توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 493189
آمریکا طرح منع ورود وسایل الکتریکی به پروازها از مبدأ عربستان را لغو می‌کند
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۷ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۲۱
اداره امنیت حمل و نقل هوایی آمریکا اعلام کرده که طرح ممنوعیت حمل وسایل الکتریکی به داخل پروازهای از مبدأ عربستان به آمریکا را لغو کرده است.

به گزارش تسنیم به نقل از «رویترز»، «جیمز گریگوری» یک سخنگوی اداره امنیت حمل و نقل هوایی آمریکا، روز دوشنبه اعلام کرد، طرح ممنوعیت حمل لپ‌تاپ به داخل پروازها به مقصد آمریکا، درخصوص فرودگاه بین‌المللی «ملک عبدالعزیز» در جده عربستان امروز لغو شد و مقام‌های آمریکایی اواخر هفته جاری نیز به ریاض می‌روند تا اجرای تدابیر امنیتی در فرودگاه این شهر را نیز تایید کنند.

پیش از این، طرح ممنوعیت ورود لپ‌تاپ به داخل پروازهای برای کشور های منطقه لغو شده بود و عربستان آخرین کشور منطقه خاورمیانه است که مشمول این مقرارت تازه می‌شود. آمریکا در اواخر ژوئن گذشته برای مقابله با تهدیدهای تروریستی، محدودیت‌هایی را جهت حمل وسایل الکترونیکی و لپ تاپ به داخل هواپیما‌ها برای مسافران از خاورمیانه به مقصد آمریکا اعمال کرد.

این محدودیت شامل پروازها از 10 فرودگاه مبدا؛ قاهره، امان، کویت، کازابلانکا در مراکش، دوحه در قطر، ریاض و جده در عربستان سعودی، استانبول ترکیه، ابوظبی و دبی در امارات متحده عربی شده است. اما ماه گذشته آمریکا تدابیر تازه امنیتی را اعلام کرد و از تمام خطوط هوایی و فرودگاه‌ها خواست این تدابیر را رعایت کنند تا طرح ممنوعیت حمل لپ تاپ مسافران به داخل هواپیما را برای آنها لغو کند.

پیشتر مقام‌های آمریکایی گفته بودند که برای اجتناب از گسترش مقرارت ممنوعیت ورود لپ‌تاپ به داخل کابین هواپیماها برای همه پروازها، تدابیر امنیتی در فرودگاه‌ها تشدید می‌شود و همه خطوط هوایی ملزم به رعایت مقررات جدید هستند.

طبق این گزارش، روزانه 325 هزار نفر از طریق پروازهای هوایی وارد آمریکا می‌شوند.
 
کلمات کلیدی : آمریکا ، وسایل الکتریکی، عربستان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.