توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 432177
پاسخ بی‌سابقه بایدن به ترامپ: بزرگ‌شو دونالد!
تاریخ انتشار : جمعه ۱۷ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۲۱
معاون اوباما در واکنش به توئیت‌های جنجالی دونالد ترامپ، به رئیس‌جمهور منتخب آمریکا گوشزد کرده که حالا دیگر «رئیس‌جمهور» شده و باید مانند انسان‌های بزرگسال برخورد کند.

به گزارش فارس، 14 روز بیشتر به ورود «دونالد ترامپ» به کاخ سفید نمانده ولی روابط دولت مستقر و رئیس‌جمهور منتخب آمریکا روز به روز تیره‌تر می‌شود.

ترامپ و اوباما بر سر مسائل بسیار مهم از جمله نحوه حل مناقشه فلسطین و اسرائیل، آینده برجام، روابط با تایوان و حتی افتتاح خطوط تولید آمریکایی در کشورهای خارجی، اختلاف عمیق دارند.

آخرین نمونه از اختلافات اما در کلام «جو بایدن» معاون اول اوباما نمایان شده است.

بایدن روز پنج‌شنبه در یکی از برنامه‌های زنده شبکه ‌پی‌بی‌اس حاضر شده بود. مجری برنامه با خواندن چند پیام توئیتری جنجالی دونالد ترامپ در خصوص «دلقک» خواندن «چاک شومر» رهبر اقلیت سنا و انتقاد از اوباما بخاطر عدم همکاری برای انتقال قدرت، نظر بایدن را جویا شد.

بایدن کلام مجری را قطع کرد و گفت: «بزرگ شو دونالد. بزرگ شو. دیگر وقت آن است که بالغ شوی. تو رئیس‌جمهور هستی. تو باید کار بکنی.»

جو بایدن در ادامه انتقاد از حرّاف بودن ترامپ و انتقاد وی از اعمال دولت در حالی که خود هیچ سابقه‌ای در اجراء ندارد، گفت: «نشان بده چه چیزی در چنته داری. می‌خواهی لایحه پیشنهاد بدهی. ما می‌خواهیم در این باره با تو مناظره کنیم. بگذار مردم تصمیم بگیرند.»

بایدن در ادامه گفت حالا که ترامپ به روز تحلیف و در دست گرفتن زمام امور نزدیک‌تر می‌شود، مسائل برای مردم روشن‌تر خواهد شد زیرا ترامپ این روزها دیگر باید در خصوص مسائل جزئی‌تر و نه مسائل کلی، با افکار عمومی پاسخگو باشد.

بایدن البته پیش از این هم سابقه تاختن بر مواضع ترامپ و حتی آرزوی ضرب و شتم وی را داشته است.

مهر ماه بود که جو بایدن در خلال تبلیغ برای «هیلاری کلینتون» در جمع مردم گفته بود: «مطبوعات همیشه از من می‌پرسند که آیا دوست نداری با او (دونالد ترامپ) مناظره کنی؟ نه، آرزویم این است که در دوران دبیرستان بودم و می‌توانستم او را در پشت سالن ورزش مدرسه، گیر بیاندازم.»
 
کلمات کلیدی : بایدن، ترامپ
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.