توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 48578
سفر شیمون پرز به آذربایجان و قزاقستان
تاریخ انتشار : دوشنبه ۸ تير ۱۳۸۸ ساعت ۱۰:۳۱
شیمون پرز، رییس جمهور رژیم اسرائیل قرار است امروز یکشنبه در راس هیاتی بلندپایه به آذربایجان و قزاقستان سفر کند.

به گزارش منابع خبری رژیم اسرائیل، وزرای تجارت، صنعت و کار، وزیر زیرساخت های کشوری، وزیر علوم ، فرهنگ و ورزش، سخنگوی وزارت دفاع، مدیران عامل صنایع نظامی و 60 تن از مدیران شرکت های بزرگ اسرائیلی شیمون پرز را در این سفر همراهی کنند.

گفته می شود شیمون پرز در این سفر تفاهم نامه هایی را در زمینه کشاورزی، مدیریت منابع آبی و آموزش پزشکی با مقامات آذربایجان امضا خواهد کرد.

به نوشته روزنامه " پاکستان دیلی " پرز در این سفر همچنین در این سفر از سرگیری مجدد چندین تفاهم نامه همکاری در بخش انرژی و صنایع نظامی متعلق به سال 1992 را با مقامات آذربایجانی به بحث و گفتگو خواهد نشست.

شیمون پرز در حاشیه سفر خود به قزاقستان به عنوان میهمان افتخاری در سومین کنگره رهبران ادیان جهان در آستانه به سخنرانی پردازد.

این در حالی است که مائیس گلعلی اف رئیس حزب سبزهای جمهوری آذربایجان روز پنج شنبه سفر قریب الوقوع شیمون پرز رییس رژیم صهیونیست به باکو را محکوم کرده بود.

از سوی دیگر اهالی نارداران آذربایجان در اعتراض به سفر شیمون پرز به باکو، عصر روز پنج شنبه تظاهراتی ضد اسرائیلی برگزار کردند.

در همین حال، حزب اسلام جمهوری آذربایجان نیز با صدور بیانیه ای، ضمن محکوم کردن سفر آتی رئیس رژیم صهیونیست به باکو، خواستار لغو این سفر شده است.

در پایان این بیانیه از دولت مردان باکو خواسته شده است، به هر ترتیب ممکن از انجام این سفر جلوگیری به عمل آورند.
 
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.