیم شد که متحدانمان نیز از ما حمایت خواهند کرد.

وی افزود: اما در خصوص آنهایی که از ما حمایت نمی‌کنند و با ما مخالف هستند باید بگویم که مشغول جمع آوری اسامی آنها هستیم و متعاقبا واکنش نشان خواهیم داد. اما الان زمان نشان دادن قدرت، انجام دادن اقدامات و به ثمر نشاندن تصمیمات است.

یکی از سخنگویان سازمان ملل گفت: هیلی پس از ارائه اعتبارنامه‌اش یک نشست ۲۰ دقیقه‌ای با گوترش داشت. از نظر گوترش جلسه معارفه بسیار ضروری است و دبیرکل سازمان ملل قصد دارد مذاکرات مفصل‌تری با هیلی داشته باشد.

آمریکا بزرگترین تامین کننده مالی سازمان ملل است به طوری که ۲۲ درصد از ۵.۴ میلیارد دلار بودجه مرکزی سازمان ملل و ۲۸ درصد از ۷.۹ میلیارد دلار بودجه حافظان صلح سازمان ملل را تامین می‌کند.
 
کلمات کلیدی : آمریکا + سازمان ملل
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.