نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 431376
مسکن تا چه زمانی گران نمی‌شود؟
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۲۵
رئیس اتحادیه مشاوران املاک با اشاره به این‌که افزایش نرخ ارز مانعی برای خروج بازار مسکن از رکود بود از عملکرد سلیقه‌ای وزیر راه و شهرسازی در حوزه مسکن کشور انتقاد کرد و گفت:‌مسکن تا تابستان آینده گران نمی‌شود. 
به گزارش تسنیم، حسام عقبایی در آیین رونمایی از سایت تخصصی آگهی‌های املاک‌ کشور (شابش) با انتقاد از عملکرد بانک‌ها در حوزه مسکن کشور اظهار کرد: در دو دهه اخیر بانک‌ها بزرگترین سوداگران بازار مسکن بوده‌اند و بنگاه‌داری آنها دلیل اصلی گرانی مسکن بوده است.

وی با یادآوری این‌که ورود بانک‌ها به حوزه ساخت و ساز مسکن ممنوع بوده و لذا باید مجلس به این مسئله ورود پیدا کند، تصریح کرد:‌ رشد نرخ ارز مانعی برای بازگشت رونق به بخش مسکن کشور شده است.

وی با بیان این‌‌که در 45 روز اخیر به همین دلیل شاهد کاهش 50 درصدی معاملات مسکن در کشور بوده ایم، تاکید کرد:‌ در بخش مسکن کشور دولت یازدهم برنامه‌ای جامع ندارد و وزیر راه نیز در این حوزه سلیقه ای عمل می‌کند.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک  با بیان این‌که قانون پیش فروش ساختمان اجرایی نیست، گفت:‌ یکی از ایرادات این قانون آن است که با وجود سهم 40 درصدی پیش فروش مسکن در بازار اما عملا امکان تنظیم قرارداد پیش فروش در بنگاه‌ها و دفاتر اسناد وجود ندارد. با توجه به این‌که مسئله از دولت و وزارت راه و شهرسازی خواسته‌ایم تا این قانون مورد اصلاح قرار گیرد، در این صورت می‌توان به خروج بازار مسکن از رکود امیدوار بود.

عقبایی با بیان این‌که مسکن تا تابستان آینده گران نمی‌شود،‌ اظهار کرد: یکی از ایراداتی به عملکرد وزیر راه و شهرسازی سلیقه‌ای کار کردن وی است. از سوی دیگر دولت نیز روی مسائل دیگری از جمله خودرو متمرکز بوده و به آن تسهیلات خوبی داده است. اگر دولت برای سوق دادن سرمایه‌ها به بازار مسکن برنامه‌ داشت امروز نه تنها شاهد خروج این بخش از رکود بودیم که اشتغالزایی خوبی نیر در کشور ایجاد می‌شد.

وی در ادامه به موضوع معاملات مسکن در فضای مجازی پرداخت و با اشاره به این‌که هم‌اکنون تامین مسکن برای مردم به یک معضل تبدیل شده است، گفت: یکی از خواسته‌های مردم در بازار مسکن این است که بنگاه‌های املاک خدمات‌رسانی را تسریع کنند که قطعا برای این کار نیازمند روش های به روز دنیا از جمله بهره‌گیری از ظرفیت سایت‌های معتبر با ضریب ایمنی با هستیم.

وی با بیان این‌که در حوزه تجارت الکترونیک حوزه کشورمان در سطح پایینی بین کشورهای دنیا قرار دارد ، گفت: یکی از حوزهایی که ظرفیت بالایی برای استفاده از تجارت الکترونیک دارد، بازار مسکن است. در حال حاضر 24 سایت تخصصی حوزه املاک در کشور داریم و به آنها توصیه می‌کنیم خدماتی را به مردم ارائه کنند که در نهایت مصرف‌کننده شاهد سرعت در خدمات رسانی باشند.

وی بیان کرد:‌در صورت استفاده صحیح از سایت‌های املاک می‌توانیم شاهد تسریع روند خروج از رکود باشیم.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک با بیان این‌که مرجع تخصصی آگهی‌های املاک کشور در راستای ظرفیت‌سازی در بازار مسکن گام برمی‌دارد، اظهار کرد:‌ یکی از ویژگی‌های سایت‌های املاک این است که می توانند از رفت و آمدهای غیرضروری و تبعات منفی آن در شهر بکاهند.

عقبایی با اشاره به این‌که پیش‌بینی می‌کنیم تا 10 سال آینده 70 درصد از معاملات مسکن از طریق فضای مجازی انجام شود، گفت: البته  به مردم توصیه می‌کنم در حوزه مسکن به سایت‌ها یا اپلیکیشن‌هایی که از سوی اتحادیه مشاوران املاک مجوز ندارند،‌اعتماد نکنند.
 
 
کلمات کلیدی : مسکن+خانه+قیمت مسکن
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۴ ۲۱:۳۶:۳۸
آخر بهمن مسكن گران ميشود (4099162) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۵ ۰۰:۲۰:۵۰
مخالفم (4099478) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.