توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 337083
بلوف یا واقعیت؛ حمله هسته ای کره شمالی
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۲۱
مقام‌های کره شمالی اعلام کرده‌اند که پیونگ یانگ آماده شده است تا در صورت تهدید امنیتی ناشی از مانور نظامی مشترک آمریکا و کره جنوبی، حمله هسته‌ای پیشگیرانه‌ای را انجام دهد.

به گزارش ایسنا از  خبرگزاری رسمی کره شمالی، در حالی که مانور گسترده نظامی مشترک آمریکا و کره جنوبی از امروز دوشنبه رسما آغاز شده است، مقام های کره شمالی اعلام کرده اند که پیونگ یانگ برای یک حمله هسته ای پیشگیرانه به آمریکا و کره جنوبی آماده است، در صورتی که این مانور نظامی تهدید امنیتی خاصی برای کره شمالی به شمار رود.

کمیسیون ملی دفاع کره شمالی با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: پیونگ یانگ بر این باور است که تمرینات نظامی بهانه ای برای جنگ است. با دستور فرمانده کل ارتش کره شمالی، یک حمله هسته ای پیشگیرانه علیه آمریکا و کره جنوبی انجام خواهد شد.

در این بیانیه آمده است: پیونگ یانگ یک طرح عملیاتی نظامی برای آزادسازی کره جنوبی و حمله به آمریکا دارد.

مانور مشترک نظامی گسترده آمریکا و کره جنوبی در حالی از امروز دوشنبه آغاز شده است که سئول و واشنگتن هدف اصلی از انجام این مانور را مقابله با اقدامات جنگ هسته ای و پاسخ به تهدیدات کره شمالی اعلام کرده اند.

کره جنوبی اعلام کرده است که این مانور بزرگترین تمرینات نظامی پس از چهارمین آزمایش هسته ای کره شمالی در ژانویه و شلیک یک فروند موشک دوربرد و پرتاب ماهواره به فضا در ماه فوریه به شمار می رود.

رهبر کره شمالی به ارتش دستور داده است تا برای استفاده از تسلیحات اتمی کاملا آماده باشد. در این مانور بیش از ۱۷ هزار نظامی آمریکایی و ۳۰۰ هزار نظامی کره جنوبی شرکت دارند.

حدود ۲۸۵۰۰ نظامی آمریکایی در خاک کره جنوبی هستند. دو کره پس از جنگ ۱۹۵۰ تا ۱۹۵۳ میلادی از نظر فنی در حالت جنگ قرار دارند و هیچ پیمان صلحی را امضا نکرده‌اند.
۱۳۹۶/۰۶/۱۸ ۱۰:۲۷
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۶ ۱۷:۳۰
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۶ ۱۵:۵۴
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۶ ۰۹:۳۹
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۶ ۰۷:۰۸
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۵ ۱۹:۴۰
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۵ ۱۹:۰۴
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۵ ۱۵:۴۴
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۵ ۱۵:۱۲
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۵ ۱۰:۳۹
 
 
کلمات کلیدی : کره شمالی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.