نظر منتشر شده
۵
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 163581
پرونده تعاونی برق هشتگرد به دادسرا بازگشت
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۱ ساعت ۱۷:۴۰
رئیس شعبه 76 دادگاه کیفری استان تهران گفت: پرونده کلاهبرداری مدیران سابق شرکت تعاونی مسکن کارگران برق تهران برای رفع نواقص آن به دادسرا بازگردانده شد.
 
قاضی سیامک مدیرخراسانی در گفتگو با مهر اظهار داشت : پس از صدور کیفرخواست برای متهمان و ارسال پرونده به دادگاه کیفری استان تهران ، بررسی ومطالعه آن آغاز شد که سرانجام 14 مرداد با بررسی کامل کیفرخواست و جلسه ای با نمایندگان شاکیان ، پرونده به دلیل وجود نواقصی در آن به دادسرا بازگردانده شد.
 
وی افزود : پس از رفع نقص در دادسرا و ارسال آن به دادگاه کیفری استان رسیدگی به آن را آغاز می کنیم.
 
رسیدگی قضائی به این پرونده از سال 1382 در دادسراهای مختلف آغاز شد. در این زمینه پرونده های مختلفی در دادسراهای ناحیه 6، 12، امور اقتصادی تهران و دادسرای هشتگرد مطرح شده بود که با توجه به حجم و کثرت شکات و مالباختگان وزارت اطلاعات موضوع را پیگیری و کلیه پرونده‌ها تجمیع و به شعبه 10 بازپرسی دادسرای ناحیه 6 تهران ارجاع شد. بازپرس شعبه دستور احضار و جلب مدیران اسبق شرکت تعاونی مسکن کارگران برق منطقه‌ای تهران را صادر و از حدود اواخر اسفندماه سال 1388 مدیرعامل و رئیس هیات مدیره شرکت تحت بازداشت قرار دارند.
 
 با پیگیری‌های صورت گرفته شکات و وکیل آنها بالاخره شعبه 10بازپرسی در خصوص شکایت حدود 8 هزار نفر از شکات، علیه متهمین قرار مجرمیت به اتهام شرکت در تشکیل شبکه رهبری کلاهبرداری صادر و پرونده با صدور کیفرخواست از سوی سرپرست دادسرای ناحیه 6 تهران با 86 هزار صفحه و 67 کارتن جهت رسیدگی به دادگاه کیفری استان تهران ارسال شد. علی رغم گذشت 4 ماه از ارسال کیفرخواست متهمین، شعبه 76 دادگاه کیفری استان هیچگونه تصمیمی در این خصوص اتخاذ نکرده است. براساس ماده 4 قانون تشدید مبارزه با مرتکبین ارتشاء، اختلاس و کلاهبرداری مجازات تشکیل شبکه کلاهبرداری و رهبری آن حداقل 15 سال حبس و حداکثر حبس ابد می‌باشد.
 
میزان کلاهبرداری متهمان این پرونده در حدود 180 میلیارد تومان برآورد شده است.
 
۱۳۹۱-۰۵-۱۸ ۲۳:۴۵:۳۸
سال 82 بعد 88 الان 91 (906154) (moderator22)
 
منتقد
United States
۱۳۹۱-۰۵-۱۹ ۰۸:۱۳:۲۹
پول توجيبي كوچكترين عضو اختلاس 3000هزار ميلياردي هم نميشه بابا بندگان خدا را آزاد كنيد برن به زندگيشون برسن ميدونين از سال 82 تا الان 6برابر 3000تايي ها ميتونستند اختلاس كنند بندگان خدا! (906362) (moderator22)
 
v[fd
۱۳۹۳-۰۳-۳۱ ۱۳:۲۰:۴۶
82 تا 93 می شود 11 سال و تاکنون بین کیفری، دادسراها و ... پرونده در آمد و شد بوده است؟ واحد زمان رسیدگی به پرونده های کلاهبرداری در قوه قضاییه سال ، دهه و شاید سده می باشد؟ مطمئناً افراد زیادی از شاکیان فوت شده اند و اگر همینطوری پیش برود شاکیان دست اول جای خود را به ورثه می دهند. (2214568) (alef-13)
 
یکی ازاعضا
۱۳۹۴-۰۷-۲۷ ۰۸:۱۴:۵۵
همزمان با یکی دیگر ازاعضا زمینی خریداری کردیم که الان ا و دارد به زمینش وما هنوزاندر خم یک کوچه ایم انشاالله همه انهایی که با زیرپاگذاشتن حق دیگران به زمین میرسند نامبارکشان باشد وانهایی هم که حق ما رامیخورند ویا مشارکت درحکم واجرا... این حق خوری دارند خداوند به حسابشان دراین دنیا وان دنیا برسد دیگر احساس میکنم یک فلسطینی درکشور خودم هستم ودلم میسوزد به حال خودم که صادفانه عمرم خدمت به این غاصبان گذشت . (3268891) (alef-13)
 
منصوره امیدی
United States
۱۳۹۵-۰۶-۱۰ ۱۵:۳۱:۳۲
من یکی از کسانی هستم که در هشتگردزمین به مساحت220 متری دارم ومن سند منگلوله دار دارم ایا این اختلاس شامل حال نت هم میشود خواهش میکنم بمن اطلاع ئهید (3913098) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته