توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 360384
حذف نام ائتلاف عربی از لیست سیاه؟
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۵۵
سازمان ملل ضمن دفاع از تصمیمش برای حذف نام ائتلاف عربی از لیست سیاه تاکید کرد این تصمیم نهایی نیست.

به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه مستقل رای الیوم، استفان دوجاریک، سخنگوی سازمان ملل تاکید کرد تصمیم این سازمان برای حذف نام ائتلاف عربی از لیست سیاه سازمان ملل نهایی نیست و براساس اطلاعات بیشتری که احتمالا قبل از ماه اوت به دست سازمان می‌رسد می‌توان در این تصمیم بازنگری کرد.

وی گفت: به عقیده من تغییری در موضع ما ایجاد نشده است اگر دلیلی برای بازنگری در تصمیم سازمان ملل در این باره وجود داشته باشد ما این لیست را تصحیح خواهیم کرد.

دوجاریک همچنین اعلام کرد: گزارشی که در آن نیروهای ائتلاف عربی مسئول کشته شدن ۶۰ درصد از کودکان یمنی در جنگ معرفی شده‌اند، براساس اطلاعات موثق و درست تهیه شده است. ما به تمامی وقایع یا ارقامی که در این گزارش ذکر شده، پایبند نیستیم.

عربستان روز دوشنبه از سازمان ملل خواست فورا گزارش خود را تصحیح و تمامی اتهامات علیه نیروهای ائتلاف را لغو کند.

سازمان ملل روز پنج شنبه در گزارش سالانه خود درباره سرنوشت کودکانی که قربانی درگیری‌های مسلحانه در سال ۲۰۱۵ شده‌اند ائتلاف عربستان را مسئول کشته شدن ۶۰ درصد از کودکان یمنی دانست که طی سال گذشته در یمن کشته شدند.

همچنین دیده‌بان حقوق بشر، بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل را به تسلیم شدن در برابر فشارهای عربستان متهم کرد.

معاون مدیر دیده‌بان حقوق بشر اعلام کرد: با توجه به اینکه این لیست عرصه را در مقابل بازی‌های سیاسی باز می‌کند درستی و اعتبار خود را از دست داده است.
 
کلمات کلیدی : سازمان ملل+جنگ یمن+کودک کشی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.