توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 400686
فعال شدن آتشفشان آسو در ژاپن
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۲۸
پس از خروج خاکستر و گاز از دهانه آتشفشان آسو، آژانس هواشناسی ژاپن نسبت به فوران این آتشفشان هشدار داد.
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از ایندیپندنت، بزرگترین آتشفشان ژاپن شروع به فعالیت کرد. پس از خروج دود و خاکستر از دهانه «کوه آسو»، آژانس هواشناسی ژاپن برای سومین بار نسبت به فوران این آتشفشان هشدار داد. گازهای خارج شده از دهانه این آتشفشان تا ارتفاع 7 مایل (11 کیلومتر) در آسمان بالا می رود.
فعال شدن آتشفشان آسو در ژاپن + تصاویر
کوه آسو از اوایل روز شنبه فعالیت خود را آغاز کرد. آژانس هواشناسی ژاپن تاکنون سه بار درخصوص احتمال فوران این آتشفشان هشدار داده است.
فعال شدن آتشفشان آسو در ژاپن + تصاویر
مناطق مجاور این آتشفشان تا شعاع ده ها کیلومتر پوشیده از خاکستر شده است. پلیس و مقامات محلی اظهار کردند تاکنون هیچ گونه گزارشی از جراحت ناشی از فوران آتشفشان دریافت نکرده اند. در مجاورت این کوه هیچ خانه یا منطقه مسکونی وجود ندارد؛ اما ساختمان ها و خودروها در شهرهای مجاور پوشیده از خاکستر شده اند.
 
فعال شدن آتشفشان آسو در ژاپن + تصاویر
در شهر آسو، در 6 مایلی (9.5 کیلومتری) شمال این آتشفشان، مراکزی برای تخلیه هر چه سریع تر ساکنان شهر در صورت فوران این آتشفشان مهیا شده است. 
 
این منطقه چندین زمین لرزه را نیز در ماه آوریل سال جاری (30 روز منتهی به 12 اردیبهشت) تجربه کرد. با این حال، بر اساس اعلام آژانس هواشناسی ژاپن هنوز ارتباط این زلزله ها با فوران این آتش فشان مشخص نیست.
 
کلمات کلیدی : آتشفشان، ژاپن، عکس
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.