توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 307086
هشدار چین به آمریکا در زمینه تحرکات جدید نظامی
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۲۱:۰۲
وزارت خارجه چین نسبت به تحرکات جدید نظامی آمریکا در دریای جنوبی چین هشدار داد.

به گزارش فارس، سخنگوی وزارت خارجه چین امروز (سه‌شنبه) در نشست خبری هفتگی خود گفت: «ما به آمریکا سفارش می‌کنیم اقدام تهدید آمیز علیه تمامیت ارضی چین و امنیت این کشور انجام ندهند.»

به نوشته خبرگزاری رسمی چین «شینهوا» این سخنان در واکنش به سئوالی در زمینه سخنان «بن رادز» معاون امنیت ملی آمریکا بود که از تعهد نظامی ایالات متحده برای حفظ آزادی دریانوردی در آب‌های بین‌المللی در منطقه خبر داده بود.

منابع خبری همچنین از عزم نیروی دریایی آمریکا برای گشت زنی در دریای جنوبی چین خبر می‌دهند.

«هوا چونینگ» سخنگوی وزارت خارجه چین در ادامه نشست خبری اظهار داشت که پکن همیشه به حفظ آزادی تردد دریایی و پرواز کشورهای دیگر در منطقه البته منطبق با قوانین بین‌المللی احترام می‌گذارد.»

این دیپلمات چینی تاکید کرد که پکن در عزم خود برای حل مشکلات البته با حفظ حاکمیت ارضی و منافع امنیتی و بر مبنای قوانین دریایی پایبند است.

روز گذشته نیز منابع آمریکایی از رزمایش جت‌های نیروی دریایی چین در مجمع الجزایر اطراف چین، فیلیپین و ویتنام در پاسخ به اقدام‌های تحریک آمیز آمریکا خبر دادند.
 
کلمات کلیدی : چین+آمریکا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.