توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 445083
طرح عجیب صهیونیست‌ها برای کمک به بحران سوریه!
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۴۰
یکی از وزرای رژیم صهیونیستی با ارائه طرحی، پیشنهاد کرده است این رژیم در مقابل به رسمیت شناختن اشغال منطقه جولان و جلوگیری از نفوذ ایران در سوریه،‌ کار بازسازی این کشور را بر عهده بگیرد.
به گزارش العالم، وزیر ساخت و مسکن رژیم صهیونیستی برای راه حل بحران فعلی سوریه پیشنهاد عجیبی مطرح کرده است.

روزنامه عبری یدیعوت آحارونوت روز یکشنبه (امروز) با اعلام این خبر، از طرح «احتیاط یواو  گالانت»، وزیر مسکن این رژیم برای پایان دادن به بحران سوریه پرده برداشت.

بر این اساس، این وزیر صهیونیست پیشنهاد داده است در مقابل به رسمیت شناختن بلندی‌های جولان اشغالی به عنوان بخشی از خاک فلسطین اشغالی، کار بازسازی سوریه شروع شود.

گالانت همچنین پیشنهاد داده است، از نفوذ ایران در سوریه جلوگیری شود.

روزنامه یدیعوت آحارونوت با گسترده و مؤثر خواندن این طرح، نوشت که طرح مذکور قصد دارد آنچه را که این روزنامه صهیونیستی «خطر ایران» می‌نامد، متوقف کند؛ خطری که مرزهای فلسطین اشغالی را تهدید می‌کند.

این روزنامه همچنین نوشت که ژنرال گالانت این طرح را پیش‌تر به بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی ارائه کرده و قرار است امروز در جلسه سیاسی و امنیتی کنست بررسی شود.

مطابق این طرح اسرائیلی، منافع این رژیم در این است که از شکل گیری محور ایران-لبنان-سوریه و گسترش آنچه، صهیونیست‌ها آن را سیطره شیعیان بر دمشق می‌نامند،‌ جلوگیری کند.

افزون بر این، طرح صهیونیست‌ها به دنبال آن است که دست ایران و حتی لبنان را از ایجاد یک کانال زمینی که به نفع حزب‌الله باشد، کوتاه کند.

وزیر مسکن رژیم صهیونیستی گفته است، طرح مذکور به نفع آمریکا، روسیه، اروپا و «جهان سُنی معتدل» خواهد بود؛ جهانی که احتمال می‌رود بخشی از این طرح برای اجرای آن باشند.

وی همچنین پیشنهاد کرده است، آمریکا با سرمایه گذاری ده‌ها میلیارد دلاری، نیروی ویژه‌ای را برای بازسازی سوریه رهبری کند و روسیه نیز با این طرح موافقت کند.
 
 
کلمات کلیدی : اسرائیل+سوریه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته